Panasonic NV GS80EP-S

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gooden 24. 6. 2007 16:13

Tak nevím co si mám o tom myslet. Dneska jsem točil za slunného počasí jak o život, přijdu domů a co nevidím. Na pořízených záběrech ve 30% je vidět něco jako kosočtverec. Viditelné je to i při zoomovaní, občas to bije do očí, ale občas je to nepostřehnutelné. Možná to bude sluncem, ale hned jak jsem přišel domů vyleštil jsem čočku a byla na ní malinkatá tečka která šla odstranit jen vlhkým hadříkem. Když jsem se zaradoval že je po problému našel jsem v pořízených záběrech i dva tyto rušivé kosočtverce. Tak nevím jestli je to vada objektivu a kamera je tak na reklamaci, nebo je to u této levné kameře normální jev se kterým se musím smířit. Jinak barvy ostrost v naprostém pořádku. Jinak si myslím že je to dobrá koupě a udělá mi ještě hodně radosti při dovolených.
Gooden
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebarr 24. 6. 2007 16:30

Gooden: Pošli mrtvolku. / statický obrázek z videa /. Kouknem co je to za kosočtverce. Tuším, že myslíš vinětaci. Tmavší rohy.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebarr 24. 6. 2007 16:41

......... vyleštil jsem čočku a byla na ní malinkatá tečka která šla odstranit jen vlhkým hadříkem.......
To neděláš moc dobře. Kup si oprašovací štětec na objektivy a mikrovlákno. Napřed očistit štětcem od tvdších částic a pak pokud je to nutný, tak otřít mikrovláknem. Jinak si poškrábeš sklo. Máš na objektivu ochranné sklo ?? NUTNOST. Koupit před prvním natáčení. Možno UV nebo raději SKI.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooden 24. 6. 2007 19:26

gebarr píše:......... vyleštil jsem čočku a byla na ní malinkatá tečka která šla odstranit jen vlhkým hadříkem.......
To neděláš moc dobře. Kup si oprašovací štětec na objektivy a mikrovlákno. Napřed očistit štětcem od tvdších částic a pak pokud je to nutný, tak otřít mikrovláknem. Jinak si poškrábeš sklo. Máš na objektivu ochranné sklo ?? NUTNOST. Koupit před prvním natáčení. Možno UV nebo raději SKI.n/quote]
Já vím, už jsem si říkal že musím koupit nějaký speciální hadřík na optiku. Ochranné sklo, o tom slyším poprvé, kolik stojí a nesnižuje kvalitu pořízených záběru? Používám jen krytku objektivu. Vinětace to není určitě. Zítra zkusím něco natočit a uvidím jestli to tam bude i po vyčištění.
Gooden
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebarr 25. 6. 2007 07:35

Tady je SKI s průměrem 64. Musíš si koupit podle průměru objektivu. Kvalitu nesnižuje. Naopak. Dělá přirozenější pleťovku.
http://www.fotoskoda.cz/fotoskodashop/d ... fnc=detail
gebarr
Junior
Uživatelský avatar



Odeslat příspěvekod gebarr 25. 6. 2007 08:53

Taky se dá použít. Je to čiré sklo. Pokud můžu doporučit, tak ten SKI. Vem si kameru a zkus si někde na prodejně natočit pár záběrů venku. Uvidíš ten rozdíl. V každým případě jakýkoliv ochranný sklo je lepší neč žádný.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooden 25. 6. 2007 09:01

Našel jsem ho jen za 570,- s průměrem 37 mm který odpovídá mé kameře. http://www.fotoskoda.cz/fotoskodashop/default.asp?lang=CZ&ids=261&cisobj=2120032&fnc=detail
Gooden
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooden 25. 6. 2007 14:11

Tak jsem si dnes pro začátek koupil čisticí set s utěrkou z mikrovlákna a čisticím roztokem v jakési propisce s rozprašovačem. Vyčistil jsem optiku a udělal jsem záběry prakticky za stejného počasí a výsledek je perfektní, po mrtvolkách ani stopy :-) Zároven jsem se dnes ptal na filtr objektivu a dají se sehnat do 600,- Jsou dva druhy, UV filtr a pak ten jemně narůžovělý filtr redukující nadměrné modrání. Díky ti za užitečné informace, protože na to všechno bych asi jen tak nepřišel.
Gooden
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebarr 25. 6. 2007 16:22

Tak ať ti to točí. Kdyžtak sem něco dej na ukázku. Ať i ostatní vidí co která kamera umí.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooden 25. 6. 2007 16:56

Rád bych, ale já to neumím převést ani na DVD. Navíc komprese by byla veliká v případě že bych to chtěl dát na YouTube a tak by se nedalo určit nic o kvalitě záznamu, leda tak o kvalitě kameramana :-)
Gooden
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebarr 25. 6. 2007 17:06

To stačí kousek ve wmv. Zkušené oko pozná obojí. Jak kameramana, tak kameru.
:shock: :roll: :mrgreen:
http://forum.grafika.cz/read.php?98,2085816
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jedimassive 26. 7. 2007 16:04

Objednal sem si tuto na toceni skateboardovych videi...ale jeste si k ni chci dokoupit nejake prislusensvi ( sirokouhlou predsaku, a nejaky filtr jestli to bude mozne ) predsadka : http://www.fotoskoda.cz/eObchod/4070491 ... 2-37mm042x a fitr : http://www.fotoskoda.cz/eObchod/2120032 ... ht-1b-37mm ....chci se vas teda zeptat jestli je to dostacujici prislusenstvi a jestli je vubec potreba filtr na toceni videi a jestli je to dobry filtr a dobra predsadka.........jeste se chci zeptat neco ohledne predsadek : vzdy je tam napsane napr. : 0,5x nebo 0,4x atd. to znamena velikost zaberu te predsadky?Diky za odpovedi.
jedimassive
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků