Zamrzávání HD programů

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod milanxx 22. 1. 2010 14:26

SD vydrží déle a jede leč silně zakostičkuje, HD ihned a totálně.
milanxx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šamša 22. 1. 2010 15:11

To kostičkování vypadá na špatně nastavenou antenu.Tady to budto jde nebo nejde to kostičkování je ve 95% je špatně nastavená antena.To dělalo mí dceři když jí "odborník " z Digi namontoval parabolu ono to chvíli šlo a pak kostičkovalo pak zase šlo a reklamace v nedohlednu tak stačilo poštelovat antenu a bylo to hotový.
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cannon522 22. 1. 2010 16:08

uz jsem o tom psal jinde,je novy firmwal do hd-8sx,je tam dost zmen,ale ta hlavni je,ze to komunikuje pres hdmi z tv,v mem pripade plazma panasonic p50g10 :tleskani
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šamša 23. 1. 2010 10:59

Ale má to jedno negativo a to že když vypneš sat tak vypínaš tv do photovostního stavu -myšleno přes HDMI.
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cannon522 23. 1. 2010 11:22

no to vubec nevadi,co vim tak vseobecne tv se nemaji vypinat hl.vypinacem.v pohotovostnim stavu ma 50g10 spotrebu dle vyrobce 0,4W.
http://www.ekolist.cz/dotaz.shtml?x=2068611
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šamša 23. 1. 2010 14:30

Spotřeba udávaná výrobcem je jedna věc-tu si udává výrobce ale ve finále je úplně jiná Já mám taky udávanou spotřebu 0.4w a ve finále je to 7-9w.to sem kdysi naměřil..Tys mě asi nepochopil-vypnu sat-t v tu ránu vypínám přes HDMI i tv ale tu já nechci!!! vypínat protože se chci dívat třeba na D.K. či na dbvt.A ve většině případů je výrobcem uvedeno vypínat tv hl vypínačem,já jí vypnu do standby do max. 20min.Nevidím jediný důvod proč ji takto nevypínat-to je spíše o lenosti vstát z gauče a vypnout tv vypínačem.Ono bylo málo případů kdy tv ve stavu standby vyhořela.A už nepochopím ty kteří tv nevypínají přes noc.Samozřejmě je to každýho věcí jestli si tv vypíná tak či onak.Já ji vypínám hl. vypínačem a takto budu dělat pořád.A co si píší naši "ekologové " je mi šumafuk. :hm To je můj názor .Ale to jsme odběhli od téma které se tady řeší!! :-D
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 23. 1. 2010 15:03

Canon ten link čo si priložil naopak si myslím hovorí, že okrem JVC všetci výrobcovia potvrdili že TV nevadí vypínanie hlavným vypínačom a všetci doporučili v noci tak urobiť z dôvodu úpory energie.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cannon522 23. 1. 2010 15:32

doma nic nevypinam,jen kdyz jedu na dovolenou ,k synovy na delsi cas.to bych jenom zapinal a vypinal spotrebice,pc,mikrovlnka,atd a byl jejich otrok a to nehrozi,penize se daji setrit i jinde.
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 23. 1. 2010 19:21

šamša píše: ve finále je to 7-9w


to je zajimavé, někteří výrobci TV přijímačů píšou v manuálu že ten nízkoodběrový režim TV dosáhne až po nějakém čase, třeba po 10 minutách, že prý tam ještě dělají nějaký procesing (např. hledání aktualizace FW na DVB-T kanálech)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cannon522 23. 1. 2010 19:31

treba konkretni sat.prijimac hd-8sx uplne vypnout snad ani nejde,nahrava se tam EPG cas a kanal si nastavis v menu prijimace.
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šamša 24. 1. 2010 08:45

cannon 522-neplet sem hrušky s jablkama-tady diskutujeme o vypínání tv a ne o pc, micro aj. :hm U takových to spotřebičů je tento provoz normální.A jestli vypínáš či nevypínáš tv tvůj problem.Pokud povypínáš zbytečné aktualizace tak je vypnut. Naco musíš mít zapnuty aktualizace kanálů , SFIa SW?.To se aktualizuje jednou za uherský rok Na co čas?Ty nemáš doma pořádné hodiny? Čumět na takový tintítko který není pomalu vidět Zajímavé.A jak píše "marts" tak to je :tleskani .Ipři vypnutém!! hl. vypínači tv odebírá 0.007mAOpakuji znova -je to pouze o lenosti.Mě nedělá problem vstát z gauče a vypnout tv hl. vyp.A věřím že takto to dělá většina lidí.Dagy2-zatím vše drží tak jak má, vyměnil sem stávajíci lnb za monoblok na a1 takže mám programy HD z a1 takže budu porovnávat. :tleskani
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MONYS 24. 1. 2010 13:56

šamša píše:Spotřeba udávaná výrobcem je jedna věc-tu si udává výrobce ale ve finále je úplně jiná Já mám taky udávanou spotřebu 0.4w a ve finále je to 7-9w.to sem kdysi naměřil..Tys mě asi nepochopil-vypnu sat-t v tu ránu vypínám přes HDMI i tv ale tu já nechci!!! vypínat protože se chci dívat třeba na D.K. či na dbvt.A ve většině případů je výrobcem uvedeno vypínat tv hl vypínačem,já jí vypnu do standby do max. 20min.Nevidím jediný důvod proč ji takto nevypínat-to je spíše o lenosti vstát z gauče a vypnout tv vypínačem.Ono bylo málo případů kdy tv ve stavu standby vyhořela.A už nepochopím ty kteří tv nevypínají přes noc.Samozřejmě je to každýho věcí jestli si tv vypíná tak či onak.Já ji vypínám hl. vypínačem a takto budu dělat pořád.A co si píší naši "ekologové " je mi šumafuk. :hm To je můj názor .Ale to jsme odběhli od téma které se tady řeší!! :-D

Jen upozorním že časté vypínání tv nemají impulzní zdroje tv rády proto to standby!Ano pokud je bouřka nebo odjezd na dovolenoutak vypnou vč. antény
MONYS
Junior

Odeslat příspěvekod mikulasandelcert 24. 1. 2010 15:04

Tak moje zkusenosti po vymene modulu SCM za
Technisat jsou jen a jen pozitivni. Pri prepinani se pristroj ani jednou nezaseknul a vsechny programy se rozkodujou. Paradoxne ale rozkodovani trva asi o vterinu dyl nez u SCM. Ale
to nevadi. Hlavne, ze to funguje.

Suma sumarum -- Technisat HD8S jenom s Technisat modulem.
mikulasandelcert
Junior

Odeslat příspěvekod cannon522 24. 1. 2010 16:11

monys-souhlas,vse jsem resil tim to:
http://www.basys.cz/produkty/monster-ca ... p-hts-2600 :-D
cannon522
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šamša 24. 1. 2010 20:35

MONYS-Jen upozorním že časté vypínání tv nemají impulzní zdroje tv rády proto to standby-to sem nějako nepochopil! Pokud tv zapnu ve 16:00 a vypínám jí hl. vypínačem ve 22:00 tak nevím na co jí vypínat standby.t o snad žádným !! zdrojům nevadí.A ty zdroje sou snad na to stavěný ne?A pokud je bouřka tak se kvůli ní/bouřce/nebudu dívat na tv? T o mám odejít od fotbalu či od napínavého filmu -to snad ne!!!A kdyby mi do toho šlehnul nedejbože náhodou blesk tak se tam stejně někudy dostane.A kyž ne blesk tak se tam může dostat jakýkoliv výboj.Jak pak vypneš tv od 230v a anteny když si v práci a dopoledních hodinách se přes tvé bydliště přeženou hromy blesky a tys vzdálen pracovně cca 70km od bydliště?To sI myslíš že preventivně každý ráno budu něco odpojovat? Ani náhodou!!Ty nemáš základní věc-a to hromosvod? To mi přijde jako docela zastaralý názor. A le jelikož mám na takovéto události pojištěn!! barák takto nějaký blesk či bouřku neřeším.A korát souhlasím s tou dovolenou.
šamša
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků