Poraďte přijímač wifi u set-top-boxu

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mistr81 3. 3. 2009 05:16

Ahoj,

pořídili jsme od Kyslíků balíček na internetovou televizi. Ten obsahoval krom jiného i modem, konkrétně HUAWEI HG520i. Od něj pak má vést síťový kabel do set-top-boxu pod televizí. Slyšel jsem ale, že je možné tento síťový kabel nahradit wifi přenosem. Modem wifi vysílá, takže by to chtělo již jen ten přijímač u set-top-boxu (abych nemusel kolem celého pokoje tahat kabely). A otázka zní: Jaký přístroj byste mi na příjem wifi doporučili si k set-top-boxu pořídit? Jen pro vaši informaci, modem i set-top-box (přesněji ten přijímač, na který se ptám) by byly v jedné místnosti.

Díky.
Nechval dne před večerem...
Mistr81
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 3. 3. 2009 12:41

Je to skutočne LAN spojenie alebo máš na mysli telefónny kábel od Kyslíka medzi modemom a STB?
Pokiaľ myslíš LAN tak existuje aj prepojenie typu ProLine ktoré funguje cez normálnu 220V zásuvku - t.j. použiješ tvoj rozvod "elektriky" ktorý máš v baráku všade.
Potom jednu krabičku strčíš do ľubovoľnej zásuvky v dome a zastrčíš do neho cez LAN zásuvku router/modem a druhú krabičku zastrčíš do zásuvky z ktorej máš napojené STB a cez LAN konektor pripojíš STB.
rovnako na to môžeš pripojiť aj PC na internet.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mistr81 4. 3. 2009 22:16

Dagy2 píše:Je to skutočne LAN spojenie alebo máš na mysli telefónny kábel od Kyslíka medzi modemom a STB?

Je to skutečně LAN kabel. Telefonní kabel vede od telefonní zásuvky přes rozbočovač do modemu. A z modemu pak má vést buď LAN kabel do set-top-boxu nebo toto spojení realizuji pomocí wifi.

Dagy2 píše:Pokiaľ myslíš LAN tak existuje aj prepojenie typu ProLine ktoré funguje cez normálnu 220V zásuvku - t.j. použiješ tvoj rozvod "elektriky" ktorý máš v baráku všade.

Vidíš, máš pravdu, tento způsob šíření internetu mne nenapadl. :tleskani
Nechval dne před večerem...
Mistr81
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků