Sony fdr ax 33 šum v obraze

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rob123 1. 3. 2021 08:40

Dobrý den chtěl bych se zeptat zda někdo nevíte zda je normální při nahrávání videa ve formátu XAVC S 4k kdy v nahrávané scéně je obloha tak je vidět patrný šum. Čím je obloha tmavší tím je šum méně vidět. Při nastavení nahrávání na AVCHD je obloha bez šumu. Díky moc za každou radu Rob
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod marts 1. 3. 2021 12:02

S největší pravděpodobností to bude tím, že v AVCHD se to ztratí, protože se ze 4 nasnímaných pixelů spočítá jeden, čili se případný šum zahladí. Navíc se taky bude odstraňovat při kompresi, která je u AVCHD výraznější než u XAVC S 4k.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob123 1. 3. 2021 14:46

Diky za odpověď. Takže se to asi nějakým nastavením zmírnit nedá?
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod marts 7. 3. 2021 17:17

Teď mi ještě napadlo - na jakém zobrazovači pak ten záznam sledujete?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob123 7. 3. 2021 19:47

Díky za odpověď, je to TV 4 k Samsung 65.
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod marts 8. 3. 2021 16:08

A to je pouštěné přímo z kamery přes HDMI?
Možná by stálo za to vyzkoušet jak obraz vypadá, když se kamera připojená přes HDMI k TV namíří na oblohu - bez toho že by šlo něco přes záznam, prostě jen tak naživo.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob123 8. 3. 2021 16:35

Díky moc, dobrá rada. Vyzkouším. Díky
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod Rob123 23. 4. 2021 15:16

Tak jsem vyzkoušel zapojit kameru přímo přes HDMI do televize a bohužel ten šum viditelný hlavně proti obloze je stejný. Patrně se s tím asi nedá nic dělat. Za mě tedy zklamání. Přesto díky za rady. Rob
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod dorotej 16. 9. 2021 12:13

myslíte že ta kamera stojí za kúpu, keď robí viditeľný šum? ale všade na stránkach kde sa predáva píšu že:

"Digitálna kamera Sony FDR-AX33 je vybavená špičkovým snímačom CMOS Exmor, ktorý zlepšuje kvalitu obrazu, redukuje šum v tmavom prostredí a umožňuje aj jemné rozostrenie pozadia. O prirodzenejšie farby a realistickosť kvality obrazu aj možnosť rýchlejšieho spracovania sa postará obrazový procesor BIONZ X."

"Výkonná 4K kamera s extrémne kvalitným obrazom "

"Špičkový obraz v rozlíšení 4K a množstvo užívateľkých funkcií"

je to pravda? keď na oblohe vidieť šum ???
dorotej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 16. 9. 2021 12:56

Mohla to být vada kusu. Nikdy jsem po šumu v obrazu na záběrech oblohy nepátral, a ani jsem nezažil že by mne něco takového tzv. "praštilo do očí", na druhou stranu používám převážně vyšší řady kamer.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rob123 16. 9. 2021 13:21

Ahoj vrátím se k tématu po pořádném vyzkoušení kamery. Šum který se ve videu objevoval byl v nahrávkách pořizovaných v minusových teplotách. Což patrně nemůže mít vliv. Potom jsem kameru nepoužíval až do léta kdy jsme ji pořádně otestoval. Šum se na nahrávkách neobjevuje, což sice nechápu ale je to tak, noční záznam je taky solidní. Nevím proč se tam ten šum objevil ale v podstatě jsem momentálně s kamerou spokojen. Třeba ti tato informace pomůže při rozhodování.A ještě jednou díky marts že se mi snažil poradit. R
Rob123
Junior

Odeslat příspěvekod dorotej 16. 9. 2021 15:00

tak v čom bol problém, keď sa objavoval "patrný šum" a teraz sa už neobjavuje? bolo potrebné niečo v kamere nastaviť?
dorotej
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků