Propojení domacího kina - digitální TV a set top boxu

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod suvel 19. 1. 2009 21:22

Jak to víš? :shock:
Ale i tak možná ta informace pro něj nebude k zahození.. ;-)
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 19. 1. 2009 21:24

Jak to vím?Nevím,celá diskuze je o zvuku v kině.Pokud tazatel měl na mysli třeba i tohle,tak nám to zapoměl oznámit. :hm
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 20. 1. 2009 08:20

Pořád jsem to zapojení nějak nepochopil.
jito: jak jsi mi psal ty možnosti, tak já samozřejmě mám propojené kino a TV scartem. Když si napřed zapnu svoji televizi tak mě naběhne digitální vysílání (např. NOVA), když do toho zapnu kino, tak se spustí zvuk nějaké stanice (např. ČT1) a to už mě jaksi jedou dva zvuky každej úplně jinej. No tak přepnu na televizi na AV a jede mi ČT1 na obrazovce, což už je v pořádku a jede to, ale to je analogový signál. Já chci nějak docílit toho abych se mohl dívat takovýmto způsobem, ale už na digitální televizi.

Prostě dřív, když se ještě tak nemluvilo o DVB-T, tak jsem si zapl televizi a kino a díval jsem se na televizi s tím, že jsem zvuk slyšel z reproduktorů kina.

A nyní bych chtěl akorát docílit toho stejného, ale aby měl jela už digitální televize.
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod jito 20. 1. 2009 09:38

Já chápu,o co ti jde.Prostě sledovat vysílání z DVB-T a z tohoto vysílání také poslouchat zvuk z kina.Je logické,když si na TV zvolíš Nova z DVB-T,tak na kinu si musíš zvolit také Nova,ale z analogového vysílání.A to ty nechceš.
U mé TV to funguje tak,že z vybraného programu v TV odchází po kabelu scart do videa-u tebe kino- signál.Já si myslím,že na scartu v tvojí TV jsou i výstupní signály,jak obraz,tak zvuk.Potom by stačilo v kině vybrat příslušný AV vstup a mělo by to hrát.
Pokud to nejde,tak na TV budou konektory cinch s audio výstupem.Ty připojíš do kina-AUX vstup.
Poslední varianta je samostatný STB,z kterého audio výstup připojíš do kina-AUX vstup.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 20. 1. 2009 09:53

Přesně tak, jsem rád, že už si rozumíme.

Jak si psal tu první možnost zvolit příslušný AV výstup, tak to ne, to nejde.

Přes ty cinch kabely jsem to nezkoušel (ty by měli být k tomu nebo to musím koupit)? To by bylo jako možné nemít STB, ale protože to propojím cinch kabelama (a TV DVB-T má) tak by jelo DVB-T?
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod jito 20. 1. 2009 09:59

Pokud má TV cinch audio výstup,tak zvuk z zvoleného programu v TV-a je jedno jestli to je analog nebo digitál- ti bude po zvolení AUX vstupu v kině hrát.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 20. 1. 2009 10:13

jj televize má plno audio výstupů, a ten CINCH kabel musím asi koupit, k tomu to asi nebývá že?
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod jito 20. 1. 2009 10:17

To většinou nedávají.Na tohle propojení ti stačí kabel za 50kč.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 20. 1. 2009 10:21

a jaký by přesně měl být, nemohl bys mi sem hodit nějakej link?
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod jito 20. 1. 2009 10:50

jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 20. 1. 2009 10:52

mockrát děkuju za rady
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 20. 1. 2009 12:06

Ono totiž lze sledovat digitální programy přes domací kino. Na televizi nastavím příslušný AV výstup, pak ho nastavím na kinu a jede např. nova cinema a zvuk jde pouze z kina, ale přepnout na jiný digitální kanál musím zase na televizi a nastavit to znovu a jede to zase v tom AV. To je dost neohrabané a navíc pak nemůžu např. zobrazit informace o vysílaném pořadu.
R.A.D.E.K
Junior

Odeslat příspěvekod jito 20. 1. 2009 13:55

To ale jinak fungovat nemůže!Kde by jsi chtěl přepínat zdroj signálu DVB-T než v TV?V kině? :hm .Používej "terminus technikus"!Jak jde SLEDOVAT digitální programy přes domácí kino,když nemá DVB-T tuner?Pokud jsi myslel poslouchat,tak to napiš přesně.
Takhle se nedobereme konce.Banální propojení dvou zařízení.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suvel 20. 1. 2009 16:17

suvel píše:Ale i tak možná ta informace pro něj nebude k zahození.. ;-)

Omlouvám se :roll:
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod R.A.D.E.K 20. 1. 2009 16:52

tak jsem to udělal přes ty CINCH kabely, do kina na AUX. A vše funguje jak jsem chtěl!

Děkuji za rady.
R.A.D.E.K
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků