STB Evolveo Alpha T2 se nezobrazuje na stare TV Panasonic

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Persbrandt 24. 7. 2021 23:27

Zdravim, snazim se do stare analogove TV Panasonic (presny model kdyztak zjistim) zapojit pres Scart novy STB Evolveo Alpha T2. Kdyz STB zapnu, zrovna kdyz na TV bezi analogovy kanal z kabelovky, tak TV na to zareaguje tak, ze ten kanal vypne, tedy na STB reaguje, ale zobrazi jen cernou obrazovku. Kdyz jsem stejne zapojeny stary STB, tak ten TV normalne poznala a zobrazila.
Zacinam si myslet. ze to musi byt neco v nastaveni rezimu TV, ale uz jsem prosel asi vsechny volby a na nic jsem neprisel. Neni prece duvod, aby ten STB s TV nespolupracoval, nechce se mi verit ze je ten STB vadny kus.
V "reseni potizi" v manualu se pise "pri zadnem obrazu zvolit na TV spravny rezim". Ale jaky spravny rezim?
Samozrejme jsem ve fazi, ze jsem se nedostal ani ke konfiguraci nebo ladeni toho STB.

Nanapada Vas, co by mohlo pomoci?
Persbrandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 25. 7. 2021 05:51

Tipuji to na defaultní nastavení rozlišení v STB.Tedy v STB je nastavené rozlišení v HD,které stará TV nezná.
Budeš muset nejprve připojit k TV s HD rozlišením a nastavit SD výstup z STB.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 25. 7. 2021 17:40

Tak to nakonec bylo asi nejakym spatnym Scart konektorem na TV, nemohl jsem to moc tusit, protoze ten stary STB na nem de facto normalne behal a snad beha i ted.
Ted teda ten novy STB normalne funguje, snad to tak zustane. Nastesti to nebylo tim HD rozlisenim, jak naznacoval jito (diky) :-), protoze HD televizi bohuzel k dispozici nemam.
Persbrandt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 28. 7. 2021 22:49

už si to oživil tak fajn.
Len poznámka teda: u SCART-u sa nedá nastaviť žiadne rozlíšenie. Ten to má pevne v SD
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků