Canon UC-X55, S-Video a TV karta, cim sosnout video?

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod M@ngo 12. 2. 2008 21:44

Dobrý den AV nadšenci,
pořídil jsem si TV kartu s S-video vstupem za účelem propojení starší kamery od Canonu. Jedná se mi o to, jakým způsobem:
a) Jak do počítače dostat video co nejrychleji (nechci to dělat přes soft dodávaný od AverMedia - řekl bych, že je to zdlouhavé) - co za blbůstky byste mi doporučili pro toto..
b) Jak do počítače dostat video co nejkvalitněji? Když bych chtěl kupříkladu přehrát nějaké kazety mých dětí do dig. podoby...
c) přemýšlím o koupi Adobe Premiere, jelikož mám na něj výhodnu nabídku, ale prý nepodporuje .mpg formát, do kterého mi to ukládá ten AverMedia soft(další důvod proč jej změnit) konverze by byla zdlouhavá... co s tím?
Děkuji, za každou radu jsem vděčný.
M@ngo :wink:
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Konik 13. 2. 2008 19:04

Takže si mal napísať,na aké médium táto kamera zapisuje.
Podľa toho,čo je na webe,je to kamera zapisujúca na kazety Hi8 (analógovo). http://cgi.ebay.es/Camara-Video-Canon-U ... dZViewItem
Ak je to takto,nahrávanie ako aj prevod do digitálnej podoby bude prebiehať vždy v reálnom čase t.j.1hodina záznamu z kazety=1 hodina kopírovania.Takže:
a) Rýchlejšie to nepôjde.
b) Ak chceš len prehrať kazety do digitálnej podoby,za účelom prehrávania na DVD prehrávači,najlepšie je ukladať v MPEG-2 komresii(formát DVD,SVCD alebo VCD-MPEG1).Najvyššej kvality a rýchlosti dosiahneš na DVD rekordéri ten dokáže uložiť priamo do DVD formátu.Je hardwérovo prispôsobený len na to a môžeš robiť aj strih(u rekordérov napr.Sony,Panasonic s presnosťou na jeden obrázok).Ak to chceš robiť cez Tv kartu do počítača,musí počítač spĺňať určité HW nároky(procesor,pamäť).A ak ich aj spĺňa tak zvyčajne ani pri tých najvyšších nastaveniach rozlíšenia a bit-rate nedosiahneš takú kvalitu ako na DVD rekordéri hoci aj v LP alebo nižžšom režime.A výsledná veľkosť súboru je u rekordéra zvyčajne menšia ako PC aj pri omnoho vyššej kvalite z rekordéra(vlastné skúsenosti).Výsledné DVD už dostaneš aj do počítača(je dobré,ho v rekordéri finalizovať aby bolo prehrateľné aj v inom prehrávači).
c) Adobe Premiere.
Strihové programy dokážu komponent.vstup TV karty identifikovať a prostredníctvom tohto vstupu si ukladať video vo formátoch,ktoré samé podporujú.Ale zvyčajne bez kompresie(20 min záznamu=niekoľko desiatok GB diskového priestoru podľa použitého kodeku)a v takomto prípade musí byť rýchly a veľký harddisk(k vôli zápisu obrovského množstva dát v krátkom čase).Zvyčajne je to z toho dôvodu(bez komprimácie),aby po úpravách(rôzne efekty prechody atď.)nedochádzalo k zbytočnej rekompresii a následnej strate kvality(pri samotnom strihu nemusí dôjsť k strate kvality ani u kompresie)je ale potrebné tam neakú kvalitu vložiť,nechcem polemizovať o kvalite Canon UC-X55 v kombinácii so záznamom na HI8 a následnou digitalizáciou cez kompoz.výstup.A ak prejdeš na inú kameru HDV alebo AVCHD tak ti bude zrejme tá verzia softu aj tak nanič.Jedine DV alebo potom analógovo.Ja by som ho nekupoval.Stiahol by som si radšej niečo na nete a najprv vyskúšal na neakých krátkych úsekoch videa,čo ako funguje.Trebárs aj ten Adobe.V kompresii MPEG-2 skôr Pinnacle Studio alebo Nero Vision,ktoré takisto dokážu identifikovať kompozit.vstup Tv karty a ukladať video.(sú smozrejme aj iné a dajú sa stiahnúť na internete).
Prachy si odlož na rekordér,alebo digitálnu kameru.
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků