Ferguson Ariva 200

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marco.polo 4. 5. 2010 16:04

Ahojte,čo hovoríte na tento prístroj???Chcem si kúpiť neaký HD prijímač za rozumnú cenu....
marco.polo
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 5. 5. 2010 15:15

Jsem jeho čerstvým (asi 2 týdny) majitelem a jsem s ním spokojen. Zatím jsem neměl možnost vyzkoušet nahrávání přes USB protože nemám vhodný ext. HDD, flashdisky co mám jsou pomalé.

Měl jsem před ním Homecast S3000CR a Ariva snad v ničem není horší.
Hlavně je dobrý že ve stand-by módu asi opravdu téměř nic nežere, svítí jen červená LED, to Homecast i ve stand-by hřál. Líbí se mi i design.
Mám v něm Skylink v té interní čtečce a funguje bez problému včetně aktivace nového programu (zkusil jsem si aktivovat HBO HD na měsíc za jednu sms).

Co je trochu rozporuplná je vzhled dálky, chvilku mi trvalo než se mi začala líbit. Je programovatelná, používám ji i na ovládání TV Sony a i některé funkce domácího kina Sony.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod jura-jx2 6. 5. 2010 07:49

Zdravim, mám problém s HDMI u Arivy - asi mi nejde signál do TV Samsung full HD. Přes scart bez problémů. Přepnul jsem yuv na RGB a stejný problém. Dovede někdo poradit?
jura-jx2
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 6. 5. 2010 14:58

Tak mě přes HDMI šel obraz i zvuk do LCD Sony při jakémkoliv nastavení.
Používám 2m HDMI kabel který jsem koupil za asi 80kč na Aukru a původně ho chtěl použít na propojení TV a domácího kina, ale nefungovalo mi přes něj vzájemné ovládání obou zařízení - Bravia sync.
U Arivy tohle nepotřebuji, ta tohle nepodporuje a obraz a zvuk přenáší bez problémů.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod jura-jx2 10. 5. 2010 07:10

problém vyřešen - po nastavení TV na HDMI vstup a po zapnutí arivy je třeba zmáčknout vlastně naslepo (žádné menu není vidět) tl. OPT - ze 400něco se přepne rozlišení na 576 a objeví se úvodní logo. Pak se dá tl. formát změnit rozlišení na 1080.
jura-jx2
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 5. 2010 08:32

Tak mám další zkušenost s Arivou. Pořídil jsem si k ní externí disk Western Digital My Book Essential 750 GB a bohužel s tímto diskem Ariva nekomunikuje.
Disk má část vyhrazenou jako virtuální CD a zřejmě z tohoto důvodu jej Ariva nevidí.
http://www.ferguson-digital.eu/en/faq/o ... book-.html
Udělat z tohoto disku jednooddílový se mi ani za pomoci zkušenějších kolegů nepovedlo.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 28. 9. 2010 01:00

Taky o ni uvažuji. Zatím jsem pročetl http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=128 a x dalších linků. Umí toho za ty prachy dost, velká podpora na www, aktualizace atd.
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 29. 9. 2010 19:32

Mám doma už dvě a můžu jenom doporučit..
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod ka-spel 29. 9. 2010 23:07

Jak je na tom ve srovnání se SATELITA 2000 HD, která se prezentuje jako vylepšená Arriva? Dnes jsem byl u kamaráda, prodejce elektroniky a měl ji zrovna zapojenou a tvrdil mě, že Ferguson neprodává kvůli většímu počtu reklamací. Moc tomu nevěřím, četl jsem to max. o prvních kusech. Mě se teda design SATELITA 2000 HD mo nelíbí.
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 30. 9. 2010 01:44

Namám v úmysle kritizovať akýkoľvek SAT prijímač. JE vecou každého za čo sa rozhodne vytiahnuť prachy z peňaženky.
Mám len poznámku k textu "veľká podpora":
Keď prejdeš obdobné fóra, suverénne najviac príspevkov je pre Arivy. Občas to čítam pre zaujímavosť a dozvedám sa rôzne veci -> napr. "pribudlo prehrávanie nejakých formátov v novom FW". Hneď na to je ďalší príspevok, ktorý pred týmto FW varuje, pretože "prestali fungovať spoľahlivo časovače nahrávania" a pod.

Týmto chcem len povedať, že zdanie veľkej podpory môže mať často pôvod v tom, že výrobca hodil na trh hardware s nepoužiteľným firmware, ktorý sa teraz celá komunita ladičov snaží dostať do stavu aby prijímač aspoň z časti robil to, čo má v popise.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 30. 9. 2010 05:40

No ono je to asi takto.
Poznam predajcu ktory vravi "ferguson u mna doma nepouzivam, rovno ho hadzem do kosa" ja na to "ale ho predavate" "ano, pretoze ludia si ho pytaju".
To vravi za vsetko.
Skutocnost je taka ,ze je ta 200-ka viac v oblube ako 100-ka a tomu zodpoveda aj akakolvek podpora a diskusia na ab-fore pripadne na inych pribuznych forach. No to neznamena ,ze by dako jeden voci druhemu boli v uzadi ,trh sa odraza v podpore a preto za to len z povrchneho pohladu javi tak ,ze sa "to" forum zaobera len s jednym zo spomenutych stb.
:arrow: Dagy2
neviem ci sa prave vyrobca u tychto STB zaobera prave podporou vacsinou to byva "ulohou" tretich stran. Aspon doteraz to tak fungovalo.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 30. 9. 2010 09:49

SATELITA 2000 HD - v podstatě je to to samé jako Ariva, ale pozor - liší se SW

Nechat si doporučovat značku od prodejce je vždycky ošidné. Ještě jsem totiž nepotkal prodejce, který by nepreferoval "něco" svého a všechno ostatní bylo šrot + "něco" ještě větší šrot.

V dnešní době, kdy za rok nebo dva bude úroveň SAT HD receiverů zase někde úplně jinde, je Ariva velice dobrou volbou za vynikající peníze. Normálního spotřebitele bude hřát poměr cena/výkon a přístroj mu už s originálním FW poskytne všechno co potřebuje. Kdo si chce pohrát, ocení že se objevují stále nové verze FW, které z téhle hračky za 2.500kč vymáčknou ještě víc..

Vystřídal jsem pěknou řádku značek receiverů a musím říct, že Ariva je stejně dobrá, ne-li lepší, než dvakrát tak drahá konkurence.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 9. 2010 18:23

Dagy2 píše:Týmto chcem len povedať, že zdanie veľkej podpory môže mať často pôvod v tom, že výrobca hodil na trh hardware s nepoužiteľným firmware, ktorý sa teraz celá komunita ladičov snaží dostať do stavu aby prijímač aspoň z časti robil to, čo má v popise.

Tak to překrucuješ. Ten sat dělá co má, akorát ladiči metodou pokus omyl přidávají další funkce navíc ve snaze z uvedeného hw vyždímat maximum. Komu stačí běžné funkce, tak nemusí žádné firmware měnit. Pořád to oceňuji víc jak postoj velkých výrobců elektroniky, kteří často nevydají žádný nový firmware, který by opravil i do očí bijící chyby a rozdílnými verzemi firmware (multimediální funkce, zamčené vstupy atd.) odlišují i jinak konstrukčně zcela shodné výrobky, což zákazník ocení podstatně větší cenou. A co třeba říct na u nás vyráběný Panasonic, který není ani schopen a ochoten udělat pořádné české menu. Pro štrouraly, mě nečeské menu nevadí, ale dost lidí to prostě u v tuzemsku vyráběného výrobku nechápe.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod jito 30. 9. 2010 18:42

ka-spel píše: A co třeba říct na u nás vyráběný Panasonic, který není ani schopen a ochoten udělat pořádné české menu. Pro štrouraly, mě nečeské menu nevadí, ale dost lidí to prostě u v tuzemsku vyráběného výrobku nechápe.

Bylo by naivní si myslet,že výrobek-jakýkoliv-vyrobený v ČR,by měl mít automaticky české menu.
Jaké bude mít menu,o tom se rozhoduje úplně někde jinde. :mrgreen:
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod ka-spel 30. 9. 2010 21:56

Možná jsem v tomto naivní, ale pokud Číňani jsou schopni dodat přístroje v jakékoliv jazykové mutaci, tak proč by měl být problém pro fabriku v Česku.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod jito 30. 9. 2010 22:16

Číňani,číňani.....ty si dělají co chtějí.Neřeší autorská práva,licence a co já vím dál.Pokud chtějí prodat to co vyrobí,tak prorazí jedině nízkou cenou a již tebou zmiňovanou nabídkou např.menu.
Jenže,kdyby museli zaplatit na licencích to co musí,tak už "na koni" nebudou.
Ber to tak,že ČR je celkem nezajímavá prodejní oblast a záleží na filozofii konkrétního výrobce.Při prodaných několika tisících kusů "něčeho" také výrobci vzniká náklad s "počeštěním" konkrétního výrobku.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 1. 10. 2010 08:59

Ano, tak zní tradiční výmluva všech neschopných výrobců a distributorů, za kterou by se mělo automaticky kopat do zadku.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod ka-spel 1. 10. 2010 20:46

jito píše:Číňani,číňani.....ty si dělají co chtějí.Neřeší autorská práva,licence a co já vím dál.Pokud chtějí prodat to co vyrobí,tak prorazí jedině nízkou cenou a již tebou zmiňovanou nabídkou např.menu.
Jenže,kdyby museli zaplatit na licencích to co musí,tak už "na koni" nebudou.
Ber to tak,že ČR je celkem nezajímavá prodejní oblast a záleží na filozofii konkrétního výrobce.Při prodaných několika tisících kusů "něčeho" také výrobci vzniká náklad s "počeštěním" konkrétního výrobku.

To je nějaká licence na češtinu v menu?
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod jito 1. 10. 2010 21:12

Já jsem napsal,že právě čínský výrobce se snaží prorazit právě zmíněnou výbavou-menu atd.S nějakou licencí to nemá nic společného.
Pokud ti vadí nezájem některých renomovaných výrobců,tak se budeš muset smířit s tím,že jsme jim "ukradení"
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Gal 6. 10. 2010 06:59

chci se zeptat: plánuji koupi hd DVB-S recieveru, který by dokázal ze sítě přehrát veškeré hd soubory, umí to tato ariva?
Nokia 3210, Alcatel 301, SE T300, Phillips Fisio 822, SE T100, Nokia 2650, SE T630, Motorola SLVR L7, Motorola KRZR K1, Nokia E50, SE M600i, Neonode N2, E-Ten Glofiish X600, Apple IPhone 3G 16GB, HTC Desire, Samsung Omnia 7, SE Xperia T, Nokia Lumia 820
Gal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 6. 10. 2010 12:20

Zatím to neumí, teď pracují v nových FW na větším počtu podporovaných formátů videa, které by uměl přehrát integrovaný přehravač.. 8-)
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod abernas 6. 10. 2010 13:59

Dobry den,
Prosim vas je tato Ariva doporucenihodna ke skylinku HD? Vyzaduji prakticky jen bezproblemovy chod, HD a moznost zaznamu na HDD. V sadach ke skylinku se prodavaji jine masiny jako Mascom, Topfield atd. A nebo mam jit do neceho jineho? Dekuji
abernas
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 10. 2010 19:39

MgX píše:zac.je.toho.loket abych se přiznal o tomto „Ferdovi“ přemýšlím taky. Jedná se o věc, která za přijatelný peníz nabídne opravdu dost. Je třeba se připravit na možnou reklamaci. Jejich procento je sice nízké, ale je lepší vědět. Z druhé strany, člověk může narazit na vadný kus i u výrobku za desítky tisíc.

jito
uvedl informaci, kterou má přímo odzkoušenou.

Stanovisko jednoho významného prodejce na JM je, že Ferguson 200HD a jeho UNI čtečka na oficiálním FW sice funguje s kartou Skylink ICE HD, ale zápisy na tuto probíhají nekorektně dlouhou dobu, což není dobré. Nekorektně dlouhá doba = mnoho hodin, přičemž běžně se vše odehraje za několik málo minut.
Z výše uvedených důvodů je doporučeno využít modul ... doporučen byl SMIT, ale i ostatní (certifikované) by měly fungovat bez anomálních stavů.

viewtopic.php?p=7701343#p7701343
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 10. 2010 07:24

Tak když to shrnu. Vzít nebo ne? Dnes se na to chystám. Už jsem byl u dvou známých co ji mají a spokojenost. A to jsou lamy, co nikdy co to mají v továrním nastavení a nikdy měnit fw nebudou.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 7. 10. 2010 07:33

Arivu 200 mám taky, FW jsem jednou aktualizoval a nemám potřebu dále experimentovat. Mám Skylink, všechny programy které mám mít k dispozici mám, používám nahrávání na ext. HDD a to taky funguje a nic víc nepotřebuji.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 10. 2010 20:07

Měl bys ale dodat myšpulíne, že - pokud se nepletu - máš STAROU verzi karty Skylink standard HD ... tudíž NE ICE :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 10. 2010 22:13

MgX píše:Měl bys ale dodat myšpulíne, že - pokud se nepletu - máš STAROU verzi karty Skylink standard HD ... tudíž NE ICE :-)

Dnes jsem Arrivu koupil, zatím kartu nemám, ale prodejce vše testoval a ICE na tom jede bez problémů.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 10. 2010 22:50

ka-spel ano, je možné, že nejnovější FW již poskytuje potřebnou kompatibilitu...přesto... nemáš náhodou Arivu s neoficiálním softem?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 10. 2010 07:57

Ano mám Skylink kartu starší, Arivou jsem nahradil starší SD přijímač.
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 8. 10. 2010 22:52

MgX píše:ka-spel ano, je možné, že nejnovější FW již poskytuje potřebnou kompatibilitu...přesto... nemáš náhodou Arivu s neoficiálním softem?

Asi jo. Prodejce říkal, že je tam ten předposlední, že s dvojkovým to dělalo problémy. Měl by tam být 1.07b. Je to napsáno fixou na krabici. Vše šlape jak má, Skylink vše v pohodě. Akorát jsem měl ze začátku trochu problém se seklým dálkáčem, ale Bucharův návod na foru (zkratovat kontakty na dálkáči, samozřejmě bez baterek) pomohl.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 13. 10. 2010 23:14

Přidám něco do diskuze. Ariv jsem za poslední cca půl rok už prodal cca 30ks.

Z toho množství cca 7 ks modelu ARIVA200 a zbytek ARIVA100E. Přístroje jsou si po softwarové stránce stejné, pouze je jiný hw, nebo spíše vynbavení. Model 200 je větší, má čtečku + CI sloty, má lepší LCD a více konektorů pro připojení. A100E je levnější, má obyč přední LCD (popravdě, komu to vadí), 1x scart, hdmi, coax pro připojení na av receiver, lan, rs232. Pro normální použití je model a100e ideální, protože se dá sehnat už okolo 2000kč.

Hlavní výhodou tohoto/těchto přístrojů je HD příjem (max 1080i ale stačí),LAN, nahrávání přes USB a možnost změny FW na "neoficiální", které umí více, než mašinka standartně nabízí. Mluvím tady o emu (mgcamd,newcs atd))) . Zhruba polovinu těchto příjimačů jsem montoval s ofiko firmwarem a nějakou kartou (většinou CS link, nově i Sky ICE, které fungují bez potíží) a zbytek s neoficiálním firmwarem. Co se týká neofiko firmwaru, většinou se vyplatí mít poslední verzi a to hlavně kvůli tomu, že "byly" problémy s EMU klientem, který se občas po spuštění arivy buď dlouho logoval, seknul se a celá mašina se restartovala, nebo se prostě nelognul a vše se muselo dělat ručně což není problém, ale některým starším lidem, kteří jsou zvyklý že všechno funguje jak má, to nevysvětlíte(bavíme se o verzi z neofiko FW). S posledním firmwarem musím říct, že emu funguje na 99%, mašina se vždy rychle logne a vše běží jak má.

Ovladač u A100E působí docela dobře, tlačítka se mačkají dobře, jsou dobře rozmístěná a celkový tvar ovladače je chválihodný.Ovladač u A200 je uplně jiný než u 100E a i když se zdá být lépe proveden, není tomu tak, nebo se mi to asi nezdá. Je takový více komplexní, o dost větší, nesedí dobře v ruce a řekl bych až moc "přetlačítkovaný", takže více mi vyhovuje ovladač verze A100E.

Samotný příjímač A100E má malé rozměry a docela povedený vzhled. Celkové zpracování je velmi dobré, plasty všude sedí, nikde nic nevrže, vše dobře lícuje, takže za ty peníze je to kvalitně (v rámci ceny) provedeno.

Hlavní co na těchto strojích je zajímavého je cena za kterou se to prodává, protože ta je více než vynikající. Někdo možná bude namítat, že mašina má chyba, ale která nemá? Navíc za ty peníze... Jednoznačně nenáročným uživatelům doporučuji a ti ostatní co od toho čekají více, nechť di koupí xxx krát dražší HD Dreambox ;).

-- 13. 10. 2010 23:16 --

Gal píše:chci se zeptat: plánuji koupi hd DVB-S recieveru, který by dokázal ze sítě přehrát veškeré hd soubory, umí to tato ariva?

... co vím, tak arivy umí zatim mp3, fotky a filmy které si sami nahrají na flash nebo hdd. Co jsem zkoušel flashku s testovacími soubory, testovaná ARIVA200 z toho nic neviděla, viděla pouze prázdné adresáře.. toto jsem zkoušel někdy v květnu, takže je možné, že se situace změnila, ale moc tomu nevěřím.

Je třeba mrknou na nějaké ryze fórum o arivách ;)
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 10. 2010 20:36

Black_Arrow_CZE díky Ti za zajímavý příspěvek k tématu, myslím, že potěší hodně uživatelů :-)

Mám dotaz k neoficiálnímu FW. Pomineme věci, které nejsou zcela v souladu se zákony této země a budeme hovořit o vylepšené kompatibilitě s kartami Skylink ICE. Máš nějaký poznatek k tomuto? Že by přeci jen neof. FW nabídl lepší a „klidnější“ práci s kartou?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 14. 10. 2010 21:06

Problém, nebo spíše důvody proč karty ICE dělaly problémy najdeš tady:

http://www.parabola.cz/clanky/4054/stanovisko-skylinku-ke-kompatibilite-ice-karet/
mam auto // mam mobil s GPS // mam notebook // mam počítač a baví mě vařit ;). Proto si myslím, že můžu trochu důstojně operovat ve fórech na: živě,autorevue,mobilmania,navigovat a šéfkuchař. Děkuji ;)
Black_Arrow_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 10. 2010 22:32

Black_Arrow_CZE to jsem samozřejmě četl :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 10. 2010 00:57

Jsem čerstvým vlastníkem Arrivy, ale mám problém v tom, že nejen mě, ale celou rodinu bolí po týdenním provozování Arrivy oči. Myslel jsem, že už odešla na věčnost stará OTF, ale analog např. ČT1, Nova, Prima, STV1, STV2 jedou v pohodě. Nevím čím to je, ale buď je vadný starý scart kabel nebo v nastavení obrazu, ale prostě obraz z Arrivy při delším sledování vadí a pálí oči. Pokud by pomohl kvalitní scart kabel, tak dejte tip. Byl jsem jen mrknout do marketů, ale Sencor za 200, resp. nějaký high end stejné značky za 700 moc nevěřím.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod jito 17. 10. 2010 08:05

ka-spel píše:Jsem čerstvým vlastníkem Arrivy, ale mám problém v tom, že nejen mě, ale celou rodinu bolí po týdenním provozování Arrivy oči. Myslel jsem, že už odešla na věčnost stará OTF, ale analog např. ČT1, Nova, Prima, STV1, STV2 jedou v pohodě. Nevím čím to je, ale buď je vadný starý scart kabel nebo v nastavení obrazu, ale prostě obraz z Arrivy při delším sledování vadí a pálí oči. Pokud by pomohl kvalitní scart kabel, tak dejte tip. Byl jsem jen mrknout do marketů, ale Sencor za 200, resp. nějaký high end stejné značky za 700 moc nevěřím.

Trochu to nechápu.To máš nějakým způsobem špatný obraz nebo co?A u pěti programů to je dobré a u ostatních špatné?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 10. 2010 10:26

Chápej to tak, že mám zatím ještě starou televizi OTF. Sat je připojený scartem. A vidím rozdíl v tom, že na stávajících analog programech na TV co jsem uvedl, mě (nás =rodinku) oči nebolí, ale při sledování satelitu ano. Myslím, že jsem to napsal už předtím pochopitelně. Tak se ptám, jestli v tomoto případě pomůže kvalitní scart.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod jito 17. 10. 2010 12:23

Pro tebe to je možná pochopitelné,ale pro podobnou radu by se hodilo více technických informací.
Podle čeho usuzuješ,že na vině je nekvalitní kabel?To je obraz rozmazaný nebo není ostrý?Nebo je moc ostrý-kontrastní?
Možná špatné přirovnání-když jsem měl CRT TV,tak obraz z připojeného DVD přehrávače byl tak kontrastní,že jsem musel ubrat v nastavení v TV.Nemyslíš něco podobného?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod MgX 17. 10. 2010 20:09

ka-spel .... jito se zeptal i z mého pohledu správně.

Bolest očí, která přišla s nákupem přijímače by měla souviset ještě s něčím dalším, než jen situací, kdy nesledujete pozemní vysílání, nýbrž vysílání ze satelitu.

Tudíž je dobré zkusit identifikovat veškeré, i sebemenší, anomálie obrazu - popsat každou změnu, která přišla se změnou přijímače.

Toto téma mě velmi zajímá. Tudíž ... popiš případné další věci týkající se kvality obrazu, zkus se mrknout do MENU přístroje - Fergusona, jestli se dá nastavit kvalita výstupu .. tudíž bys nastavil 576 a SD.

Máte TV 100Hz, či 50Hz?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 10. 2010 20:14

MgX a Jito: Díky za trpělivost. TV je OTF 462 tuším, tj. 50 Hz. Samozřejmě, že mám SAT na 576. Co jiného taky přes scart. Naivně jsem si s tím hrál a hodil tam něco jiného a pak musel SAT restartovat, protože se kousl. Nevím jak to popsat, ale připadá mě to pálení očí podobné tomu jako když je na monitoru nastavena nízká obnovovací frekvence a pak z toho bolí oči.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 10. 2010 20:15

Není to propojené nějakým levným či dlouhým kabelem scart?
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 10. 2010 20:26

ka-spel sama skutečnost, že používáte 50Hz CRT TV může hrát roli. Ne, opravdu to na telku nechci házet - jen musím vyjádřit tento názor.

Některé TV umožňují přes příslušný AV vstup navolit tzv. Externí dekodér. Připojení satelitu k TV pak pracuje na trochu jiné úrovni, než běžně ... prostě by to mělo být trochu jiné. Jestli něco takového Tvá TV umožňuje - zkus to.

Co se týká nastavení obrazového výstupu... ano 576, co jiného přes Scart. Budeš se ale divit, někdy se nastavuje jiná předvolba ...právě kvůli určitým problémům. Již jsem o tom cosi slyšel (ne v souvislosti s Fergusonem).

Dále pak se třeba u CRT Philips dal nastavit pokročilý video režim...jakoby vyšší kvalita obrazu v prokládaném/neprokládaném režimu. Takové teoretické vyšší rozlišení než 576. Jestli něco takového máš na TV, mrkni, zda nemáš volbu aktivní! TV pak občas JAKOBY navýšila „blikací“ frekvenci a někomu to nemuselo vyhovovat. Zřejmě tuto funkci, ale mít nebudeš - dávala se do 100Hz.

-- 17. 10. 2010 20:28 --

Popiš, jestli se Ti obraz nezdá alespoň více kontrastní ... jasný ... či cokoliv podobného.

On je opravdu jakostně jiný, než starý analog a tak se může stát, že některý člověk bude muset chvíli přivykat.

Překontroluj si na Fergusonovi i FW, zda je z těch novějších...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 10. 2010 21:22

myšpulín píše:Není to propojené nějakým levným či dlouhým kabelem scart?

Jo levný a starý, ale dlouhý není. A není to full scart. Není komplet zapojený. Je to scart co byl u té televize.

-- 17. 10. 2010 21:27 --

2 MgX: Nic z uvedených nastavení na TV udělat nelze. Je to prostě stará *****. Asi si budu muset přivyknout. Přiznám se, že jsem i určitou dobu přivykal LCD na PC. Asi jsem v tomto konzervativní člověk. FW tam mám 1.07b+, tj. předposlední vyladěné. Dvojku jsem ještě nezkoušel. Vyladěná dvojka by měla být koncem října. Ještě zkusím ubrat jasu, kontrastu atd. na SAT a dát to vše na 50.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 17. 10. 2010 22:51

Pár ariv jsem připojoval k běžným CRT tv. Obraz přes scart je bohužel ubohý, nevýrazný, rozmazaný, ale že by z toho bolely oči asi ne. moje tchýně má 82cm TV CRT a arivu 100E přes scart (taky nějaký starý). Dneska jsem na to koukal cca 2hodiny a krom hnusného obrazu žádný problém a ani tchýně nic nehlásila, ještě jsem se jí ptal.

Ještě předtím, než jsem jim arivu montoval, jsem si ji nachystal u sebe na 127cm full HD přes Hdmi - obraz v rámci možností docela paráda. Zkoušel jsem to na tu samou tv zapojit přes scart a čuměl jsem jako puk, na ten výrazný rozdíl ve kvalitě. Je to jakobych byl zvyklý koukat na krásnou vyvinutou českou holku(Hdmi) a hned poté na tom samém místě se objevila hnusná, rezavá a 100kilová americká "kráska" (scart).Prostě se v tu chvíli přestanete radši koukat, protože je to hnus ;)

Sory za přirovnání.

JInak, pokud máš všechno nastavení ok, ale přesto bolí/pálí oči, doporučuju vyzkoušet na jiné tv jak ze scartem, tak s hdmi kabelem, uvidiíš.
Black_Arrow_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 17. 10. 2010 22:54

ka-spel zkus si někde alespoň půjčit jiný scart kabel, ideálně komplet 21 pin ... následně vyzkoušej.

Já si taky na něco déle zvykám a velmi citlivě vnímám některé anomálie obrazu. Proto mě toto téma zajímá.
Na TV jednoznačně zkus přenastavit jas, kontrast, barevnou sytost, barevný nádech a OSTROST. To ostření - přílišné - může dělat na digitálním satelitním příjmu nepříjemnost.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 17. 10. 2010 22:55

Jinak, co se týká poslední verze FW verze 2.xxx tak nedoporučuji. Sice přidává podporu podcastů, divx a mkv, ale nic z toho neumí pořádně, nebo skoro vůbec. Zkoušel jsem přes flashku 2x divx filmy, poprvé ariva zatuhla, podruhé bežel jen zvuk. Mkv to spustilo, ale nic se nedělo. Navíc jsem si všiml špatného počeštění v menu a při různých potvrzovacích krocích a jejich menu, takže chce to ještě počkat, uvidime co poláci vymyslí.. Ale já jim věřim, snaží se dobře.

PS: jinak dnes jsem zkoušel ovladač z A100E na A200 a funguje bez potíží. To jen info pro ty, kterým se jako mě nelíbí ovladač z A200 a ovladač z A100/E se dá koupit za 3 kila.
Black_Arrow_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 18. 10. 2010 00:32

Ten ovladač někdy funguje jak na heslo. Většinou rychlé odezvy, ale pak začne stávkovat a odmítá přepínat programy nebo exit z voleb nebo info.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Black_Arrow_CZE 18. 10. 2010 15:26

ka-spel píše:Ten ovladač někdy funguje jak na heslo. Většinou rychlé odezvy, ale pak začne stávkovat a odmítá přepínat programy nebo exit z voleb nebo info.

... teď nevim co jsi myslel? Ovaldač z A200 na A100 a opačně?
Black_Arrow_CZE
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 10. 2010 19:21

ka-spel nepsal někde někdo, že v případě problémů, by se ten ovladač měl znovu spárovat s Fergusonem? No - možná to bylo u jiného výrobku ... přesto :hm
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 18. 10. 2010 23:55

No nakonec to bylo spíš tím, že vyžaduje úplně přesné namíření na SAT. Jinak k tomu předtím řešenému obrazu. Tak jsem si pohrál s nastavením. Dal to v režimu zobrazení na podle zdroje místo 576 a trochu lepší, ale když přepnu na analog CT1, tak furt to není ono. Připadá mě to přes ten satelit lehce mázlé. Nový scart jsem ještě neřešil.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 21. 10. 2010 13:18

Tohle může být scart kabelem, ale taky nemusí. Pokud by nepomohlo vyměnit scart kabel za kvalitnější, vyzkoušel bych i následující:

1. Jiný FW. Na starém Humaxu HDCI2000 byl taky s původním FW obraz přes HDMI jako víno, ale přes scart se na to nedalo koukat a pomohl až nový firmware. Takže bych být Tebou udělal zálohu svého nastavení na USB - Dump file a vyzkoušel buď originální (nepatchlý) FW, nebo některou ze starších verzí FW, třeba to bude lepší.

2. Na místo scartu použít YUV (pokud ho ta TV má). Mám dvě Arivy 200 napojené přes HDMI a jednu přes YUV a obraz je kvalitní ve všech případech.
Mr.Semtex
HD SATan

Odeslat příspěvekod jura-jx2 29. 11. 2010 10:03

Ví prosí vás někdo, jak nastavit formát u arivy ve vztahu k HD? Když mám automatický jak u TV samsung i u arivy, zobrazuje se u Novy, ČT, ale i některých německých v 4:3, tzn. s černými pruhy po stranách. Pokud zadám na arivě 4:3, je vše v pořádku, ale u Novy Cinema a Prima cool je obraz pro změnu moc roztažený. Zatím mi nezbývá, než pokud chci sledovat čt a novu v hd kvalitě, musím přepínat z automaticky nebo 16:9 na arivě na uvedených 4:3. TV samsung zkresluje při změnách formátu jinak, než by člověk chtěl -víc do výšky, zvětšuje atd. Nevyřešil to někdo třeba přehráním novějšího firmweru?
jura-jx2
Junior

Odeslat příspěvekod ozzysko 7. 1. 2011 11:32

Prosim prosim, nevíte jestli Ariva 200 sežere kartu Skylink Standard ICE Irdeto? Díky díky

Třeba tuto: http://shop.atoselektro.cz/karta-skylin ... d5442.html
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 7. 1. 2011 17:38

Proč by nesežrala. Mám ji od konce října a v pohodě. http://www.obchudecek.cz/detail.php?zbo ... lti+zdarma
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ozzysko 8. 1. 2011 13:39

K Arivě mi nakonec teda dali Skylink Standard (ICE). Problém je, že mi to programy od Skylinku vubec neodkódovalo. Vidím je tam pořád s dolarem :o( . Je třeba nějaké pořadí kdy tam tu kartu vložit? Zkoušel jsem kartu vložit před zapnutím tuneru, ale nevidí ji. Není potřeba třeba nějaký PIN?
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 8. 1. 2011 15:04

a mas vobec v tom satelite potrebny softvare? v zaklade ti uz dnes nik nepreda prijimac pokial o to nepoziadas predajcu s inym ako oficialnym soft.
no nevylucujem ,ze ho tam uz mas no v tom pipade je mozne ,ze vkladas kartu nespravnym sposobom daktore prijimace vyzaduju vlozenie karty cipom horo a daktore naopak dolu alebo nemas v menu cosi nastavene spravne. V zaklade co som aspon na jednej stranke cital by mal tento prijimac Cryptoworks uz obsahovat no je mozny aj opak.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ozzysko 8. 1. 2011 15:31

V diskusích jsem se dočetl, že se karta vkládá čipem dolů, takže to dělám dobře a taky mám zato, že tuto kartu by to mělo přečíst. Resp. asi jsem nenašel nikde nic o tom, že před skylinkem by se měl upgradovat SW... ;o(
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ozzysko 8. 1. 2011 20:24

A kde zjistím verzi FW někdo nevíte? Nemám to nakrabici a ani v menu to nemužu najít. Ta karta prostě nespolupracuje...
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 8. 1. 2011 20:25

Navyse neviem ako dlho si kartu v satelite nechal nakolko Skylink karty su vseobecne zname aj dlhsim nacitavanim klucov.
Ak mas stale problemy skus forum ktore ti dam do sz.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod ka-spel 8. 1. 2011 23:50

Přesně tak, chce to nechat načíst kartu. Měl jsem taky ten problém. Po koupi saťáku a karty jsem chtěl využít maximální dobu než kartu zaktivuji. Po skončení toho období i po aktivaci přes web a telefon na infolinku šli jen volné programy jako ČT24, Z1 atd. Na infolince mě poradili přepnout to třeba na jedničku a nechat to puštěné nějakou hodinu. Toto pomohlo.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ozzysko 9. 1. 2011 00:03

Děkuju moc... nevím nakonec v čem byl teda problém, ale na Astře 3 už to jede.. nebo teda aspon to tak vypadá... uvidím co druhá družice ;o) Díky
ozzysko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ka-spel 9. 1. 2011 02:03

ozzysko píše:A kde zjistím verzi FW někdo nevíte? Nemám to nakrabici a ani v menu to nemužu najít. Ta karta prostě nespolupracuje...

Ferguson Ariva 200 HD - Jak na to ?
==========================
(Aktualizace článku 29.9.2010)

Jaké máte firmware ve své Arivě zjistíte takto :
================================
Menu/nástroje/informace/druhý řádek maincode...případná * za číslem firmware = "patch".
Pokud tam hvězdička není, máte v přijímači originální firemní firmware bez EMU.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod ka-spel 13. 7. 2011 20:47

Zkoušel někdo Arivu 220 Combo? Nemůžu vůbec naladit Skylink. Fw poslendí 2.14B4
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 7. 2011 12:59

ka-spel combo nemám, ale problém se Skylinkem by snad být neměl. Jakou máš kartu a dáváš ji přímo do stroje?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 15. 7. 2011 14:06

Tak už vyřešeno. Oproti stávající 200 HD co jsem koupil přímo od prodejce naladěnou s menu na sky i cslink tam chybělo pár nastavení v menu. To jsem rochodil a combo jsem si nechal. 200 HD jsem dal rodičům a tam se lopotím s vyhledáním 23,5 na monobloku 19,2/23,5 s 80 cm parabolou. Furt chytám jen 19,2. To jsem z toho jelen. Doma přitom šlo vše. Nemůže to být tím, že doma to chytám ze společného STA rozvodu, kde to jde z multiswitche tudíž jsem tam nějaké nastavení DiSEqc port 1 a port 2 vůbec nepotřeboval?
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 7. 2011 22:42

Nevím přesně co máš, ale ... nemá monoblok svůj přepínač? Tudíž, není nutné také nastavit příslušné položky v MENU u družice?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 17. 7. 2011 23:07

Je to přesně tím přepínačem. Blbec jsem to nechal tak jak mám doma za multiswitchem na společné, tj. bez zapnutých přepínačů. A po přečtení podobné diskuze o ladění Astry 3B jsem na to přišel. Navíc jsem dnes našel v peněžence lístek co mě psal prodejce v Satrii v OL (mimochodem dost ochotný) s radou jak to nastavit a je tam A1 DiSEqC 1, A3 DiSEqC 2. S těmi přepínači jsem to zkoušel, ale měl jsem to přesně opačně. Zítra to zkusím u rodičů nastavit a musí to valit.
ka-spel
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 7. 2011 18:42

Nevím, jak to má COMBO verze, ale co se týká přepínače v jednotunerové verzi, pak ...
- uživatel musí překontrolovat zapnutí příslušné družice (osrdíčkovat)
- v MENU a jeho části INSTALACE překontrolovat frekvenci LNB, která musí být univerzální 9750-10600
- ve stejné části MENU následně vyzkouší překlopit položky na řádku DiseqC 1.0 ... PORT1 - PORT4, nastavuje se pro jednotlivé družice. Ve Tvém případě pro dvě. Nezapomeň, že se nemusí vždy hned projevit aktivita signálu, neboť nastavený transponder v MENU nemusí vysílat! Tudíž je nutné odzkoušet ten, u kterého víš, že by fachat měl.

Omlouvám se za příliš podrobný popis, vím, že víš :-) ... no a samo netuším, zda postup bude fungovat i ve Tvém případě, ale já bych na to takto šel.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod MgX 19. 7. 2011 20:09

ka-spel tak co, valí to?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod ka-spel 21. 7. 2011 00:03

Už to valí super. Včera se to doštelovalo. Já blbec jsem se bál protější střechy na dvoře a tak si opakoval goniometrické funkce. Ta přitom byla v pohodě. Rezerva cca 10 stupňů, ale problém byla střecha 2m nad anténou, která signálu udělala ořez. Prostě Astra 23,5 nešla naladit, jen 1H. Ještě než přišel kamoš s pořádným měřákem co instaluje saty, tak jsem tím pohl víc po směru hodinových ručiček a chytil mraky nějakých blízkovýchodních programů (Marakéš, Saudi atd.). Musel jsem uchytit výložník cca 1,5 m od původního místa. Signál mě vyšteloval super. Hleděl jsem, že LNB je proti standardu cca o 20 stupńů otočené.

Akorát byl menší zádrhel se satem. Kamošovi se nechtělo dlouho ladit, tak tam vrazil nějaký settings a sat se kousl a nešel spustit. Tak bylo potřeba přehrát fw přes rs232. Vrazilo se tam fw 2.14B4. Časem zkusím i s tím patchem.
ka-spel
Junior