Jaký satelitní komplet pro 2 TV?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dagy2 6. 2. 2009 20:04

Qwero, kamarát jito ťa trošku úplne pomotal. Už sme to tu 2x riešili:
1/ existujú 4 možnosti príjmu ČR/SR programov: SkyLink, CSlink/Gital (CSlink nemá nič spoločné s tým že by to boli programy pre ČR), UPC, DigiTV.
Každá z týchto firiem umožňuje registráciu svojej karty buď v SR alebo ČR. Podľa toho kde platíš koncesionarsky alebo zástrčkový poplatok. Podľa toho máš potom prístup k ponuke platnej pre ČR alebo SR. V ČR nemôžeš mať zo zákona o ochrane autorských práv monoskop STV3, Markízu. V SR na oplátku TV Nova (a teda ani NovaHD), Nova Cinema a ČT4.
Fyzicky je jedno, kde si ten biely alebo modrý kus plastu s čipom kúpiš. Dôležitá je registrácia na webe alebo poštou!

2/ HD balík má v ponuke SkyLink, platí sa osobitne. Obsahuje zatiaľ 2 programy – v ČR + „voľný“ NovaHD. Teraz sa tu veľa píše že má obsahovať v 1.kv2009 až 8 programov.
CSlink zatiaľ takú ponuku nemá.
UPC má takú zamotanú a tajnú ponuku na webe že sa mi to odnechcelo hľadať
DigiTV je absolútny low cost takže o HD zatiaľ len snívať.

Voľné HD programy máš na parabole.cz. ARD a ZDF sa chystajú na ne myslím tento mesiac. Otázka, či zostanú bez kódovania.

Najviac HD programov nájdeš napr. v Poľskej ponuke.

Čo poradíme? Ja osobne určite zatiaľ SkyLink, programová skladba mi vyhovuje podstatne lepšie ako u Gital/CSlink, najmä filmové kanály. HD balík je taktiež u SkyLinku a nie Gital.
UPC má možno širší výber, o kvalite neviem, ale tie ceny...

Kvalitu na veľkej obrazovke neviem zatiaľ posúdiť z vlastnej skúsenosti. Kúpu LCD som zastavil ihneď po kúpe sat prijímača, nakoľko CRT 86 ožilo fantastickým spôsobom.
Ak by ťa zaujímali dátové toky, viem poskytnúť.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 6. 2. 2009 21:53

Qwero se ptal na:Satelit alebo bratislavské UPC-HD set top box.Z toho jsem usoudil,že se rozhoduje mezi HD vysíláním z satelitu nebo UPC digitální kabelové televize.Možná ne.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod qwero 8. 2. 2009 00:02

Dagy, jito, ešte raz vďaka. Verím, že túto vašu ucelenú info ocením nielen ja, ale aj ďalší "nováčikovia".
jito máš pravdu, hľadám tiež odpoveď resp. skúsenosť, ako to vyzerá s kvalitou ponúkaných programov v HD settopboxe od UPC (mám na mysli to prerátavanie na FullHD), prípadne s porovnaním s kvalitou signálov zo satelitu, keď ponuka HD je u nás taká mizivá.
p.s. to musel niekto dlho kombinovať, ako to sťažiť českým a slovenským abonentom (ak chceš Novu - tak nebude Markíza)
qwero
Kolemjdoucí

Předchozí stránka