iv u běžných videokamer

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Meshown 27. 7. 2021 17:02

Ahoj, může mi někdo vysvětlit, jak to, že každá ip kamera do 1000,- kč umí iv zobrazení, tedy takové "jako noční vidění" a řádově dražší "turistické" videokamery typu Sony HDR-CX625B, ne? Myslel jsem, že tohle už je běžná funkce min. 10 let.
Meshown
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 7. 2021 20:34

Protože v těchto laciných kamerách není filtr který odřeže infračervené pásmo. A proč je tento filtr osazen u těch dražších “turistických” kamer? Aby zůstala obstojná kvalita obrazu a věrnost barev bez ohledu na to jestli zamířím objektivem na rozpálenou skálu nebo naopak na zasněženou pláň. U kamer které v dřívějších dobách uměly natáčet se zapnutým nočním viděním a infra přísvitem byl uvnitř mechanismus který ten filtr dával bokem.
V dnešní době to už asi není tak populární funkce aby se tento mechanismus (a infrapřísvit) vyplatilo zabudovat.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meshown 27. 7. 2021 21:04

Děkuji za vysvětlení. Ale musím vyjádřit určité překvapení, že tato funkce není dost populární. Kdo by nechtěl natáčet ve tmě?
Ale ještě do nedávna to snad i "turistické" kamery uměly.
Nevíte o nějakém starším modelu, s touto funkcí, který by ještě bylo možné koupit?
Meshown
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod viking81 28. 7. 2021 05:58

No neviem, ale ked pod natacanim v tme myslis zasumene zabery s divnymi farbami, tak asi nikto. Na dobre video potrebujes dobre svetlo tak isto ako aj na dobru fotku. Pri fotke vies nedostatok svetla kompenzovat dlhsim casom. Pri videu nie. Neviem co chces s tym natacat, ale podla mna je to uplne zbytocna funkcia...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Meshown 28. 7. 2021 07:48

Kdyby byla možnost natáčet v ir spektru, jak to mají bezpečnostní kamery, tak já bych tuto funkci určitě využil.
Meshown
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tajnik 28. 7. 2021 10:41

Měl by jít dokoupit filtr, který blokuje veškeré světlo kromě infračerveného záření.
tajnik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 28. 7. 2021 14:45

Ten filtr blokující viditelné světlo funguje, nicméně nevýhoda je, že když je v kameře filtr blokující infrazáření, tak toho ta kamera potom moc nevidí.

-- 28. 7. 2021 15:50 --

Tak jsem byl asi příliš pesimistický - pořád se takové kamery nabízejí https://whatcamcorders.com/5-top-camcor ... mode-2017/

A např. SONY FDR-AX53 má režim NightShot 0lx
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Meshown 29. 7. 2021 19:44

dík za typ
Meshown
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků