Sharp LC32D44E-čísla programů - změna pro DVB-T [Vyřešeno]

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 27. 12. 2008 13:33

Lze nějak změnit čísla programů, které tato televize přiřadí jednotlivým programům? Přiřadí se čísla od 8 dál, přičemž třeba ČT1 je na čísle 10. Což je nepraktické pro rychlé přepínání programů. Samozřejmě umím změnit pořadí programů, umím vybírat programy ze seznamu nebo šipkou nahoru/dolů. K tomu bych ale chtěl mít na tlačítku "1" program ČT1... Poradí někdo? Nebo vysvětlí někdo, jak je to s čísly služeb? Možná je moje televize vůbec neumí měnit?
Naposledy upravil MgX dne 4. 1. 2009 14:45, celkově upraveno 4
Důvod: Doplněn název příspěvku - ,,DVB-T" - snad to nevadí :-) Dolněna informace o vyřešení problému ;-)
Michal Politzer, elektronické časopisy (PDF a iPad)
Michal Politzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bado 27. 12. 2008 14:17

Jde, jen je třeba si přečíst návod :D , mě spíš štve že pojmenování programu má max 5 znaku.
bado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fatman 27. 12. 2008 14:55

U digitálu to je v ručním hledání modrým tlačítkem, teda podle návodu, digitál k nám dorazí až v létě.

//edit: nevšiml jsem, že to je v sekci DV.
Naposledy upravil fatman dne 27. 12. 2008 18:34, celkově upraveno 1
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 27. 12. 2008 18:10

Přečetl jsem návod několikrát. Nejde mi o změnu pořadí, tu chápu. Jde mi o to, že mi televize automaticky naladila ČT1 na pozici 10. Chci ji mít na pozici 1. Ne na první pozici, ale na pozici s číslem 1. Moje první pozice má totiž číslo 8...

Samozřejmě se bavíme o DVB, jsme v kategorii "Digitální vysílání".
Michal Politzer, elektronické časopisy (PDF a iPad)
Michal Politzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 27. 12. 2008 18:13

Ano, ale chování této televize je v režimu DVB-T úplně jiné. Analogově nemám problém, tam se stanice naladí od pozice 1 a snadno se dají zaměňovat, takže po chvíli snažení jsou programy v libovolném pořadí pěkně od pozice 1 dál.

Trápí mě DVB-T a proto je můj příspěvek v sekci Digitální vysílání (a HD ready)
Michal Politzer, elektronické časopisy (PDF a iPad)
Michal Politzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 27. 12. 2008 18:33

Zkus změnit zemi např. na Německo, Velkou Británii nebo Švédsko. :D Někdo to tady řešil tuším u LCD Sony, podle vyjádření servisu Sony je to způsobené českým DVB-T.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 27. 12. 2008 18:41

Hm, něco na tom možná bude, v návodu k mé TV je (vím, že to není tenhle problém, ale jak je vidět, DVB-T je v každé zemi jiné):

Ruční hledání
Přidání nových vysílačů ve vybraném kmitočtovém pásmu. Zadejte kmitočet tlačítky s číslicemi 0–9. „Ruční hledání“ podle čísla kanálu můžete využít jen pokud byla v okně země vybrána jedna z pěti skandinávských zemí.

Takže asi opravdu je potřeba laborovat s nastavením zemí, někde jsem četl, že dokonce při určitém nastavení země se stáhne EPG jen na aktuální den a dotyčný nešťastník zkoušel asi 10 různých zemí, než to šlo jak má.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 27. 12. 2008 18:50

fatman píše:Takže asi opravdu je potřeba laborovat s nastavením zemí, někde jsem četl, že dokonce při určitém nastavení země se stáhne EPG jen na aktuální den a dotyčný nešťastník zkoušel asi 10 různých zemí, než to šlo jak má.
To byl nejspíš Panasonic, tam je potřeba nastavit to Švédsko. :-))

A u Samsungu tuším zabírá Velká Británie.
Naposledy upravil vanDave dne 27. 12. 2008 18:53, celkově upraveno 2
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fatman 27. 12. 2008 18:51

Hm, to se mám v létě na co těšit, HDD rekordér Panasonic a TV Sharp.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 27. 12. 2008 19:57

No s ohledem na to, že se mi navíc blbě zobrazují české znaky v EPG, tak asi opravdu provedu zcela novou instalaci a vyberu jinou, než Českou republiku... Ale není mi jasné, jaký by měla mít "země" vliv na používání čísel programů... Nevíte někdo, zda náhodou toto číslo nevysílá přímo vysílač DVB-T? Jak je to na jiných televizích, daří se bez problémů popřehazovat programy tak, aby na tlačítku 1 byla např. ČT1 atd.?
Michal Politzer, elektronické časopisy (PDF a iPad)
Michal Politzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 12. 2008 20:02

Michal Politzer sleduji tuto diskuzi a čekám, zda se doberete řešení. Bohužel nemám přímou zkušenost, takže nechci ,,tlachat".

Dle přečtených informací, by skutečně alespoň část problému, mělo pomoci vyřešit nastavení ,,jiné oblasti" - teď jde o to ... které :hm

Jen bych rád poprosil o informaci, zda se problémy podařilo vyřešit, a to jakým způsobem.

Předem díky ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 27. 12. 2008 20:10

MgX píše:Michal PolitzerJen bych rád poprosil o informaci, zda se problémy podařilo vyřešit, a to jakým způsobem.

Až budu v pondělí doma, vyzkouším.
Michal Politzer, elektronické časopisy (PDF a iPad)
Michal Politzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bado 27. 12. 2008 21:02

Michal Politzer píše:Lze nějak změnit čísla programů, které tato televize přiřadí jednotlivým programům? Přiřadí se čísla od 8 dál, přičemž třeba ČT1 je na čísle 10. Což je nepraktické pro rychlé přepínání programů. Samozřejmě umím změnit pořadí programů, umím vybírat programy ze seznamu nebo šipkou nahoru/dolů. K tomu bych ale chtěl mít na tlačítku "1" program ČT1... Poradí někdo? Nebo vysvětlí někdo, jak je to s čísly služeb? Možná je moje televize vůbec neumí měnit?


Mám analog.(kabel.TV) při prvním hledáním mě to taky naskákalo na přeskačku, zajimávé že některé kanály se naladily pod jménem programu a zbytek pod "kody" např. E25.... Jednoduchým přesunutím "obdelníků s programy" jsem je seřadil bez problémů tak jak jsem chtěl, čt1,čt2,nova, prima.....a číslování je taky 123.......

Podle mého návodu by to měla být funkce MOVE-přesunout u příjmu DVBT
http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A ... Y_HTML.htm

Move (Přesunout)
Pořadí se změní přesunutím vybrané služby na jiné
místo.
Stisknutím a/b vyberte požadovanou službu.
Stiskněte tlačítko na dálkovém ovládání.
Ikona indikujíce službu, která je přesunována.
• Stisknutím se ikona přesunutí zapíná a vypíná.
Vybranou službu přesuňte na požadované místo
pomocí a/b a potom stiskněte OK.
• Zde netiskněte END k opuštění obrazovky, pokud
chcete změnu uložit.
Stisknutím OK se změny uloží.
12
3
45
12
3
12
3
4
PŘÍKLAD:
Přesun „002 ZDF“ před „001 ARD“.
Výchozí pořadí: stiskem a/b vyberte požadovanou
předvolbu z 001rs002rs003rs004.
Setříděné pořadí: stiskem a/b vyberte požadovanou
předvolbu z 002rs001rs003rs004.
Move To (Přesunout na)
Tuto funkci použijte ke změně pozice dvou zvolených
služeb.
Stisknutím a/b vyberte požadovanou službu.
Stiskněte tlačítko na dálkovém ovládání.
Číslo, které chcete změnit, zadejte s použitím
numerických tlačítek - a potom stiskněte
OK. Pozice obou zvolených služeb se zamění.
• Zde netiskněte END k opuštění obrazovky, pokud
chcete změnu uložit.
• Nemůžete zadat číslo služby, která není v seznamu.
Stiskněte znovu OK. Zobrazí se hlášení
„Succesfully updated“ (Úspěšně aktualizováno).
Změna je nyní zaregistrována.
123
4
Skip (Přeskočit)
Služby, které jsou nastaveny k přeskočení, nebudou při
stisknutí P (r/s) vybrány.
Press a/b to select the desired service.
Stiskněte tlačítko na dálkovém ovládání.
Zobrazí se ikona indikující službu, která má být
přeskočena.
• Stisknutím se ikona přeskočení zapíná a vypíná.
• Zde netiskněte END k opuštění obrazovky, pokud
chcete změnu uložit.
Stiskněte OK.
POZNÁMKA
• K zobrazení služeb, které jsou nastaveny k přeskočení,
použijte numerická tlačítka - nebo je vyberte v
seznamu programů.
bado
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal Politzer 27. 12. 2008 21:54

bado: Zbytečně přispíváte do této diskuze, bavíme se od začátku o DVB-T, ne o analogu. Tam je úplně jiné nastavení a ano, pomocí přesouvání "obdélníků" uděláte cokoli. Nejsem debil, abych nepochopil základní funkce. Ale u DVB-T je to jinak. Funkce Move, o které píšete, změní pořadí. Po naladění jsem měl 008=CT24, 009=CT4, 010=CT1, 011=CT2, atd. Pomocí funkce Move nebo pomocí funkce "Move to" mohu změnit pořadí, ale ČT24 vždycky bude na "osmičce", čétéjedna na "desítce". Přesně jak uvádíte vy a jak se píše v návodu, lze udělat snadno třeba 010=CT1, 011=CT2, 009=CT4, 008=CT24 - ale pořád to není tak, že po stisku tlačítka "jedna" mi naskočí čétéjedna. Už jsem si připadal jako ten debil, ale vidím, že mi stejně nikdo nedokáže poradit, že je to dokonce možná normální chování, že jsou čísla služeb přiřazena natvrdo? Mohl by někdo, kdo má zkušenosti s DVB-T nejlépe z vysílače Hády dát vědět, zda může měnit čísla programů?

Kdo má analog, tak prosím neodpovídejte, tahle diskuze je v sekci Digitální vysílání!
Michal Politzer, elektronické časopisy (PDF a iPad)
Michal Politzer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Holčík 27. 12. 2008 22:10

V rámci multiplexu se vysílají stanice v určitém pořadí, když je TV ladí, přidává je v tomto pořadí do nabídky. Když je to blbá televize(setopbox) nedovolí to měnit. To ale není tvůj problém (resp. s ním nic nenaděláš).

Doporučil bych se zaměřit na "seznam oblíbených stanic", pokud nejdou přímo měnit čísla předvoleb na DVB-T (přece stanic tam v normální zemi jsou tři tucty), obvykle se očekává, že vyrobíš seznam oblíbených stanic kterým budeš procházet.

Sharpa s DVBT jsem kdysi doma na test měl a nevzpomínám si na problémy. Teď máme 32" Sharpa v testlabu, takže ti Jarda případně pomůže, se Sharpy má zkušenosti.
Tomáš Holčík
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků