Nejkvalitnější IPTV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 27. 2. 2021 22:28

Je místo kde to dělá jen webová stránka zatímco aplikace TV funguje. Nebo další kde nejde aplikace ale přes STB to funguje. Případně nejede přes dráty ale jelikož má LTE používá v extrémních případech toto.
Ppkid problém co popisuješ se děje na jedné adrese. Vyzkoušet jiného dodavatele netu, případně nepřekonatelný problém na lokálním serveru O2 dokud jej neposílí.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 27. 2. 2021 23:23

polda: Mě jako zákazníka absolutně nezajímají přetížené servery a podobně. Platím a chci bezchybnou službu. Budeš v krámě kupovat připálené housky, nebo auto, co neumí zatočit doprava?
Není to tak dlouho, co mi nějaká káča z infolinky O2 vnutila rychlejší VDSL. Co myslíš, že se stalo? Přestalo to fungovat. Technik od Cetinu se chytal za hlavu, proč to nabízí, když na to není na ústředně hardware. Jaké má vztahy Cetin s O2 je mi úplně jedno, stejně tak, komu tam co patří a jaké jsou mezi nimi informační toky. Někdo prodává službu, taky by měl garantovat stoprocentní funkčnost. A takhle je to u O2 se vším. Bohužel lepší internet u nás zatím není.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
iBasso DX160 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo, DX160
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod takyjamam 27. 2. 2021 23:30

Prostě to je problém o2 a já nehodlám si s nimi neustale volat, technik prijede, nic s tím stejně neudělá a podle ohlasu na netu to dela spouste lidí. Prostě dokud to o2 nehodlá řešit, nemá smysl se tím zabývat.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod polda 28. 2. 2021 00:09

Tak proč být u O2 ? O2TV funguje i na jiných providerech. S TMO v zádech na pevné si Cetin(aliasO2) nedovolil víc jak 2 výpadky za celé 3 roky. Na těch samých drátech s netem O2 se stala služba během roku až nefunkční.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 28. 2. 2021 03:27

No a nemáte náhodou metodu jak ty IPTV reálné měřit ? Třeba nějaký SW, nebo apka kolik běží rozlišení+bitrate u jednotlivých programů ? Řekl bych, že funkce TV to nemusí nutně uvádět správně, pokud vůbec? Možná je objektivní začít měřit už na (wi-fi)routeru či v set top boxu, aby se vyloučily přenosový ztráty do TV.

Asi záleží na jednotlivým poskytovateli služby, HW / SW aplikaci, jen bych prostě rád věděl co mi za kvalitu domů za ty peníze posílají!? ;-]
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 16. 3. 2021 22:24

Mezitím jsem trochu pátral a narazil na tyto články o přehledu IPTVs v ČR. Můžou se leckomu hodit, je tam i trochu o kvalitě vysílání s min.požadavkem na net.

https://www.cnews.cz/co-je-to-interneto ... vize-iptv/
https://lukashavlina.cz/srovnani-iptv-v-roce-2020/

Ještě odpověď z podpory SledovaniTV na kvalitu vysílání. Kupodivu v tom hraje roli kodek ve vašem přijímači:

"Co se týká kvality vysílání, tak je tam víc okolností, které na ni mají vliv. Pokud je na Vaší televizi dostupný kodek H265, tak Vám automaticky poběží naše vysílání ve FullHD (1080p)."

8-) Myslel jsem že se H265 týká jen DVB-T2 tuneru ?!?
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod polda 16. 3. 2021 22:59

Mám teď na zkoušku KUKI a konstatuji,že ani čísla H265 a 1080p nestačí. V porovnání s ostatními kteří to také umi O2,Telly..... je obraz mnohem kvalitnější . Bylo mi vysvětleno,že jde ještě o nějaké lepší prokládání snímků.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 16. 3. 2021 23:10

H265 rozhodně nesouvisí jen s DVB-T2. Tento kodek se vesměs používá u 4K videí, ale nejen tam.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Audeze LCD-X
iBasso DX160 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E

Na prodej Chord Mojo, DX160
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 4. 4. 2021 23:11

Bohužel H.265 v mojom TV niet. Nabízí se otázka, o kolik víc dat potřebuje H.264, už jsem o tom něco zachytil tady: viewtopic.php?f=1705&t=1313615&p=12869850#p12869850
xMaster Seller
Junior

Předchozí stránka