Jak připojit 2 set top boxy na jednu aktivní anténu?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tesla PC 29. 5. 2021 18:52

Zdravím,chtěl bych se zeptat, přidělal jsem na střechu tuto anténu https://www.datart.cz/Venkovni-antena-E ... HYQAvD_BwE
ale anténa potřebuje pro funkčnost napájení 5V, můj dotaz zní můžu na tuto anténu připojit 2 set top boxy se zaplím přídavným napájením 5V? Když zapnu oba set top boxy najednou nepustí mi to do antény 10V a neodpálí jí to?
Děkuji za rady.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 5. 2021 19:07

Kup si rozbočovač s průchodem napájení (jde to obvykle jen jednou větví) a na jednom settopboxu to napájení antény vypni. Pokud vypnout nejde, stejně to přes ten rozbočovač neproleze.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Burson Soloist SL -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tesla PC 29. 5. 2021 19:30

Mám to připojené do rozbočovače který má průchozí na napájení obě větve, a na set top boxu to napájení vypnout můžu, ale problém nastává když je vypnutý set top box co dodává proud do antény, druhý set top box pak nemá signál.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 29. 5. 2021 19:35

Nevím. Pochybuju, že by se napětí sčítalo a bylo tam 10V. Ale jestli to tak opravdu je, nebo není netuším.
iMAC -> Audirvana -> RME ADI 2 DAC FS -> Burson Soloist SL -> Audeze LCD-X
Astell&Kern A&norma SR25 ->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+ -> Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod reproman 30. 5. 2021 02:26

Napětí se nesečtou v žádném případě.
Osobně bych ale u obou settopboxů napájení antény vypnul, použil izolovaný rozbočovač, a do kabelu k anténě vložil napáječ.
reproman
Junior

Odeslat příspěvekod Tesla PC 30. 5. 2021 10:37

Ok, děkuji za radu.
Koupím tedy nějaký rozbočovač s aktivním napájením antény, a na všech set top boxech napájení vypnu.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod Tesla PC 30. 5. 2021 12:11

Zdravím, ted jsem se koukal na nějaké napaječe, a našel jsem více tipů, mohl by mi tu někdo ještě prosím poradit jaký napaječ by byl nejvhodnější? Našel jsem totiž napaječe kde je psané výstupní napětí 12V, ale já potřebuju 5V.
Děkuji
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 30. 5. 2021 13:23

Tesla PC: Nevidím žádný důvod, aby nemohlo být zapnuté současně u obou STB napájení aktivní antény. Pokud mají oba STB 5V napájení, bude při současně zapnutém obojím napájení dodávat proud do antény ten ze STB, který bude mít napětí o malinko vyšší (napětí nebudou nikdy shodná).
Kromě toho napájecí obvod STB musí být odolný před případným zkratem v obvodu antény.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tesla PC 30. 5. 2021 17:47

Ok, tak já tedy než budu něco objednávat tak zkusím zapnout napájení u obou STB, a když to bude fungovat tak to tak nechám. A anténní rozvod si myslím že je odolný proti tomu kdyby se to někde zkratovalo, jsou to kvalitní Československé tlusté koaxiály, které by se při zkratu takto nízkého napětí podle mě ani malinko nezahřály, a rozbočovač to vydrží.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 31. 5. 2021 09:53

Poznámka: Riziko zkratu na koaxiálním kabelu není zanedbatelné. Není nijak výjimečná situace, že se kabel někde přiskřípne pod nábytkem nebo v ostrých zlomech nebo že jsou nedbale provedené konektory.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tesla PC 31. 5. 2021 18:28

Ok, díky za upozornění, dám na to pozor.
Tesla PC
Junior