Proč mi nehraje Prima přes zesilovač signálu?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tesla PC 6. 7. 2021 12:51

Zdravím, na chatě jsem postavil kompletně celý anténní TV rozvod i s anténou na DVB-T2. Bohužel máme chatu v kopci v lese mezi skalami,a vysílač Cukrák je za kopcem, tudíž tam jsou velmi špatné příjmové podmínky pro všechno, protože signál je tam slabý a ještě se strašně odráží. Po tom co jsem postavil a zapojil celý tv rozvod, tak se signál všech programů pohobyval mezi 10 až 15 procenty, a kvalita mezi 40 až 50 procenty, a signál všech programů od Primy se pohyboval mezi 3 až 5 procenty, a skoro vůbec nehrály. Koupil jsem tedy tento zesilovač signálu:https://www.emos.cz/zesilovac-signalu-dvb-t-t2-30db?gclid=CjwKCAjw_o-HBhAsEiwANqYhp5vZ8po81tMF7oErSzFpzQn_trjwwcUXBQhNRhwZ02Xdr7M7J9vjEhoCat0QAvD_BwE
jelikož mám aktivní anténu napájenou 5V, a tento zesilovač nepropouští napětí tak jsem ještě dokoupil 5V napaječ který dodává napájení pouze z jedné strany, a zapojil ho do rozvodu před zesilovač. Zesilovač je napájený ze set top boxu. Po rozchození všeho potřebného se všechny programy rozběhli na 70 procent, až na programy od primy, ty se přes zesilovač ani nezakostičkují. Nevěděl by někdo jak je možné že bez zesilovače se Primy alespoň kostičkovaly, a se zesilovačem jsou úplně mrtvé, a popřípadě jak by se to dalo vyřešit?
Díky
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod marts 6. 7. 2021 15:16

Základem je vždy pořádná anténa - co tam máte za model?
Je možné že zesílením se přidaly rušivé odražené signály což přijímač úplně rozhodilo.

V takto špatných podmínkách někdy pomůže úzce směrová anténa kterou se zkusí najít nějaký silnější odraz, tedy nakonec nemusí být ani natočena směrem k vysílači.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 6. 7. 2021 16:18

Co to je aktivní anténa,napájená?-ta má svůj zesilovač,vy jste připojil další? 5v-to je o ničem,30db-to muže být přebuzení,vše je špatně popsáno.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tesla PC 6. 7. 2021 20:49

Mám tam tuto anténu: https://www.alza.cz//emos-em-vo6-lte-dv ... hAQAvD_BwE
Je natočená směrem kde je signál nejsilnější, když jsem potom zjišťoval podrobnosti, tak jsem zjistil že anténa je natočená směrem od vysílače, když jsem jí zkoušel natočit směrem k vysílači tak jsem nechytl žádný signál. Anténa je instalována horizontálně, protože jsem se dočetl že Cukrák vysílá horizontálně.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 7. 7. 2021 08:30

Jasné-to není anténa,napájený většin.přebuzený zesilovač,když už tak velké české síto+zesil.do 15db,nebo směrovku a sloučit 2 anteny,tohle strašidlo ani náhodou!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod marts 7. 7. 2021 13:50

Pro doplnění https://www.televizniweb.cz/2020/06/vel ... l-nejlepe/

-- 7. 7. 2021 15:00 --

A pokud by člověk chtěl opravdu jistotu tak pořídí něco takového https://www.dvb-shop.cz/kategorie/6-antena-xmux.html
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tesla PC 7. 7. 2021 22:06

Mám doma ještě tuto anténu: https://www.alza.cz//emos-tx-27lte-d494 ... P8QAvD_BwE
tuto anténu jsem tam dal původně, ale na ní jsem nechytl vůbec nic, takže jsem jí potom nahradil tou aktivní, na kterou jsem chytl alespoň něco. Pokud jsem to dobře pochopil z toho článku, tak bych tam měl zkusit dát zpátky tu pasivní anténu, a dát k ní zesilovač?
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 7. 7. 2021 23:00

Ano, a pomalu otáčet a hledat co nejlepší signál, nebo odraz. Nejlépe je mít na to měřák a chodit s ním tam kde plánujete umístit anténu. Co není v místě antény, může být o metr vedle. Také jsem toto řešil, příjem slabota na samotnou anténu bez zesilovače jsem měl jen jedem vysílač, a po dokoupení zesilovače jsem nachytal i vysílače z jiných směrů ( odrazy ). Základem je aby samotná anténa měla v těchto podmínkách co největší zisk v dB. Chce to trpělivost, a zkoušet.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tesla PC 9. 7. 2021 14:27

Ok, děkuji zkusím tam tedy vrátit tu klasickou pasivní anténu, a připojit zesilovač.
Tesla PC
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 18. 7. 2021 13:48

DVB-T2 naladiť "pomalým otáčaním" v podmienkach, keď tam vlastne nič nefunguje bude zrejme buď velký problém alebo malý zázrak.
Na rozdiel od analogu, kedy pomalým otáčaním sa objavil zašumený signál a ten sa potom pootáčaním dal "doladiť" na najlepší stav u digitálu je medzi pootočením a dekodovaním signálu prijímačom a zobrazením na TV niekoľko sekúnd. Takže pootočiť a čakať pár sekúnd. Otázka je, o koľko urobiť ďalšie pootočenie - 1°, 10° ?
Navyše v zlých podmienkach sa stane, že jediný signál je odraz od susedovej plechovej strechy, ktorá je na úplne opačnej strane než vysielač...
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků