rada pri kupe HDTV satelitneho prijímača

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod buty 19. 11. 2008 12:19

zdravim
potreboval by som poradit pri kupe satelitneho prijmaca, moc sa tomu nerozumiem tak by som privital kazdu uzitocnu radu na co si dat pozor ake su dobre znacky a pod.
jedine co viem je ze potrebujem HDTV prijmac kvoli kvoli plazme, do 12 000 Sk, s tym ze asi pojdem do skylinku a este ze potrebujem aby zaroven sla aj Nova ktoru skylink nema v ponuke. Predavac mi poradil ze staci kupit dalsiu kartu, tak ak by to tak bolo zrejme taky prijmac aby na nom sli obidve karty.
dakujem za rady
buty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 19. 11. 2008 16:54

armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod pcwifi 19. 11. 2008 17:12

CZ skylink ma v ponuke i novu HD...kup si v CR kartu a mas klid ;-)

PcWifi
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 7,5GB, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Octagon SF4008 2x DVB-S2, DigiTV
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 19. 11. 2008 19:04

Ano len si zabudol na dodatok ,že mu musí túto kartu dakto v čr na seba aktivovať.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dagy2 19. 11. 2008 21:13

SkyLink kartu si môže kúpiť kde chceš. Nerozhoduje miesto kúpy ale registrácia. Po zakúpení SkyLink karty je táto na 20 dní otvorená a hrajú ti úplne všetky programy včetne HBO, všetkých HD programov atď. Po 20 dňoch musíš registrovať pretože ti inak zhasne. Registrovať môžeš cez WEB alebo priloženým lístkom poštou. A tu musíš uviesť meno, adresu a to ako platíš koncesionársky poplatok - v ČR SIPO alebo VS od ČT, v SR SIPO. Podľa toho sa ti aktivuje "český" skylink alebo "slovenský" skylink. Ak aktivuješ český stratíš len Markízu a monoskop (myslím STV3 :)). Joj a Joj+ zázrakom v čechách môže fungovať. Potom ti 2 mesiace ide zadarmo balík Multi. Programy HBO, CSfilm a HD programy (okrem NovaHD, ktorý je "naveky") musíš platiť už od registrácie.
Ak aktivuješ na slovensku, stratíš Novu, Novu Cinema, CT4sport. ďalej nemôžeš priplatiť za HBO ani CSfilm, pretože tieto Skylink SK na slovenské karty neposkytuje - šit zase máme plno výhod.
Určite hľadaj HDTV príjimač s dvomi cryptoworksami, alebo napr. pre Technisat môžeš použiť CI modul, ktorý sa zasúva do jednej šachty ale má priestor na dve cryptoworksové karty.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod buty 20. 11. 2008 23:19

dik za rady,este by ma zaujimalo aku znacku zvolit alebo v tom nieje niaky podstatny rozdiel (aj ked zrejme je). ten Ferguson HF 8800 HD vyzera dobre, podla vsetkeho ma aj tie dva Cyrptoworks, znamy mi este spominal znacku topfield tak neviem teraz. co si treba vsimat v cenovo porovnatelnych modeloch od roznych vyrobcov?
buty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 21. 11. 2008 13:02

http://www.1cdc.sk/index.php?manufacturers_id=22

tak vyberaj aj tu je toho požehnane. myslím že by si nemal s ním prehlúpiť
a tu je aj recenzia

http://www.solideurope.sk/readarticle.php?article_id=34
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod buty 24. 11. 2008 11:17

Dakujem za link, na vyber je tam pozehnane:) este by som mal otazku, pan co nam instaloval parabolu mi odporucil znacku Koscom co na nu hovorite? Ktory z tychtomodelov by ste odporucili? Koscom HD7400CI, TF7700HSCI, FERGUSON HF-8800 HD. Dufam ze to uz bude odomna vsetko:)dik
buty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 25. 11. 2008 10:48

Nooo tak ten koscom vyzerá ozaj dosť zaujímavo nakoľko sa dá využiť pripojenie cez e-sata a má aj ethernetové pripojenie a navyše má zo všetkých troch najviac kanálových volieb a to až 9999, no otázne je ako to bude pri toľkých možnostiach zvládať hardware a software ,ale inak zaujímavá ponuka osobne by som o nej uvažoval a je tu vcelku prijateľná cena

http://www.marcush.de/2008/11/02/hdtv-r ... -funktion/

http://www.ansat-tn.sk/shop/index.php?m ... cts_id=782
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dagy2 25. 11. 2008 18:01

Sorry armaman, 9999 predvolieb je určite len žart. Vieš si predstaviť aktívne používať viac ako 50 kanálov? Môj satelit na 4-och pozíciách naladil asi 1200 TV staníc, nechal som mu naeditovať to favoritných zoznamov asi 80. Ale za mesiac čo ho mám, používam v podstate to, čo je na SkyLinku (asi 25?), v nedeľu decká listovali asi na 10 hudobných staniciach hlavne z 28,5° a nejakých 5÷7 filmových staníc na 28,5°. Takže radšej skontroluj reálne veci, napr. je tam LAN - na čo sa dá použiť? Niektorí výrobcovia ho majú len na software update, podobne ako u koscomu je to definované u USB!. Funkciu ktorú tiež často využívam je zoom, na dopasovanie veľkosti obrazu u niektorých staníc. Ďalšia dobrá funkcia môže byť čitateľné EPG zo slovenských a českých staníc, lebo text "Ǿәek malik$" budeš len ťažko čítať a podobne.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 25. 11. 2008 19:52

Sorrym Dagy2 ja som len vychádzal z toho čo tam je v popise a len tak mimochodom nevravi o tom len jedna stranka treba len googlit a že ten ethernet nevyužiješ na dáke reálne browsovanie mi je úplne jasné ,teda aspoň mne a tak ako som si pre dané info zagooglil ja môže si aj ktokoľvek iný. Mimochodom prepáč ,že som vyjadril k tomuto sat dáky názor. A či si viem predstaviť 9999 kanálov reálne? Moja odpoveď je áno a môžeš si o tom myslieť čokoľvek.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 11. 2008 20:52

Armaman: V dobrom ti musím len ticho závidieť, že stíhaš tie programy. Som len alergický na recenzie v niektorých časopisoch. Prečítal som ich množstvo a výsledok bol, že po kúpe prístroja funkciu ktorú recenzia popisovala prístroj nemal. Na dotaz v časopise odpovedal šéfredaktor, že nemali čas testovať všetko tak to opísali z brožúrky. Preto uprednostňujem tu na fóre osobné slúsenosti a nevedel som si predstaviť ako sa dá prakticky používať také množstvo predvolieb.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 27. 11. 2008 22:02

1. nie som recenzent a tiež tak ako ty ich beriem s rezervou a úsudok si spravím aj sám.

2. Praktické využitie toľkých predvolieb je samozrejme defacto k ničomu no občas keď mi "švihne" tam naladím čo to dá a potom hľadám občas sa nájde aj ten kódovaný program odkódovaný.

Jednoducho sa občas rád hrám.
armaman
Poslední varování