Ferguson Ariva 200

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jito 30. 9. 2010 21:16

Číňani,číňani.....ty si dělají co chtějí.Neřeší autorská práva,licence a co já vím dál.Pokud chtějí prodat to co vyrobí,tak prorazí jedině nízkou cenou a již tebou zmiňovanou nabídkou např.menu.
Jenže,kdyby museli zaplatit na licencích to co musí,tak už "na koni" nebudou.
Ber to tak,že ČR je celkem nezajímavá prodejní oblast a záleží na filozofii konkrétního výrobce.Při prodaných několika tisících kusů "něčeho" také výrobci vzniká náklad s "počeštěním" konkrétního výrobku.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 1. 10. 2010 07:59

Ano, tak zní tradiční výmluva všech neschopných výrobců a distributorů, za kterou by se mělo automaticky kopat do zadku.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 1. 10. 2010 19:46

jito píše:Číňani,číňani.....ty si dělají co chtějí.Neřeší autorská práva,licence a co já vím dál.Pokud chtějí prodat to co vyrobí,tak prorazí jedině nízkou cenou a již tebou zmiňovanou nabídkou např.menu.
Jenže,kdyby museli zaplatit na licencích to co musí,tak už "na koni" nebudou.
Ber to tak,že ČR je celkem nezajímavá prodejní oblast a záleží na filozofii konkrétního výrobce.Při prodaných několika tisících kusů "něčeho" také výrobci vzniká náklad s "počeštěním" konkrétního výrobku.


To je nějaká licence na češtinu v menu?
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 1. 10. 2010 20:12

Já jsem napsal,že právě čínský výrobce se snaží prorazit právě zmíněnou výbavou-menu atd.S nějakou licencí to nemá nic společného.
Pokud ti vadí nezájem některých renomovaných výrobců,tak se budeš muset smířit s tím,že jsme jim "ukradení"
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gal 6. 10. 2010 05:59

chci se zeptat: plánuji koupi hd DVB-S recieveru, který by dokázal ze sítě přehrát veškeré hd soubory, umí to tato ariva?
Nokia 3210, Alcatel 301, SE T300, Phillips Fisio 822, SE T100, Nokia 2650, SE T630, Motorola SLVR L7, Motorola KRZR K1, Nokia E50, SE M600i, Neonode N2, E-Ten Glofiish X600, Apple IPhone 3G 16GB, HTC Desire, Samsung Omnia 7, SE Xperia T, Nokia Lumia 820
Gal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 6. 10. 2010 11:20

Zatím to neumí, teď pracují v nových FW na větším počtu podporovaných formátů videa, které by uměl přehrát integrovaný přehravač.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod abernas 6. 10. 2010 12:59

Dobry den,
Prosim vas je tato Ariva doporucenihodna ke skylinku HD? Vyzaduji prakticky jen bezproblemovy chod, HD a moznost zaznamu na HDD. V sadach ke skylinku se prodavaji jine masiny jako Mascom, Topfield atd. A nebo mam jit do neceho jineho? Dekuji
abernas
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 10. 2010 18:39

MgX píše:zac.je.toho.loket abych se přiznal o tomto „Ferdovi“ přemýšlím taky. Jedná se o věc, která za přijatelný peníz nabídne opravdu dost. Je třeba se připravit na možnou reklamaci. Jejich procento je sice nízké, ale je lepší vědět. Z druhé strany, člověk může narazit na vadný kus i u výrobku za desítky tisíc.

jito
uvedl informaci, kterou má přímo odzkoušenou.

Stanovisko jednoho významného prodejce na JM je, že Ferguson 200HD a jeho UNI čtečka na oficiálním FW sice funguje s kartou Skylink ICE HD, ale zápisy na tuto probíhají nekorektně dlouhou dobu, což není dobré. Nekorektně dlouhá doba = mnoho hodin, přičemž běžně se vše odehraje za několik málo minut.
Z výše uvedených důvodů je doporučeno využít modul ... doporučen byl SMIT, ale i ostatní (certifikované) by měly fungovat bez anomálních stavů.


viewtopic.php?p=7701343#p7701343
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 10. 2010 06:24

Tak když to shrnu. Vzít nebo ne? Dnes se na to chystám. Už jsem byl u dvou známých co ji mají a spokojenost. A to jsou lamy, co nikdy co to mají v továrním nastavení a nikdy měnit fw nebudou.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 10. 2010 06:33

Arivu 200 mám taky, FW jsem jednou aktualizoval a nemám potřebu dále experimentovat. Mám Skylink, všechny programy které mám mít k dispozici mám, používám nahrávání na ext. HDD a to taky funguje a nic víc nepotřebuji.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 10. 2010 19:07

Měl bys ale dodat myšpulíne, že - pokud se nepletu - máš STAROU verzi karty Skylink standard HD ... tudíž NE ICE :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 10. 2010 21:13

MgX píše:Měl bys ale dodat myšpulíne, že - pokud se nepletu - máš STAROU verzi karty Skylink standard HD ... tudíž NE ICE :-)


Dnes jsem Arrivu koupil, zatím kartu nemám, ale prodejce vše testoval a ICE na tom jede bez problémů.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 7. 10. 2010 21:50

ka-spel ano, je možné, že nejnovější FW již poskytuje potřebnou kompatibilitu...přesto... nemáš náhodou Arivu s neoficiálním softem?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 10. 2010 06:57

Ano mám Skylink kartu starší, Arivou jsem nahradil starší SD přijímač.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 8. 10. 2010 21:52

MgX píše:ka-spel ano, je možné, že nejnovější FW již poskytuje potřebnou kompatibilitu...přesto... nemáš náhodou Arivu s neoficiálním softem?


Asi jo. Prodejce říkal, že je tam ten předposlední, že s dvojkovým to dělalo problémy. Měl by tam být 1.07b. Je to napsáno fixou na krabici. Vše šlape jak má, Skylink vše v pohodě. Akorát jsem měl ze začátku trochu problém se seklým dálkáčem, ale Bucharův návod na foru (zkratovat kontakty na dálkáči, samozřejmě bez baterek) pomohl.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků