Ferguson Ariva 200

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 17. 10. 2010 21:55

Jinak, co se týká poslední verze FW verze 2.xxx tak nedoporučuji. Sice přidává podporu podcastů, divx a mkv, ale nic z toho neumí pořádně, nebo skoro vůbec. Zkoušel jsem přes flashku 2x divx filmy, poprvé ariva zatuhla, podruhé bežel jen zvuk. Mkv to spustilo, ale nic se nedělo. Navíc jsem si všiml špatného počeštění v menu a při různých potvrzovacích krocích a jejich menu, takže chce to ještě počkat, uvidime co poláci vymyslí.. Ale já jim věřim, snaží se dobře.


PS: jinak dnes jsem zkoušel ovladač z A100E na A200 a funguje bez potíží. To jen info pro ty, kterým se jako mě nelíbí ovladač z A200 a ovladač z A100/E se dá koupit za 3 kila.
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 10. 2010 23:32

Ten ovladač někdy funguje jak na heslo. Většinou rychlé odezvy, ale pak začne stávkovat a odmítá přepínat programy nebo exit z voleb nebo info.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 18. 10. 2010 14:26

ka-spel píše:Ten ovladač někdy funguje jak na heslo. Většinou rychlé odezvy, ale pak začne stávkovat a odmítá přepínat programy nebo exit z voleb nebo info.



... teď nevim co jsi myslel? Ovaldač z A200 na A100 a opačně?
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 18. 10. 2010 18:21

ka-spel nepsal někde někdo, že v případě problémů, by se ten ovladač měl znovu spárovat s Fergusonem? No - možná to bylo u jiného výrobku ... přesto :hm
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 18. 10. 2010 22:55

No nakonec to bylo spíš tím, že vyžaduje úplně přesné namíření na SAT. Jinak k tomu předtím řešenému obrazu. Tak jsem si pohrál s nastavením. Dal to v režimu zobrazení na podle zdroje místo 576 a trochu lepší, ale když přepnu na analog CT1, tak furt to není ono. Připadá mě to přes ten satelit lehce mázlé. Nový scart jsem ještě neřešil.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 21. 10. 2010 12:18

Tohle může být scart kabelem, ale taky nemusí. Pokud by nepomohlo vyměnit scart kabel za kvalitnější, vyzkoušel bych i následující:

1. Jiný FW. Na starém Humaxu HDCI2000 byl taky s původním FW obraz přes HDMI jako víno, ale přes scart se na to nedalo koukat a pomohl až nový firmware. Takže bych být Tebou udělal zálohu svého nastavení na USB - Dump file a vyzkoušel buď originální (nepatchlý) FW, nebo některou ze starších verzí FW, třeba to bude lepší.

2. Na místo scartu použít YUV (pokud ho ta TV má). Mám dvě Arivy 200 napojené přes HDMI a jednu přes YUV a obraz je kvalitní ve všech případech.
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jura-jx2 29. 11. 2010 09:03

Ví prosí vás někdo, jak nastavit formát u arivy ve vztahu k HD? Když mám automatický jak u TV samsung i u arivy, zobrazuje se u Novy, ČT, ale i některých německých v 4:3, tzn. s černými pruhy po stranách. Pokud zadám na arivě 4:3, je vše v pořádku, ale u Novy Cinema a Prima cool je obraz pro změnu moc roztažený. Zatím mi nezbývá, než pokud chci sledovat čt a novu v hd kvalitě, musím přepínat z automaticky nebo 16:9 na arivě na uvedených 4:3. TV samsung zkresluje při změnách formátu jinak, než by člověk chtěl -víc do výšky, zvětšuje atd. Nevyřešil to někdo třeba přehráním novějšího firmweru?
jura-jx2
Junior

Odeslat příspěvekod ozzysko 7. 1. 2011 10:32

Prosim prosim, nevíte jestli Ariva 200 sežere kartu Skylink Standard ICE Irdeto? Díky díky

Třeba tuto: http://shop.atoselektro.cz/karta-skylin ... d5442.html
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 1. 2011 16:38

Proč by nesežrala. Mám ji od konce října a v pohodě. http://www.obchudecek.cz/detail.php?zbo ... lti+zdarma
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ozzysko 8. 1. 2011 12:39

K Arivě mi nakonec teda dali Skylink Standard (ICE). Problém je, že mi to programy od Skylinku vubec neodkódovalo. Vidím je tam pořád s dolarem :o( . Je třeba nějaké pořadí kdy tam tu kartu vložit? Zkoušel jsem kartu vložit před zapnutím tuneru, ale nevidí ji. Není potřeba třeba nějaký PIN?
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 8. 1. 2011 14:04

a mas vobec v tom satelite potrebny softvare? v zaklade ti uz dnes nik nepreda prijimac pokial o to nepoziadas predajcu s inym ako oficialnym soft.
no nevylucujem ,ze ho tam uz mas no v tom pipade je mozne ,ze vkladas kartu nespravnym sposobom daktore prijimace vyzaduju vlozenie karty cipom horo a daktore naopak dolu alebo nemas v menu cosi nastavene spravne. V zaklade co som aspon na jednej stranke cital by mal tento prijimac Cryptoworks uz obsahovat no je mozny aj opak.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ozzysko 8. 1. 2011 14:31

V diskusích jsem se dočetl, že se karta vkládá čipem dolů, takže to dělám dobře a taky mám zato, že tuto kartu by to mělo přečíst. Resp. asi jsem nenašel nikde nic o tom, že před skylinkem by se měl upgradovat SW... ;o(
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ozzysko 8. 1. 2011 19:24

A kde zjistím verzi FW někdo nevíte? Nemám to nakrabici a ani v menu to nemužu najít. Ta karta prostě nespolupracuje...
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 8. 1. 2011 19:25

Navyse neviem ako dlho si kartu v satelite nechal nakolko Skylink karty su vseobecne zname aj dlhsim nacitavanim klucov.
Ak mas stale problemy skus forum ktore ti dam do sz.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ka-spel 8. 1. 2011 22:50

Přesně tak, chce to nechat načíst kartu. Měl jsem taky ten problém. Po koupi saťáku a karty jsem chtěl využít maximální dobu než kartu zaktivuji. Po skončení toho období i po aktivaci přes web a telefon na infolinku šli jen volné programy jako ČT24, Z1 atd. Na infolince mě poradili přepnout to třeba na jedničku a nechat to puštěné nějakou hodinu. Toto pomohlo.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků