od ilja2001 4. 7. 2008 13:55
Taky mám Philpse DTR 220 jako vanDave a spokojenost.
Ale, jak už naznačil jito, STA bývají mnohde konstruovány tak, že v lepším případě propouštějí jenom vybrané kanály dle příjmu v dané lokalitě, v horším případě navíc provádějí konverzi z UHF pásma do VHF a to je pak příjem DVB-T téměř zabitý. V tom lepším případě je pro každý další kanál potřeba udělat úpravu STA a pustit přílušný kanál do STA.
Nesouhlasím ale s jito, že nejlepší variantou úprav je převést programy DVB-T do analogového rozvodu. Pak se ztrácejí kouzla digitalního přenosu, ať už širokoúhlý formát obrazu, EPG, atd. Naopak, nejvýhodnější je zprůchodnit příslušné kanály digitálního vysílání a každý dle svých potřeb si pořídí STB.
grapp25: Nejlepší by bylo půjčit si od někoho STB a vyzkoušet, zda něco naladíš přes STA. Mnohde půjčují STB i v prodejnách. Pokud nenaladíš, tak vstoupit do jednání s firmou spravující STA a zvážit úpravu STA. Případně dle možností umístit na balkón/za okno vlastní anténu pro DVB-T.