Reset nastavení set-top-boxu Sencor SDB 1010TU

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pradek 15. 3. 2012 20:17

Dobrý den,
dostal jsem od známého "na opravu" set-top-box Sencor SDB 1010TU. Bylo v něm měněno nastavení formátu obrazu, až z toho přestal být přenášen signál do televize. Změnu zpět v nastavení nelze provést, neboť to prostě nevidím. Tlačítko na reset nastavení jsem přímo na set-top-boxu také nenašel, v návodu tuto možnost vůbec nezmiňují. Máte nějaký nápad, jak na to? Díky.
pradek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 3. 2012 21:31

Nedovedu si představit,jaký formát by měl být zvolen,aby na výstupu scart nebylo vůbec nic.
Kdyby měl digitální výstup,tak bych to pochopil...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pradek 15. 3. 2012 21:46

Tak jsem z něj dostal víc. V menu set-top-boxu Setup -> TV Setup měnil TV Format z nějakého 4:3 (LB nebo PS) na nějaké 16:9 (PB nebo Auto). Pak už byla jen zrnící obrazovka ("mravenci"). Nevím proč to dělal...
Po zapnutí STB se na malou chvíli objeví modrá obrazovka SENCOR => nějaký signál do TV jde, ale pak už stále jen mravenci...
pradek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 15. 3. 2012 21:50

Jedině ještě zkusit z scartu dostat CVBS video signál-kompozitní.
Ale na to by jsi už musel mít redukci scart-cinch.
Předpokládám,že tento video výstup je aktivní při jakémkoliv nastavení obrazového výstupu-alespoň to tak bývá...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pradek 16. 3. 2012 06:51

Tak nakonec pomohlo připojení k jiné TV (jiným scart kabelem), která 16:9 překousla a šlo to v pohodě přepnout na 4:3. Aspoň že je po problému. :-)
pradek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod volantka 8. 2. 2023 20:52

Moc děkuji za tento příspěvek, hledala jdsem na netu 3 dny než jsem našla tuto radu.Septobox jsem si taky hodila do většího rozlišení než tv zvládla.Připojili jsme na novější tv,udělali restart a funguje.Jsem ráda že nemusím do obchodu 40km daleko na reklamaci :-) Opravdu moc díky ;-)
volantka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků