Problém s HDMI prepojením

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pista11 30. 12. 2009 12:33

Mám problém s prepojením DVD rekordéra s LCD TV káblom HDMI. Na rekordéri som nastavil všetko podľa manuálu, na TV som tiež urobil všetko podľa manuálu. Problém je v tom, že ak si pustím DVD, raz to ide a inokedy nie - nejde obraz ani zvuk a na displeji rekordéra vypíše "HDMI error" a som v koncoch. Potom to zas ide a znovu nejde. Kde je chyba? Poradí mi niekto skúsenejší? Môžem vylúčiť chybu v kábli, keď to občas ide..? Prosím o radu. Vďaka.
pista11
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 30. 12. 2009 12:35

Prve by som skusil druhy kabel. Aky ho mas dlhy?
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pista11 30. 12. 2009 12:57

Dĺžka 1 meter. Môže to mať súvislosť..?
pista11
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 30. 12. 2009 13:19

Nie. Keby mas nad 10m, mohol by byt problem, ale tu nie. Skus hociaky iny kabel. Henten si mozno len s DVD a TV "nesadol" (je to blbe, ale aj to sa sem tam stava). Moze byt aj vadny.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pista11 30. 12. 2009 14:18

Asi ho vymením, ale niekedy ide... Inak je to zvláštne, že v súčasnej digitálnej dobe sú na dennom poriadku takéto smiešne banálnosti ohľadne pripojenia jednotlivých zariadení. To fakt človek musí kúpiť kábel aspoň za 40 eúr, aby mal istotu, že to bude frčať? Každopádne ďakujem za radu.
pista11
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 30. 12. 2009 14:55

Nemusi. Mam HDMI z hej.sk za 10 EUR a funguje skvele (1m). Druhy 5m mam z alzy (taky najlacnejsi, co tam mali) a tiez funguje dobre. Proste si narazil na "divny" kus (ak je to v kabli). Sak si skus pripadne iny najskor pozicat.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pista11 30. 12. 2009 15:00

Ok
pista11
Junior

Odeslat příspěvekod pista11 3. 1. 2010 11:36

Kúpil som iný HDMI kábel a robí to zas. Raz to ide, raz to nejde. Na rekordéri som nastavil výstup HDMI na "AUTO", vtedy nie je k dispozícii ponuka upscaling (nastavenie výstupu sa automaticky mení podľa prijímaného signálu), potom som výstup HDMI nastavil na "ON" (výstupné rozlíšenie obrazu je dané nastavením "VIDEO UPSCALING") a upscaling som skúsil na 1080i, 720p..., všetky možnosti som skúsil a stále to nie je 100%-né. Večer to išlo, dnes zas nie. Vraj "HDMI error"... Nakoniec DVD-čka sledujem cez SCART, to je aspoň spoľahlivé.
pista11
Junior

Odeslat příspěvekod marts 5. 1. 2010 19:42

jen tak pro informaci, co to je za DVD rekorder a jaka je to LCD TV?
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod pista11 5. 1. 2010 19:54

Obe mašiny sú Philips - konkrétne TV je PFL 8404 a rekordér DVDR 7310.
pista11
Junior

Odeslat příspěvekod marts 5. 1. 2010 20:10

Dík
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod voyo 4. 3. 2010 14:57

ahoj mam podobny problem.

mam lcd philips 8404
a dvd pioneer DV-696AV

pripojil som ich HDMI kablom

vsetko funguje len niekedy sa proste na TV objavi chyba = video format not supported
resp. nieco v tom zmysle
potom to musim vypnut zapnut strcit do ineho hdmi a znova to ide , niekedy dlho , niekedy kratko.

na DVD aj TV som skusal roozne nastavenia, aj reset do tovarenskych, ale stale :(

a dokonca sa mi zda, ze cez compositny kablik je ten obraz lepsi ako cez to hdmi :(
voyo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 4. 3. 2010 16:04

Osobne by som to vzhľadom k rovnakým značkam zobrazovacov a rozdielnym komponentom výstupneho signálu videl práve na tie lcd. Mám plazmu a tiež mi občas pri pripojenom hdmi a pc či stb s upscal detekcia vstupu na plazme zblbne tak jednoducho v menu prepnem na iný hdmi vstup a opäť sa vrátim na pôvodný a už je všetko v cajku. Skúste. Možno je to práve tento prípad. Ak nie obrátil by som sa s otázkou na fy. Tvis v Blave ktora ako jedina v sk robí servis pre philips.
armaman
Poslední varování