vyplatí se HD přijímač už dnes

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod houskat 17. 5. 2009 07:40

Dobrý den,

pořizuju na střechu rodinného domu satelit a rád bych se zeptal, jestli se dneska vyplatí koupit přijmímač pro programy ve vysokém rozlišení. Budu na to chytat české i zahraniční programy, a nejsem si jistý, kolik z nich už vysilí v HD, navíc TV v HD plánuju nejdřív až tak za dva roky. je lepší pořídit HD přijímíš teď a pak dokoupit TV, a nebo se mám spokojit s normálním s tím, že v čase HD přijímače zlevní? dá se něco takového očekávat?
děkuju
Dell XPS, WXGA+ (1440x900), C2D T8300 2,4GHz 3MBcache, 4GB DDR2 2dimm, 320GB HDD 5400, 256MB GeForce NVidia 8600 GT, Wifi-n, BT, Vista x64
houskat
Junior

Odeslat příspěvekod gugel 17. 5. 2009 08:24

Zdravím, pokiaľ ešte nechcete kupovať televízor s HD ready alebo Full,tak HD prijímač netreba. Stanice v HD rozlíšení vysielajú aj SD.
Pekný deň.
... aj HD prijímače "pôjdu s cenou dole", pretože HD vysielanie "za pár let" by malo byť samozrejmosťou.
Visaton Conga, Audia Flight Three S + Azur 851N, NAS Synology + "jablka"
gugel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 17. 5. 2009 22:17

houskat píše:Dobrý den,

pořizuju na střechu rodinného domu satelit a rád bych se zeptal, jestli se dneska vyplatí koupit přijmímač pro programy ve vysokém rozlišení. Budu na to chytat české i zahraniční programy, a nejsem si jistý, kolik z nich už vysilí v HD, navíc TV v HD plánuju nejdřív až tak za dva roky. je lepší pořídit HD přijímíš teď a pak dokoupit TV, a nebo se mám spokojit s normálním s tím, že v čase HD přijímače zlevní? dá se něco takového očekávat?
děkuju


Ak sa zhodneme na tom, že vyšší dátový tok = lepší obraz bez ohľadu na typ TV tak to možno vidieť aj z inej strany- dáta 17/05 23:00hod: HD Nova Sport dátový tok 10MBit/s, SD Nova Sport 5MBit/s. Ešte lepšie film na HD Nova 10MBit/s, SD Nova 1,2÷3MBit/s. Anixe HD 18MBit/s, Anixe SD cca3MBit/s.
Takže ja by som to videl takto: ak kúpiš za dva roky nový HD prijímač a SD prijímač použiješ niekde v detskej izbe alebo spálni tak je to OK. Ak SD prijímač nemáš kde použiť a nechceš ho vyhodiť za dva roky tak do neho investuj teraz.

ČS HD programy voľné na 23.5: NovaHD, NovaSportHD, od septembra ČT1
ČS HD programy platené na 23.5: EurosportHD, FilmboxHD, History channelHD, Discovery channel HD, BravaHD
nemecké voľné na 19.2: AnixeHD, ArteHD, pripravuje sa ARD/ZDF
anglické voľné na 28.2: BBC HD, ITV HD
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jouda.II 18. 5. 2009 17:19

Nova Sport HD už taky není zadarmo.Je pouze součástí placené nabídky.
Ford Focus 1.8 TDCi
Jouda.II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj.pepo 21. 5. 2009 16:56

HD přijímač nekupovat když nemáš TV s FullHD, Až ji budeš kupovat tak v tý telce už určitě HD přijímač bude, já ho v telce již mám zabudovanej ;-)
dj.pepo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 21. 5. 2009 16:58

dj.pepo-můžu se zeptat co je to za TV,která má sat-tuner s DVB-S2?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2009 18:03

To by mě zajímalo taky :hm
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 21. 5. 2009 21:31

Neviem čo má dj, ale na tomto linku je takých TV niekoľko dokonca s twin tunerom a PVR... http://www.technisat.de/indexd2d3.html? ... ,de,74-195
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 22. 5. 2009 05:10

Podobné výrobky Technisat jsou v našich končinách celkem "exotické",proto jsem byl zvědav na Dj.pepo.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 22. 5. 2009 11:12

Hej djpepo, sme zvedaví!!!
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2009 15:30

No, myslím, že to byl špatně napsaný příspěvek ... možná myslel něco trochu jiného.

BTW: ano, Technisat snad --- a dál (u nás) ?

//EDIT: ... a tak se hoši musíme podívat na Panasonic.cz ... tam jsou opravdu modely TV, které mají psaný i DVB-S/S2 tuner :shock: :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 5. 2009 05:13

To MGX: TS k vidění a zakoupení minimálně u prodejců v Praze, Brně, Ostravě. WEB distributora zde nechci propagovat, pan Google určitě o něm ví...
Po obhlídce bych ale případným zájemcům doporučil koupi někde jinde a vím proč.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 23. 5. 2009 06:12

Dagy-nevíš jaký zobrazovač používá Technisat a jak "jim" to hraje?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 24. 5. 2009 16:40

To Jito: sory, typ panelu neviem. Videl som 32" u predajcu tak 5minut, vyzeralo to dobre ale na nejaké hodotenie by som si netrúfal.

To MGX: Samsung chystá do leta tiež DVB-S2 v svojich TV.
Dj.pepo to nakoniec vyzradil na inom vlákne má 42LH4000 a DVB-S2 bol asi prešľap.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 24. 5. 2009 19:49

jito píše:Dagy-nevíš jaký zobrazovač používá Technisat a jak "jim" to hraje?

Je to tak půl roku zpět - pokud si správně vzpomínám - co jsem se bavil s jedním prodejcem a ten tuto značku nedoporučoval. Pravdou je, že toho člověka neznám. Z druhé strany ... jedno LCD tam jelo a jeho obraz se mně nezamlouval. Barevné podání, detaily, černá - nic moc. Abych byl objektivní - viděl jsem to tak dvě/tři minuty, dýl nebyl čas a neměl jsem možnost si TV nastavit, tudíž pak by možná situace byla jiná -> pak by možná i mé hodnocení bylo jiné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků