Pomoc při výběru poskytovatele digitální TV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mario21 23. 7. 2008 08:30

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem poskytovatele digitální televize. Uvažoval jsem o DIGI TV nebo Gital. Nezávisle na sobě bych chtěl sledovat 2 TV s možností rozšíření do budoucna. U DIGI TV mě láká nabídka programů a možnost připojení dvou TV, ale všichni píšou, že kvalita signálu je horší – moje "hlavní" TV je plazma 42" – takže z toho mám trochu strach. Proto jsem začal uvažovat o Gitalu. Pokud to chápu správně, pro Gital by mi stačlo nyní koupit jakýkoliv sat.komplet a pokud bych chtěl v budoucnu přidat další nezávislé TV, dokoupil bych další receiver s kartou a vyměnil konvertor, je to tak? Dál bych chtěl mít možnost sledovat i cizí volné programy. A ještě poslední věc – je lepší kopit nějaký sat.komplet nebo si jej "poskládat". Vím, že jsou i receivery s EMU a ty asi v nabídkách sat.kompletů nebudou… Děkuju za odpovědi.
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod lojza_ 23. 7. 2008 10:46

mario21 píše:(...) Uvažoval jsem o DIGI TV nebo Gital. Nezávisle na sobě bych chtěl sledovat 2 TV s možností rozšíření do budoucna. U DIGI TV mě láká nabídka programů a možnost připojení dvou TV (...)

S ohledem na tento článek - Digi TV se topí v problémech bych ho určitě nebral a pořídil si CS link.

mario21 píše:(...) ale všichni píšou, že kvalita signálu je horší – moje "hlavní" TV je plazma 42" – takže z toho mám trochu strach.

A myslím, že strach máš oprávněný. Na vlastní oči jsem viděl DIGI TV na 70CM CRT TV. Krása, obraz jak víno. Potom jsem ho sledoval na 102 CM plazmě, tuším, že to byl HD Ready Panasonic, model bohužel nevím a obraz nesrovnatelný. Mám na mysli horší. Zrnitý, neostrý, ani jsem nevěřil, že se jedná o digitální vysílání. Nedoporučuji.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 23. 7. 2008 12:04

Digi mají prarodiče a není to žádný zázrak. Obraz neostrý a hodně kostičkuje. Nabídka programů je velká, většina však není vůbec česky, ale srbsky, rumunsky apod.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 25. 7. 2008 08:07

Aj ja som rozmyslal nad DIGI, koli moznosti pozerat na 2 TV. Ale vacsina ludi ma odradza, ze to kazdu chvilu vypadava, vysielaju v malom rozliseni-na vacsom tv by boli kocky,... A teraz neviem, co si vybrat. /Slovensko
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lojza_ 25. 7. 2008 08:59

Co se týká DIGI TV a vypadávání programů. Onehdá jsme se s kamarády vypravili na EURO na zápas ČR:PORTUGALSKO. Velká plazma a DIGI TV zaručovali požitek ze hry.

Jaké bylo ale naše rozčarování, když snad 2minuty po úvodním hvizdu vypadly všechny sportovní kanály :!:

Když po cca 17min obraz znovu naskočil, prohrávali jsme už 0:1. Jsem rád, že jsem to přežil, protože v hospodě se už začínalo mluvit o revoluci a defenestraci :D

Na DIGI TV jsem už rezignoval a nejenom kvůli (ne)kvalitě a stabilitě signálu.
No stress, keep smiling.
lojza_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mario21 25. 7. 2008 10:25

Takže asi půjdu do CSlinku od Gitalu. Podle většiny reakcí tady i jinde to bude lepší volba. Sice je v základní nabídce míň programů, ale snad bude lepší kvalita. A ještě něco: Dá se do jednoho koaxu případně svést pozemní digitální vysílání a satelitní digitální vysílání? A co takhle pozemní analogové vysílání a satelitní digitální vysílání?
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 25. 7. 2008 10:34

ak mozem tak len tolko:
co cakate od rumunov v pripade digi tv ja uz nic. na crt este pozeratelne ale na lcd som to videl a skoro som sa pos:::al z toho hororu a to iste by bolo aj v pripade plazmy.
moj osobny nazor:
slovensko: skylink ine tu inak ako neoficialne ani nepojde mozno casom sa prepracuje aj sem konkurencia i ked vlastne ani skylink slovensky nie je ,top managire su cesi.

cesko: cslink a gital.

a daaaaaaaaleko za tymto vsetkym "upc" neviem ponuka mozno dobra no co sa tyka ustretovosti na call centrach a priamo na zakaznickych strediskach tak to je hnus.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod RB_Wariorr 25. 7. 2008 10:41

mario21 píše:Dá se do jednoho koaxu případně svést pozemní digitální vysílání a satelitní digitální vysílání? A co takhle pozemní analogové vysílání a satelitní digitální vysílání?
samozrejme ze sa to da existuju na to zlucovace no osobne by som to nerobil v tomto pripade nie je 100% nic a ak to uz chces aj robit tak radsej to zver odbornikovy. ja mam vedene ako analog tak aj sat kazde zvlast ak to robis na dome a nemas ho zatepleny myslim tym urcite "demolacne" upravy tak si prived viac trubiek do miestnosti kde to chces mat a mas vystarane. ale ber to ako moj nazor na riesenie z ktorym nemusis nevyhnutne suhlasit.
RB_Wariorr
Junior

Odeslat příspěvekod mario21 25. 7. 2008 13:53

Já sám mám možnost přivíst několik kabelů, ale problém je v tom, že bydlíme ve dvougeneračním domě - rodiče v přízemí. A právě u nich je ten problém, že tam vede jen jeden koax a právě není možnost bez nějakých větších "demolic" dostat tam další kabel. Proto jsem se ptal...
mario21
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků