Digitální vysílání a 2 předzesilovače

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kreeki 18. 4. 2009 11:14

Zdravím, nastala nám digitalizace a rozhodli jsme se digitalizovat i na chalupě, nejdřív jsme ale chtěli zkusit jestli něco chytnem. Problém je ten, že naše chalupa je na špatně dostupnym místě a navíc v dolíku. Máme na střeše obří anténu + zesilovač, a v domě v přízemí další předzesilovač, tak jedině bylo možné chytat analogové vysílání (ovšem jen čt1 a novu a to navíc jen černobíle).

Vzali jsme si proto televizní kartu do notebooku pro příjem digitálního vysílání a zapojili do ní celý náš anténní systém. Nenašla se žádná stanice (ovšem ani rádio přes zabudovaný FM tuner). Zajímavé je, že když jsme vypojili zesilovač v přízemí a jeli jen na ten jeden na střeše, našlo se 15 rádiových stanic. Zajímalo by mě, jak je to možné a jestli mají tyto předzesilovače (takové malé krabičky za pár desítek korun v elektru, takže nic profi) nějaký negativní vliv na příjem digitálního vysílání..

Bohužel ani nevím jak je to aktuálně s digitálním vysíláním v dané oblasti (vesnice Valteřice asi 10km západně od České Lípy.. předpokládám vysílač Buková Hora)

Díky moc za jakoukoli radu..
kreeki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 18. 4. 2009 16:44

Doporučuju zkusit to úplně bez zesilovačů, jen na "holou" anténu - samozřejmě sesymetrizovanou ze 300 ohmů na 75 ohmů koaxiálního kabelu patřičným symetrizačním členem = BALUNEM, ale bez zesilovače(ů). Teprve pokud se nechytneš, bych uvažoval o menším zesílení - a je potřeba vědět, že digitální signál je potřeba zesilovat mnohem míň, než analogový. O pokrytí v místě příjmu a případných kanálech se poptej na telefonech, které najdeš na stránkách 650-659 teletextu České Televize.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jouda.II 26. 4. 2009 06:06

Zřejmě je to přehlcený signálem, vždyť na přímou viditelnost na Bukvici to není ani 20 km. Já bych to zkusil na pokojovou anténu http://www.adshop.cz/inshop/satelitni-t ... A6358.html
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků