O2 TV - set-top-box - HDMI pripojeni - problemy

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mizpulyn 19. 1. 2010 00:32

mam problem s O2 TV... nemate nekdo zkusenosti

mam 16:9 plazmu

kdyz pripojim pres HDMI tak se mi na Panasonic plazme v pravem dolnim rohu ukazuji 4 bile pixely jakoby tomu set-top-boxu iCan 3800 chybeli 4 pixely v signalu... proste celej obraz 16:9 je super az na 4 zarici bile pixely v pravem dolnim rohu ktere nemeni barvu ale jsou stale bile... zatim to resim tim ze prepnu na plazme z rezimu 16:9 na rezim STRED tim se mi o par radku roztahne obraz a bile pixely zmizi mimo okraj obrazovky

ALE JE TO EVIDENTNE VADA SET TOP BOXU a desnej opruz to furt prepinat na dalce od TV...



druhy problem je ze porady 16:9 jsou OK ale porady 4:3 se mi roztahnou na sirku a vypada to desne... jake je spravne nastaveni set-top-boxu aby mi se automaticky prepinal mezi 16:9 a 4:3 podle toho jak je nahranej porad... moje TV je 16:9 a momentalne se mi vsechno roztahuje na 16:9 bez ohledu jestli to je puvodne sirokouhle nebo 4:3... pripojene je to pres HDMI...
mizpulyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 1. 2010 09:10

Kontaktuj přes "zákaznickou linku" 800 123 456 TECHNICKOU PODPORU O2 - tohle je jejich parketa, oni dodali modem (protože to není set-top-box - to je označení pro "krabici" umožňující příjem digitálního terestrického vysílání DVB-T přes anténu, přenos O2 TV je realizován jiným způsobem modulace po pevné telefonní lince) - tak oni zodpovídají za to, že Ty budeš mít bezvadný obraz (a zvuk). Minimálně by Ti měli poradit se vším nastavením modemu a pokud jsou ty bílé pixely závada, měli by ho opravit nebo vyměnit - buď oni, nebo jimi k tomu pověřená firma. Už při instalaci jsi měl dostat podrobný návod nebo dokonce ústní poučení od technika - záleží na tom, jestli Ti modem instaloval někdo od O2, nebo jestli máš "samoinstalační balíček". Uvědom si - toto je vztah "dodavatel služby - zákazník". Ty jsi zákazník, Ty platíš - tak je "nakopej do ......" ať dělají, za co berou prachy!
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mizpulyn 28. 1. 2010 00:35

tak dekuji za odpovedi... nakonec jsem to vyresil takto:

PROBLEM:
kdyz pripojim pres HDMI tak se mi na Panasonic plazme v pravem dolnim rohu ukazuji 4 bile pixely jakoby tomu set-top-boxu iCan 3800 chybeli 4 pixely v signalu

RESENI:
v menu TV je funkce "PREVZORKOVANI OBRAZU", v originale "PICTURE OVERSCAN" ktera kdyz se zapne tak trvale zvetsi obraz o zanedbatelnych 5% cimz veskere neduhy po stranach obrazu vypadnou mimo viditelnou plochu TV, tato funkce je dostupna v menu pouze pokud mate nastaveny pomer stran TV na volbu "16:9" nebo "Automaticky"... VYRESENO

PROBLEM:
porady 16:9 jsou OK ale porady 4:3 se mi roztahnou na sirku a vypada to desne

RESENI:
vzhledem k tomu ze TV dostava signal z externiho set-top-boxu pres HDMI nefunguje automaticka detekce pomeru stran ktera je vestavena v TV... automaticka detekce pomeru stran vestavena v TV totiz funguje pouze u propojeni SCART nebo pri prijmu DVB-T tunerem integrovanym primo v TV... nastaveni detekce je tedy nutno zmenit v set-top-boxu... v servisnim menu O2 set-top-boxu je polozka "Format konverze" kterou je nutne nastavit na "Oramovat"... potom pobezi porady natocene 4:3 spravne s cernyma pruhama po stranach a ne roztazene, porady natocene 16:9 jedou normalne 16:9 pres celou obrazovku, pomer stran se prepina automaticky primo v set-top-boxu... VYRESENO

BONUS:
pokud mate O2 a podobny model TV jako ja musite po kazdem zapnuti TV rucne prepnout na vstup HDMI1 protoze TV se po zapnuti vzdy nastavi na vstup integrovaneho DVB-T tuneru a nepamatuje si posledni pouzivany vstup {coz je vetsinou u O2 SCART nebo HDMI1}

RESENI:
vygooglujte si HOTEL MODE, jde o specialni menu kde lze nastavit vychozi vstup po zapnuti TV...VYRESENO
mizpulyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KubbY 21. 2. 2010 11:26

Zajímací, u samsungů detekce 16:9 funguje i přes HDMI, ale jak jsem to psal již jinde, s panasonicama jsou jen protíže...

Ale aspoň, že sis poradil ;-)
Ou tů - ken dů
KubbY
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků