Ferguson Ariva 200

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marco.polo 4. 5. 2010 15:04

Ahojte,čo hovoríte na tento prístroj???Chcem si kúpiť neaký HD prijímač za rozumnú cenu....
marco.polo
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 5. 2010 14:15

Jsem jeho čerstvým (asi 2 týdny) majitelem a jsem s ním spokojen. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet nahrávání přes USB protože nemám vhodný ext. HDD, flashdisky co mám jsou pomalé.

Měl jsem před ním Homecast S3000CR a Ariva snad v ničem není horší.
Hlavně je dobrý že ve stand-by módu asi opravdu téměř nic nežere, svítí jen červená LED, to Homecast i ve stand-by hřál. Líbí se mi i design.
Mám v něm Skylink v té interní čtečce a funguje bez problému včetně aktivace nového programu (zkusil jsem si aktivovat HBO HD na měsíc za jednu sms).

Co je trochu rozporuplná je vzhled dálky, chvilku mi trvalo než se mi začala líbit. Je programovatelná, používám ji i na ovládání TV Sony a i některé funkce domácího kina Sony.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod jura-jx2 6. 5. 2010 06:49

Zdravim, mám problém s HDMI u Arivy - asi mi nejde signál do TV Samsung full HD. Přes scart bez problémů. Přepnul jsem yuv na RGB a stejný problém. Dovede někdo poradit?
jura-jx2
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 5. 2010 13:58

Tak mě přes HDMI šel obraz i zvuk do LCD Sony při jakémkoliv nastavení.
Používám 2m HDMI kabel který jsem koupil za asi 80kč na Aukru a původně ho chtěl použít na propojení TV a domácího kina, ale nefungovalo mi přes něj vzájemné ovládání obou zařízení - Bravia sync.
U Arivy tohle nepotřebuji, ta tohle nepodporuje a obraz a zvuk přenáší bez problémů.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod jura-jx2 10. 5. 2010 06:10

problém vyřešen - po nastavení TV na HDMI vstup a po zapnutí arivy je třeba zmáčknout vlastně naslepo (žádné menu není vidět) tl. OPT - ze 400něco se přepne rozlišení na 576 a objeví se úvodní logo. Pak se dá tl. formát změnit rozlišení na 1080.
jura-jx2
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 5. 2010 07:32

Tak mám další zkušenost s Arivou. Pořídil jsem si k ní externí disk Western Digital My Book Essential 750 GB a bohužel s tímto diskem Ariva nekomunikuje.
Disk má část vyhrazenou jako virtuální CD a zřejmě z tohoto důvodu jej Ariva nevidí.
http://www.ferguson-digital.eu/en/faq/o ... book-.html
Udělat z tohoto disku jednooddílový se mi ani za pomoci zkušenějších kolegů nepovedlo.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 28. 9. 2010 00:00

Taky o ni uvažuji. Zatím jsem pročetl http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=128 a x dalších linků. Umí toho za ty prachy dost, velká podpora na www, aktualizace atd.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 29. 9. 2010 18:32

Mám doma už dvě a můžu jenom doporučit..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 29. 9. 2010 22:07

Jak je na tom ve srovnání se SATELITA 2000 HD, která se prezentuje jako vylepšená Arriva? Dnes jsem byl u kamaráda, prodejce elektroniky a měl ji zrovna zapojenou a tvrdil mě, že Ferguson neprodává kvůli většímu počtu reklamací. Moc tomu nevěřím, četl jsem to max. o prvních kusech. Mě se teda design SATELITA 2000 HD mo nelíbí.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 30. 9. 2010 00:44

Namám v úmysle kritizovať akýkoľvek SAT prijímač. JE vecou každého za čo sa rozhodne vytiahnuť prachy z peňaženky.
Mám len poznámku k textu "veľká podpora":
Keď prejdeš obdobné fóra, suverénne najviac príspevkov je pre Arivy. Občas to čítam pre zaujímavosť a dozvedám sa rôzne veci -> napr. "pribudlo prehrávanie nejakých formátov v novom FW". Hneď na to je ďalší príspevok, ktorý pred týmto FW varuje, pretože "prestali fungovať spoľahlivo časovače nahrávania" a pod.

Týmto chcem len povedať, že zdanie veľkej podpory môže mať často pôvod v tom, že výrobca hodil na trh hardware s nepoužiteľným firmware, ktorý sa teraz celá komunita ladičov snaží dostať do stavu aby prijímač aspoň z časti robil to, čo má v popise.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 30. 9. 2010 04:40

No ono je to asi takto.
Poznam predajcu ktory vravi "ferguson u mna doma nepouzivam, rovno ho hadzem do kosa" ja na to "ale ho predavate" "ano, pretoze ludia si ho pytaju".
To vravi za vsetko.
Skutocnost je taka ,ze je ta 200-ka viac v oblube ako 100-ka a tomu zodpoveda aj akakolvek podpora a diskusia na ab-fore pripadne na inych pribuznych forach. No to neznamena ,ze by dako jeden voci druhemu boli v uzadi ,trh sa odraza v podpore a preto za to len z povrchneho pohladu javi tak ,ze sa "to" forum zaobera len s jednym zo spomenutych stb.
:arrow: Dagy2
neviem ci sa prave vyrobca u tychto STB zaobera prave podporou vacsinou to byva "ulohou" tretich stran. Aspon doteraz to tak fungovalo.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 30. 9. 2010 08:49

SATELITA 2000 HD - v podstatě je to to samé jako Ariva, ale pozor - liší se SW

Nechat si doporučovat značku od prodejce je vždycky ošidné. Ještě jsem totiž nepotkal prodejce, který by nepreferoval "něco" svého a všechno ostatní bylo šrot + "něco" ještě větší šrot.

V dnešní době, kdy za rok nebo dva bude úroveň SAT HD receiverů zase někde úplně jinde, je Ariva velice dobrou volbou za vynikající peníze. Normálního spotřebitele bude hřát poměr cena/výkon a přístroj mu už s originálním FW poskytne všechno co potřebuje. Kdo si chce pohrát, ocení že se objevují stále nové verze FW, které z téhle hračky za 2.500kč vymáčknou ještě víc..

Vystřídal jsem pěknou řádku značek receiverů a musím říct, že Ariva je stejně dobrá, ne-li lepší, než dvakrát tak drahá konkurence.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 9. 2010 17:23

Dagy2 píše:Týmto chcem len povedať, že zdanie veľkej podpory môže mať často pôvod v tom, že výrobca hodil na trh hardware s nepoužiteľným firmware, ktorý sa teraz celá komunita ladičov snaží dostať do stavu aby prijímač aspoň z časti robil to, čo má v popise.


Tak to překrucuješ. Ten sat dělá co má, akorát ladiči metodou pokus omyl přidávají další funkce navíc ve snaze z uvedeného hw vyždímat maximum. Komu stačí běžné funkce, tak nemusí žádné firmware měnit. Pořád to oceňuji víc jak postoj velkých výrobců elektroniky, kteří často nevydají žádný nový firmware, který by opravil i do očí bijící chyby a rozdílnými verzemi firmware (multimediální funkce, zamčené vstupy atd.) odlišují i jinak konstrukčně zcela shodné výrobky, což zákazník ocení podstatně větší cenou. A co třeba říct na u nás vyráběný Panasonic, který není ani schopen a ochoten udělat pořádné české menu. Pro štrouraly, mě nečeské menu nevadí, ale dost lidí to prostě u v tuzemsku vyráběného výrobku nechápe.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 30. 9. 2010 17:42

ka-spel píše: A co třeba říct na u nás vyráběný Panasonic, který není ani schopen a ochoten udělat pořádné české menu. Pro štrouraly, mě nečeské menu nevadí, ale dost lidí to prostě u v tuzemsku vyráběného výrobku nechápe.

Bylo by naivní si myslet,že výrobek-jakýkoliv-vyrobený v ČR,by měl mít automaticky české menu.
Jaké bude mít menu,o tom se rozhoduje úplně někde jinde. :mrgreen:
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 9. 2010 20:56

Možná jsem v tomto naivní, ale pokud Číňani jsou schopni dodat přístroje v jakékoliv jazykové mutaci, tak proč by měl být problém pro fabriku v Česku.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků