Displayport to HDMI

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod seqwence 27. 8. 2008 21:15

Dobrý den,

momentálně řeším výběr notebooku. Vyhlídl jsem si Lenovo ThinkPad R500.
Notebook mám v plánu připojovat s LCD TV. Ale bohužel (nebo taky naštěstí) má R500 jen Displayport. Existuje nějaká redukce, která převede Displayport na HDMI? Nebo si mám raději počkat a koupit TV s Displayportem (spíše bych ale redukci).... ? Co si o tom myslíte?

Děkuji.
seqwence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 29. 8. 2008 10:20

Redukce existuje, typnul bych si, že jí možná dostaneš i přímo s notebookem.

O technologii více třeba zde:

http://notebook.cz/clanky/technologie/2 ... isplayport
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod Sleepy 22. 10. 2008 08:16

Ahoj,
Ja o takejto redukcii zatial nepocul. Mohol by mi niekto poslat link na e-shop?
Sleepy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod purbaby 1. 1. 2010 23:01

Ahoj, taky bych rád tuhle redukci. Mám Dell Latitude 6500 a má taky pouze Displayport a potřeboval bych ho napojit na LCD TV. Ta má "pouze" nejmodernější HDMI, ale redukce by měla snad nějaká existovat a doufám, že pak po zapojení kabelu HDMI do redukce na jedné straně a do televize na druhé straně, tak vše poběží, jak má. Kdybyste někdo měl další nové zkušenosti, napište sem prosím! ;-)DÍKY!
purbaby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 2. 1. 2010 12:06

teď je ještě otázka jestli tenhle notebook umí posílat HDMI signály přes DisplayPort konektor, DP standard to připouští, ty uvedené kabely jsou podle ceny jenom pasivní redukce, snad to pojede

//EDIT: tak vidím že DELL nabizí v podstatě to samé, takže by to ten notebook měl umět
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod purbaby 2. 1. 2010 13:30

Tak to se nejdřív raději pozeptám v kamenném obchodě, než abych to objednal po netu a pak mi to nešlo! A když to propojím, tak pak se to hned objeví na televizi ten obraz nebo se něco nastavuje v notebooku a v TV? Děkuju!
purbaby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 2. 1. 2010 13:43

na TV by nemělo být potřeba nic nastavovat, jenom přepnout na příslušný HDMI vstup.
Asi si tu redukci taky koupím, v práci mám DELL Precision M4400 a s ním by to taky mělo fungovat. Nicméně je možné že na notebooku bude potřeba něco přestavit.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod purbaby 8. 1. 2010 16:22

No to právě musím někde pořádně zjistit, abych nekoupil něco, co mi bude k ničemu ... a díky! ;-)
purbaby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K.a.r.e.l. 1. 2. 2010 11:22

A teď někdo poraďte mě, já mám přesně opačný problém, mám monitor s DP ale nemám zdroj, posílám signál z HDMI, problém vězí v tom že mám k tomuto účelu nettop, kde grafiku nevyměním, a xbox 360 kde je ten samý problém. Redukce a kabely fungují jenom ve směru DP (zdroj) HDMI (cíl). Takže otázka zní: existuje na trhu něco co dělá to, že HDMI (zdroj) pošle signál "ono" to přeloží pro DP (cil) na monitoru? Já po tom pátrám marně už celý den. Monitor má samozřejmě víc vstupů, ale chtěl bych využít právě DisplayPort.
K.a.r.e.l.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 1. 2. 2010 14:09

obávám se že konvertor směrem z HDMI do DP neexistuje - musela by to být krabice která vezme HDMI signál, převede ho na data, odstraní ochrany a zakóduje do formátu DP.
Možná je to způsobeno tím že HDMI tu bylo dříve než DP a tedy že se samozřejmě nevědělo jak DP data posílat.
DP, jako mladší, už mohlo obsáhnout i HDMI formát a tím pádem je "konvertor" DP->HDMI v podstatě jenom propojení dvou konektorů.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod artam 1. 2. 2010 15:08

Previest HDMI data do paketoveho tvaru nie je az taky zasadny problem, dokonca by nebol problem chrlit na trh aj relativne lacne jednoucelove mikrokontrolery.

Zasadnym problemom, preco to v dohladnej dobe nikto asi nebude chciet vyrabat je totiz HDCP, a to nie z hladiska technickeho, ale licencneho. Taky konvertor-adapter bez HDCP by bol pre podstatnu vacsinu spotrebitelov neprijatelny, kedze skrz tento adapter by sa nedalo pre hravat BD na monitoroch s DisplayPort vstupom. Pre adapter by sa potom museli platit hned dva druhy licencie na HDCP - licencia za porty a licencia za implementaciu sifrovania (kedze by sa jednalo o cip, ktory by musel toto sifrovanie zo vstupu na vystup vykonavat). Tieto licencie by asi taketo adaptery zrejme predrazili a nikto by ich moc nekupoval. Takze zatial asi smola. :(
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M@C 6. 4. 2010 18:40

Tak jak to nakonec dopadlo s tim signalem DisplayPort > HDMI?
Mam Latitude D6400 s DP a novou plazmu s HDMI. A muj stavajici "multimedialni prehravac" neumi .mkv, takze bych si to sem tam poustel treba z notasu...
Funguje tedy ta redukce tak, jak predpokladam? :-) Je treba nejake specialni nastaveni?
Diky
S-Max
M@C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@C 9. 4. 2010 15:17

Ty jo tady to je mrtve... Asi se budu muset zeptat na Garazi, tam vi vsechno :-p
S-Max
M@C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod purbaby 17. 4. 2010 11:59

Abych se přiznal, zatím jsem to nekoupil, protože jsem odcestoval a neměl jsem na to čas, ale brzo to koupím a hodím se svůj názor..ok? :-))
purbaby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@C 17. 4. 2010 18:21

Ja to taky brzo koupim, takze pak dam taky vedet :-)
S-Max
M@C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod purbaby 18. 4. 2010 14:55

Super, tak jsem zvědavej, jak oba dopadneme a komu to půjde a dám sem svou zkušenost a budu rád za tvojí!! :-)
purbaby
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wladik9233 30. 4. 2010 13:19

Já mám Dell E6400.. Na eBay jsem si z Hong Kongu koupil nejlevnejsi DisplayPort na HDMI redukci za $1.. Obraz se prenasi v pohode, jen zvuk ne.. Ale mam silny podezreni, ze to bude tou redukci.. Ale zaver je takovy, ze Dell to zvlada uplne v pohode :-)
wladik9233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 30. 4. 2010 13:45

Redukce na přenos zvuku nemá vliv (http://www.displayport.org/consumer/?q=content/faq otázka č.3), je to dáno jenom tím jestli výrobce notebooku implementoval i vysílání zvuku přes video adaptér.
marts
Expert

Odeslat příspěvekod wladik9233 19. 5. 2010 23:46

Beru zpět, úplnou náhodou jsem dneska připojil notebook znovu přes tu redukci a už hraje i zvuk. Zdá se, že problém byl ve starší verzi ovladačů zvukovky, po updateu všech ovladačů přes Dell Updater už hraje i zvuk, super :-)
wladik9233
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@C 20. 5. 2010 07:48

Ja jsem nakonec koupil http://www.exasoft.cz/kabel-displayport ... 42272.html a funguje dobre.
Jen notas trosku nestiha pri prehravani .mkv, kdyz mam rozsirenou plochu z LCD na notasu i na TV 1920/1080. Takze Extended desktop musim zrusit, notas zavrit a pouzivat jen TV. Ale jinak v poho.
S-Max
M@C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 21. 8. 2010 15:06

Kupuji Lenovo ThinkPad L412 kde je také Dispayport. Chci to připojovat na TV s HDMI a doufám, že mi pojede i zvuk.

Ale chci se zeptat, jaký je rozdíl mezi těmito redukcemi?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000000NJS

http://www.alza.cz/delock-displayport-b ... 177185.htm

Může se stát, že jedna zvuk umí a druhá ne, má s tím někdo zkušenost?
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 21. 8. 2010 20:33

Kolega v praci ma nejake lenovo s DisplayPortom (neviem presny typ). Kupoval k tomu redukciu na HDMI a zvuk nikde. Ja by som si to najprv overil.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod M@C 21. 8. 2010 20:37

Kolega asi bude lama a nebo to neumi zprovoznit... :-)

Jinak rozdil bych videl v tom ze jeden je ciste redukce a budes potrebovat i kabel na propojeni a druhe je i "kabel", ale pomerne kratke, 20cm je nic.

Ja mam http://www.exasoft.cz/kabel-displayport ... 42272.html a to staci, delka je OK a samozrejme funguje i zvuk.
Naposledy upravil M@C dne 21. 8. 2010 21:07, celkově upraveno 1
S-Max
M@C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Odar 21. 8. 2010 20:48

Proste tam nema 2. zvukovku, cez ktoru by to malo ist on (podobne ako HDMI OUT).
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 22. 8. 2010 00:15

M@C: co máš za notebook?

To druhé je ale také redukce. To co máš ty je přímo kabel s displayportem a HDMI bez redukce že?
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 22. 8. 2010 10:34

Dell E6400.

Hele ja chapu slovo redukce tak, ze z jedne strany je konektor DP a z druhe HDMI, DP dam do notasu, HDMI do TV a hraje mi to, obraz i zvuk, a nic neresim :-)

Ty 2 bazmeky ktere jsi tady dal maji dle me uplne stejnou funkci, akorat jeden z nich je docela predrazeny :-D
K tomu co mam ja nepotrebuji uz ani zadny kabel, je to dost dlouhe a funguje. Poustim z notasu na TV jen MKV nebo hry a je to OK.
S-Max
M@C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 22. 8. 2010 10:52

Já už právě doma HDMI kabel mám, tak jsem rešil jenom tu redukci na Displayport, ale ten kompletní kabel mi teď příjde lepší.
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 22. 8. 2010 11:02

No zalezi, jestli uz kabel mas.. ale za stejnou cenu muzes mit vpodstate druhy 2m kabel i s redukci, a ne jen malou redukci.
Ja mam prave jeden HDMI kabel z TV k DVD, druhy k SAT a dalsi jsem potreboval tak jako tak, takze mi vyslo lepe si koupit ten co mam... :-)
S-Max
M@C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 22. 8. 2010 11:12

Taky to tak udělám, koupím tento: http://www.alza.cz/displayport-hdmi-d135411.htm radši 3m... Doufám, že mi na tom Lenovu L412 ten zvuk pojede, ale měl by. Zítra pro to jdu.

Neměl by tam být nějaký problém s konektory, klasický (ne mini) Displayport a HDMI konektor je jenom jeden že?
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 24. 8. 2010 16:33

Takže mám notebook Lenovo ThinkPad L412 s Displayportem, tento kabel z alzy http://www.alza.cz/displayport-hdmi-d135411.htm a TV SONY a zvuk mi ani po aktualizaci ovladačů nejede :-(. Prozkoumal jsem vše. A to má Lenovo Displayport ++.
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod marts 25. 8. 2010 11:53

kabel by to principu věci neměl ovlivnit (zvuk jde u HDMI stejnými dráty jako obraz), čili to může být způsobeno vnitřní konstrukcí notebooku (případně ovladači, ale když už i ty se měnily)
marts
Expert

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 25. 8. 2010 14:18

Opravdu všechno jsem zkoušel. Tento notebook to nepodporuje, také už ho nemám ;-).
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 25. 8. 2010 18:28

Jj, kabelem to byt nemuze.
Chyba notasu http://www.lenovoblog.cz/2009/07/display-port-zvuk.html , je to kram :-D
S-Max
M@C
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 28. 8. 2010 08:25

Už ten notebook nemám :D.
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod B.e.n.d.e.r. 1. 10. 2010 12:54

nevite jestli umi HP 8540w posilat pres dp do HDMI i zvuk ?
B.e.n.d.e.r.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mmmjack 19. 10. 2011 20:35

Zdravím, řešil někdo opačnou situaci? Mám NTB s HDMI konektorem a kupuju si monitor, který má VGA, DVI a DP, a chtěl jsem to propojit přes HDMI->DP, jenže tak koukám že to asi nebude úplně jednoduché. Nemám tedy nic řešit a propojit to HDMI->DVI ? Teda pokud tam také není nějaký zádrhel...

EDIT:
zdroj WIKI: "Ovšem zpětně konverze nefunguje, takže počítač vybavený pouze HDMI zatím nelze k monitoru vybavenému DisplayPortem připojit."
Aha tomu "zatím nelze" mám rozumět asi tak že to nikdy moc rozumně nepude co?
Intel Core i5-4690K · SPC Fera2 (fan F12PWM) · 16 GB DDR3 · MSI GTX1060 Gaming · Kingston KC400 · Crucial M500 · MSI Z97M Gaming · Fractal Design Define Mini (4xF12PWM) · Seasonic G450 · Dell U2717D
Ford S-Max 2010 2.0 SCTi PowerShift
mmmjack
Kolemjdoucí