SET TOP BOX

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod grapp25 3. 7. 2008 17:50

Potřebuji poradit,nevím jaký přístroj koupit,vůbec se v tom nevyznám,chtěla bych naladit telku na digitální vysílání,doposud máme jen společnou anténu - pouze 4 programy chtěla bych naladit nějaké programy navíc,zajímalo by mě,jestli nebude tato společná anténa nějak zablokovaná proti těmto přístrojům. Bydlím v Plzni a do schránky nám přišel letáček,že Krašov a Krkavec s analogem brzy končí...co mi poradíte?Nepotřebuji poslední model ani super funkce.Děkuji.
grapp25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 3. 7. 2008 18:05

Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 3. 7. 2008 18:29

Pokud budeš přijímat signál přes společnou anténu,tak se může stát,že nic nechytneš.STA je průchozí pro určité frekvence.Jednodušší bude,když společnou anténu necháte upravit a připravit na digitální vysílání.Nejpohodlnější varianta je ta,že nemusíte mít STB přijímače u každé televize.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod vanDave 3. 7. 2008 20:14

Máme Philips DTR 220. Celkem jsem s ním spokojený, jenom by mohl být trošku lepší DO.

Recenze Philips DTR 210 (stejné menu jako DTR 220)

Ještě bych se možná mrkl po nějakém Technisatu.

Recenze STB: http://www.tvfreak.cz/branch2.jsp?type= ... 64002DEAD5

http://www.videoexpert.cz/set-top-boxy/
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ilja2001 4. 7. 2008 13:55

Taky mám Philpse DTR 220 jako vanDave a spokojenost.

Ale, jak už naznačil jito, STA bývají mnohde konstruovány tak, že v lepším případě propouštějí jenom vybrané kanály dle příjmu v dané lokalitě, v horším případě navíc provádějí konverzi z UHF pásma do VHF a to je pak příjem DVB-T téměř zabitý. V tom lepším případě je pro každý další kanál potřeba udělat úpravu STA a pustit přílušný kanál do STA.
Nesouhlasím ale s jito, že nejlepší variantou úprav je převést programy DVB-T do analogového rozvodu. Pak se ztrácejí kouzla digitalního přenosu, ať už širokoúhlý formát obrazu, EPG, atd. Naopak, nejvýhodnější je zprůchodnit příslušné kanály digitálního vysílání a každý dle svých potřeb si pořídí STB.

grapp25: Nejlepší by bylo půjčit si od někoho STB a vyzkoušet, zda něco naladíš přes STA. Mnohde půjčují STB i v prodejnách. Pokud nenaladíš, tak vstoupit do jednání s firmou spravující STA a zvážit úpravu STA. Případně dle možností umístit na balkón/za okno vlastní anténu pro DVB-T.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 4. 7. 2008 15:21

Jen drobný dodatek:já jsem nenapsal,že to je nejlepší varianta ale nejpohodlnější pro všechny uživatalele v panelovém domě.Nechtěl jsem dlouze rozepisovat to,co jsi sám doplnil.Tzn.16/9,EPG atd.Pro "nenáročné" uživatele odpadá nutnost k každé TV,VCR atd. pořízení STB.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod ilja2001 4. 7. 2008 18:22

Jo, máš pravdu, pro nenáročné uživatele to pohodlné být může. Akorát, že když se rozšiřují další Muxy, tak se musí stále dodělávat převody programů DVB-T na analog. Ale zase lidi nemusí řešit problémy s více TV a rekordéry.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nitram47 7. 7. 2008 20:43

na digitalne vysielanie treba zvlast antenu? nestaci klasicka? a ak TV podporuje DVB-T, netreba uz ziadny DVB-T box, vsak?
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 7. 7. 2008 21:16

nitram47: antény jsou stejné pro analogové i digitální vysílání. Pokud TV umí přijímat DVB-T, tak samozřejmě STB není potřeba.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nitram47 7. 7. 2008 21:41

a pokial mame anteny zlucene zlucovacom a rozdelene na cca 4 tv a iba 1 z nich bude s DVB-T, aj tak to pojde? myslim plnohodnotny digi. prijem
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 8. 7. 2008 09:54

Pokud bude zachována dostatečná úroveň signálu pro tu TV s DVB-T, pak digitál půjde. Mám takovou zkušenost, že digitál je náchylnější na správně provedené rozvody signálu. A právě různé slučovače a rozbočovače to kazí. Může to ale vycházet taky z toho, že signál z vysílačů DVB-T je zatím vesměs nižší než u analogových vysílačů.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martyy 24. 8. 2008 13:59

Máme Philips DTR 220. Celkem jsem s ním spokojený, jenom by mohl být trošku lepší DO.

Ma tento set-top-box teletext? Tady je napr. psane ze ne, ale v te recenzi zase je: http://philips.elektrosvet.cz/philips-d ... 28/?IDP=20
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 25. 8. 2008 14:16

Nerozumím. Píšeš, že máš DTR 220 a současně se ptáš, jestli má teletext?

Murphy: "Když přístroj nefunguje a člověk již zkusil úplně všechno, je dobré přečíst si návod..." :-]

Jasně že má.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martyy 25. 8. 2008 16:41

Tak uz jsem si ho poridil, ale problem je, ze mi nenajde zadnou tv stanici. Mame klasickou prenosnou tv s vytahovaci antenou (prut). Bydlime v Modranech, do ted jsme chytali signal pres Cukrak. Nevite v cem je problem?
Nemuze byt treba v tom, ze u nas mozna digitalni vysilani jeste neni? Viz http://www.ceskatelevize.cz/specialy/di ... 360&from=0
Martyy
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 25. 8. 2008 17:00

Je sice hezké, že televizor má prutovou anténu, ale jakou anténu má ten settopbox?
Naposledy upravil suvel dne 25. 8. 2008 17:04, celkově upraveno 1
suvel
Mírně pokročilý

Další stránka