V cem editovat HD DVB-T záznam?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod PetrCi 17. 11. 2009 18:43

Zdravím, když nahraju z 4. multiplexu Novu HD nebo ČT1 HD, rád bych to pak ostříhal, popřípadě z toho udělal mkv soubor s klasickými parametry jako třeba se dělají 720p ripy seriálů v USA... klidně bych to nechal 1080, ale chtěl bych nějak odstranit prokládání...

poradíte mi nějaký nástroj, aplikaci, postup, prosím? ... soubor je v formátu ts, kodeku MPEG4-AVC, zvuk tuším ACC... :)
PetrCi
Junior

Odeslat příspěvekod Dusan 18. 11. 2009 00:26

MeGUI. Jako neni to uplne user friendly, chce to drobne studium, ale je to zadarmo a umi to vicemene vsechno co je potreba.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PetrCi 18. 11. 2009 01:04

no a pokudmas zkusenosti, dokazal bys prosim pomoci? :) ... nebo znas nekde nejaky sikovne zpracovany manual ? :)
PetrCi
Junior

Odeslat příspěvekod Dusan 18. 11. 2009 14:25

Ono to neni tak tezke. Proste stahnes, dotahnes pripadne dalsi utility co jsou potreba (to pomoci soudruha googla neni tezke) a pak nejdrive nasadis D2V creator, ktery provede demux, to znamena oddeli zvuk od obrazu, nasledne Avisynth script creator, tam si prave naklikas potrebne upravy obrazu typu deinterlace, ktery jsi zminoval. Pak nasleduji vyber kodeku pro obraz (asi H.264 + parametry jak to ma byt velke a tudiz kvalitni), to same pro zvuk, no a pak uz se to pusti a jede to az to dojede.
Nejpracnejsi je zvolit vhodne parametry upravy obrazu, aby to cele vypadalo k svetu. Netusim jak dopadne 1080i z DVB-T po deinterlace jestli se na to bude dat divat. Mne Prima HD funguje docela s odrenyma usima. Budes muset si s tim chvili pohrat, co v konecnem vysledku vypada nejlepe.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kossik 15. 2. 2010 02:43

PetrCi: Podařilo se ti to už nějak? Řeším teď stejný problém a nějak se mi to nedaří.. :-( Mám dvb-t rip z Novy HD v mp4, ale žádný z editorů si s tím nijak neporadil..
Hyundai i30 kombi 2013, 1.6i CVVT, výbava Parking.
T-Mobile, Xiaomi Hongmi
kossik
Kolemjdoucí