Satelitní příjem do PC

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mistrYoda 29. 3. 2009 19:29

Dobrý den, mám dotaz ohledně tohoto, ale nejsem žádný expert, takže mě prosím nekamanujte za to, že už to tady určitě je. Ano je ale já jsem si to přečet ale nerozumím tomu, takže bych potřeboval něják srozumitelně pomoc. Jednoduše řečeno chci nahrát z televize nějaký film nebo pořad a dostat ho do pc. Napadlo mě, jestli to třeba nejde něják propojit (pc s televizí) a obraz tv zapnout na monitor pc. Ale to asi nepůjde. Dále mě napadlo, jestli třeba není nějaký HDD který by se dal připojit k tv a jen nahrát nějaký ten pořad a pak ten HDD připojit do pc a přetáhnout to. Ale to asi taky nepůjde co? A pak už mě napadlo jen koupit přímač pozemní DVB-T s HDD ale ten je celkem dost drahý. A když jsem to prohlížel narazil jsem na Příjímač DVB - T externí připojitelný k PC. Takže se chci zeptat, jestli by bylo možné realizovat ty první 2 nápady a pak ještě jak je to s tím externím přijímačem. Který je nejlepší, jestli to má dobrý příjem, jestli je už v tom anténa, nebo pokud je slabá jestli se to dá připojit na naši domácí anténu. Jo a ještě bych potřeboval vědět jestli budu potřebovat k tomu externímu přijímači také televizní kartu do pc. Díky moc a omlouvám se, že píšu tak nesrozumitelně...
mistrYoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 29. 3. 2009 20:34

Pokud trváš na dodatečném zpracování dat v PC,nebude nejjednodušší dát do PC DVB-T nebo DVB-S PCI kartu?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistrYoda 30. 3. 2009 16:48

jito píše:Pokud trváš na dodatečném zpracování dat v PC,nebude nejjednodušší dát do PC DVB-T nebo DVB-S PCI kartu?


No, tak já budu nahrávat asi každý den a asi to budu muset upravovat v pc. Například to budu muset převádět do AVI nebo stříhat reklamy. Nebo to jde něják nastavit přímo pomocí nějakého programu, který dostanu při koupi té karty? Například v jakém formátu se to bude ukládat a jestli to půjde přímo v tom sestříhat? A jak byste to udělal vy? Vybste to neupravoval? A při tom nahrávání v jakém formátu se to bude ukládat (jakou velikost bude mít seriál o velikosti 350MB na díl)? A není lepší než karta do pc ta externí karta? Já jsem se trochu díval a nejlepší je asi tato: Přijímač DVBT MSI Digi VOX A/D2, DVB-T/analog, USB 2.0, externí. Co myslíte?
mistrYoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 30. 3. 2009 18:22

Tuner může být.Ukládá do formátu MPEG2.Pokud to potřebuješ mít v AVI,tak to musíš převést.
Nebudu si nic vymýšlet,já podobné věci vůbec nedělám,dál ti neporadím.
http://obchod.eurocomputer.cz/Product.asp/kod=601590
Velikost ukládaných dat je tady:
http://www.digitalizace.info/view.php?n ... 2008100031
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mistrYoda 30. 3. 2009 18:29

I tak moc děkuji za pomoc. Moc jste mi pomohl. Ale ještě se chci zeptat, jestli nevíte také o ostatních kanálech jako Nova Cinema, Nova Sport, ČT4 atd... A asi velice hloupý dotaz když je to u digitalizace ale to měření je pro digitální nebo pro analogové vysílání? Díky
mistrYoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 30. 3. 2009 18:36

Ja sa taktiez v pripade tv karty priklanam k tomu co navrhuje jito a to pouzit pci-kartu. Na nahratie programov z tv doporučujem toto len si najdi či je dačo obdone aj na ceskom trhu.
http://www.alza.sk/video-in-karta-leadt ... d70368.htm
mal som tv kartu a pokial ma pamat neklame tak nahravanie bolo mozne ako v dvd tak i v mpeg a avi formáte treba sa prekopat internetom a zistit moznosti jednotlivych kariet.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mistrYoda 30. 3. 2009 18:40

Díky, ale já spíše už hledám digitální příjem než analogový...
mistrYoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nikdo 30. 3. 2009 18:42

Satelitní je DVB-S, digitální pozemní je DVB-T. Mám v PC satelitní kartu Technisat Skystar HD2, k tomu je program který umožňuje proramovat nahrávání. Formát z hlavy nevím, ale bude to něco standardního. PC to přehrává tak to půjde i upravovat. Antény ke kartám nejsou, připojují se k signálu kabelem stejně jako televize. Standardně to umí jen volné programy (Óčko, Z1), Když s tím člověk trochu umí, pomocí karty rozkóduje i další programy. Když s tím hodně umí, i bez té karty.

Také by mi to přišlo jako nejjednodušší řešení.
nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod armaman 30. 3. 2009 18:43

ved to mi je jasne. nahravat mozes aj analog a prvotna otazka bola ci sa tv prepojit za ucelom nahravania do pc.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mistrYoda 30. 3. 2009 19:12

A tak myslíte, že když si koupím nějakou tu kartu která nebude mít možnost nahrávat v AVI, tak by to nešlo nastavitt přes nějaký šikovný program, který by se dal někde sehnat? 6e by se to nahrávalo a hned automaticky převádělo? A myslíte, že ten MPEG2 převedu na AVI přes VirtualDubMod? A nevíte jak dlouho to tak může tvat převést 1 GB ve formátu MPEG2 na AVI? Díky
mistrYoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 30. 3. 2009 20:24

mal som kartu aver kde bola moznost prevodu do avi priamo pri vytvarani zaznamu. Pamataj na jedno pokial upravujes z akeholkovek formatu zaznamu vytvoreneho pomocou, ci uz tv alebo strihovej karty tak kvalita urcite uz nebude korenspondovat s originalom. a nato aby si vytvoril ozaj kvalitny zaznam z tv vysielania by si musel mat vysoko kvalitny signal. i ked je digital oproti analogu urcite posun vpred nik ti nedokaze zarucit ozaj kvalitny vysledok nahrateho zaznamu. doporucujem ti zohnat si daky tv rip z urcitych webovych stranok "for" a posudit kvalitu zaznamu. A konvertovat mpeg2 do avi nedoporucujem radsej mat jedno dvd kvalitneho zaznamu ako na jednom dvd zaznamov viac v nizsej kvalite. vytvarat komprimat z tv vysielania nie je to iste ako zkomprimovat dvd. snad jediny rozdiel je ak vytvoris zaznam z HD Tv. alebo pouzit to co si zavrhol na zaciatku a to kupit dvb-t s hdd.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod mistrYoda 31. 3. 2009 13:46

No, asi máte pravdu s tím rekordérem s HDD, ale myslím že když porovnáte poměr kvalita : cena, tak asi vyhraje ta karta nebo externí přijímač. A můžu se zeptat, v čem jsou ty karty do pc lepší než ten externí přijímač? Nevíjde to tak nastejno? A pokud ano, nemohl byste mi nějaký doporučit? Asi všechny v současnosti co jsem se díval mají 75Ohm. No a tak by mě zajímalo proč jedna ta externí (třeba MSI Digi VOX A/D, DVB-T/Analog) stojí 1500 a jiná stojí (třeba MSI Digi Vox II v 3) třeba jen 500. Můžete mi říct v te je ta za těch 1500 lepší? Ale i ostatní co jsem se díval stojí i kolem 500. Díky moc
mistrYoda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 31. 3. 2009 18:40

pci karta sa do pc vklada do slotu alebo zbernice čo je určite vzhladom na prenos dat vyhodnejsie. USB tuner je predsa len USB a ako taky ma na prenos dat obmedzene mnozstvo pinov a určite je tu aj obmedzené pripojenie periferii a to znamena pouzitie nestandartnych konektorov. Ku pci karte je mozne pripojit klasicke antenne a video/audio konektory. A v neposlednej rade je problem aj v ruchovosti v prijimanom signale v pripade usb tuneru. A ten rozdiel je asi aj v tom ze jeden je hybridny teda vyuziva ako aj analogove tak i digitalne vysielanie a ten druhy len digitalne. I ked s tym pouzitym analogovym tunerom je to viac ako diskutabilne. A v skutočnosti nik nevidi do vnutra takze posudit kvalitu kontra cenu moze posudit skutocne len ten kto ich ozaj odskusa.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod JendaLinda 31. 3. 2009 18:46

Všechny DVB-T karty pro PC nahrávají ve stejné kvalitě. Mezi USB a PCI je rozdíl pouze ve způsobu připojení k PC. Samozřejmě různé karty mají různě kvalitní tunery, takže mají různou citlivost a odolnost proti rušení. To ale nemá vliv na kvalitu videa, pouze v případě špatného signálu může být video poškozené (kostičky, sekání) nebo vůbec žádné. Nahrává se do formátu, ve kterém se vysílá, TV karta prostě jenom ukládá data, která jdou z vysílače. U nás to je MPEG2.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod armaman 31. 3. 2009 20:07

Suhlasim do tej miery pokial nevie karta renderovat a v nastaveni dokaze ukladat aj do inych formatov s rozdielnym datovym tokom. iked si stale myslim,ze usb sposob vzhladom na stabilitu konektoru nie je stastne riesenie pokial sa v lacnej tv karte vyrobcom nepouziva namiesto peroveho spoju len plošny spoj. A nazor ze pokial mam desktop tak pouzijem pci kartu mi nik nezoberie. :-)
armaman
Poslední varování

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků