Vyplatí se koupě satelitu?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondra P 3. 1. 2022 07:22

Ahoj, protože v naší lokalitě je stará kabelovka a podle toho vypadá kvalita obrazu, uvažujeme o satelitu?
Je tady někdo kdo se v tom vyzná a může mi poradit co koupit nebo jestli je dobrá volby třeba Skylink?
Píšou tam 100 programů za 259kč a instalace za 1kč, má někdo zkušenost?
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod matt33 3. 1. 2022 08:39

Skylink 100 programů za 259kč a instalace za 1kč to je baliček Smart z viazanostou na 2 roky tych 100 programov je aj z Astrou 19,2E .
matt33
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 3. 1. 2022 10:56

Mám také Skylink a obrazově je to i na 65oled OK. Ten balíček je za tu cenu zajímavý, neboť obsahuje hardware a instalaci. Jediný problém se Skylink je vypadávání obrazu při silných bouřkách nebo sněžení přicházejícím od JV, neboť díky poloze Skylink družic pak dochází k výpadkům. Poslední cca 2 roky mi však připadá, že programová skladba je slabší, ale cena stále roste. To si však musíš zvážit sám. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondra P 4. 1. 2022 04:15

Je i nějaký lepší poskytovatel než Skylink?

Chtěl jsem se zeptat, co když potřebuju připojit k satelitu 4 televize v domě, kolik by to stálo místo 259 Kč za 100 programů?
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod matt33 4. 1. 2022 06:42

Tak Skylink nie je ideal na 4 TV ma sice internetovu tv na 4 zariadenia ale to nie je riešenie pre každého ku každej TV treba box alebo modul a tým sa bude aj cena zvyšovať u skylinku je len karta next ktorá rieši druhu TV.
V ČR je cez sat už len Telly a T-mobile.
Na 4 TV cez sat ma v ponuke len T-mobile u Telly sú 2 zariadenia + internetova TV.
matt33
Junior

Odeslat příspěvekod marts 4. 1. 2022 20:50

SkyLink Next je pro 2. a 3. TV - čili celkem přes satelit až 3 TV.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 26. 1. 2022 23:19

v česku momentálne satelitnému vysielaniu veľmi doba nepraje.
Skylink išiel dolu vodou
- kvalitou (prechod niektorých programov z HD opäť do SD)
- zúžením ponuky (zmizli takmer všetky športové programy a mnoho tématických programov)
- zhoršením príjmu (snahou vyťažiť z transpondérov maximum, boli zmenené parametre vysielania, takže kedysi bezproblémový príjem aj pri búrkach dnes už vypadáva aj pri daždi).
K tomu naopak je to snáď jediný provider, ktorý kontinuálne zvyšuje ceny.
A navyše sa začína uchylovať ku klamlivej reklame alebo priamo povedané ku klamstvám. 100 programov nemá Skylink ani náhodou - počíta za svoje programy nemecké voľne vysielané programy, ktoré so Skylinkom nemajú nič spoločné.

Providera si vyber podľa toho, čo chceš sledovať v TV
- pokiaľ len základ CT/Nova/Prima tak je to jedno, vyberaj podľa ceny
- pokiaľ šport tak Skylink neponúka nič, u vás musíš do T-mobile, Telly, O2
- pokiaľ tematické kanály, tak opäť Skylink je na tom slabo
- pokiaľ HBO a Cinemax, potom Skylink môže byť voľba

Moja rada by bola taká, zožeň si kamaráta na slovensku a choď do DIGISK - 4 prístroje a môžeš si vybrať buď prijímač alebo modul do svojho TV resp. STB. Plná palba všetkých športových a tématických programov aké sú na CR/SR trhu, komplet Filmbox balík.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod spyko 27. 1. 2022 06:38

Odešel jsem od SKYLINKU,jeho cenová a kanálová politika mi lezla na nervy,jenže mám výhodu-jak pozemní tak kabelový příjem je v pohodě,i tak se chci zbavit kabelu UPC,zustanu u pozemky+NET.,není žádné přidané hodnoty a napojení 4tv-stojí to neskutečné prachy za nic,reklama a zase reklama,jestli máš slušný přístup k internetu /100/10/+pozemku -do skylinku ani palec.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tabler 27. 1. 2022 08:56

Skylink mám 7. rokem a většinu z výtek níže nemůžu potvrdit.

Zmizely Eurosporty, to je pravda a to mě mrzelo. Ale většina přenosů se dá nahradit jinak.
Co se týká kvality příjmu, tak datový tok je sice od začátku nízký, ale nemám žádné výpadky během deště nebo sněžení. Jen když je blízko silná bouřka, tak sem tam se to rozkostičkuje. Ale to se stane tak jednou do roka. Ale je třeba poznamenat, že mám výhodné umístění domu - nejbližší stavení ve směru paraboly je malý domek vzdálený cca 200 m a trochu z kopce, takže má parabola perfektní výhled.

Cenu platím každoročně stejnou.
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 1. 2022 22:29

Hm, tak to si dobrý zákazník Skylinku a moc sa nestaráš o to, čo robí firma ktorej platíš nemalé peniaze:
- Okrem Eurosportu vypadli tiež všetky programy Discovery a Animal Planet bez zmeny ceny nadol
- Prima Krimi dodnes nie je HD
- 2 programy Barandov od januára prešli z HD do SD
- AMC filmový program je v SD
- Viasat je v SD
- Namiesto sľubovaných 100 programov je vysielaných skylinkom len 80 včetne detských, erotických, ezoterických programov. Zvyšok je chválenie sa cudzím perím – sú vysielané voľne.

Tento balík je možné získať len pre 2TV za cenu plus 99Kč/mes.
Z dlhoročného programového a technologického lídra sa stal bohužiaľ podpriemerný poskytovateľ s permanente sa zvyšujúcou cenou, častou výmenou kodovacieho systému (Irdeto, chvíľu Viaccess, najnovšie Nagra) a prelaďovaním staníc.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tabler 27. 1. 2022 23:21

No je pravda, že já telku moc neprožívám, je to jen TV vysílání, nic podstatného, a Primu Krimi nebo jakýkoliv Barrandov jsem neměl puštěné nikdy :-D .
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 28. 1. 2022 01:17

Mam satelit a prijimam druzice 19.2, 23.5 a 28.2 stupne. Dnes uz bych do toho nesel, vysilana tv je strasne omezujici. Radeji si budu platit on-demand sluzbu a pustim si co budu chtit a kdy budu chtit.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 31. 1. 2022 09:01

No vidíš Tabler, a sú ľudia, ktorí PrimaKrimi alebo NovaFun považujú za hlavný sledovací kanál ale trebárs eurosporty sú im šuma-fuk.
Dagy2
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků