Chytám dig. vysílání na drát

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod originalkulda 30. 10. 2010 08:57

čest a sílu,

měl jsem zapojenou tv na klasickou anténu co jsme měli na střeše. Na tu jsem bohužel nic nechytl, nevím jestli byl dlouhej kabel a tím se ztrácel signál nebo jestli anténa je prostě stará...

Tak jsme vyzkoušeli zapojit přími jen čistej drát a dali z okna, ejhle ono to funguje. chytly jsme novu, barandov a primu .... problém mi ale dělá čt 1,2, 24 a jestli tím drátem neruším signál a neporušuju nějaký předpisy...

Jaká je ideální anténa na dig. vysílání ?
originalkulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2010 11:17

Podle mého názoru nic neporušuješ, nevysíláš, jen přijímáš. Ekkar má návrh antény, kterou si můžeš postavit sám - u mě to bohužel skončilo jen popálenými prsty (nejsem moc manuálně zručný) :(. Popř. si můžeš anténu koupit. Jestli máš dobrý signál (a to asi máš), tak by měla stačit jen pasivní. V různých super a hypermarketech je možné zboží do určité doby vrátit, tak si půjč třeba nějakou pokojovku a uvidíš, když nebude fungovat, můžeš zkusit venkovní.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod originalkulda 30. 10. 2010 12:12

děkuji Patriku,

Signál je u mě asi dobrý když mi chytá signál na drát a jen otázka... máš někde návod na domácí anténu od EKKARA ? ;)
originalkulda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sadamas 30. 10. 2010 12:47

Jestli chytáš jen tak na drat, tak podle mě bys mel chytat na tu starou antenu taky, jeste jednou bych to skusil a podival se jestli je to spravne zapojene
sadamas
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 10. 2010 13:52

Stará anténa asi byla urezlá nebo starý kabel vnášel do cesty signálu příliš velký útlum. Mohla se projevit i změna polarizace vysílání - hodně dnešních DVB-T vysílačů "jede" ve vertikální polarizaci, která by měla mít lepší "průnik" mezi domy v husté městské zástavbě - neříkám já, tvrdí to lidi z public relations radiokomunikací. Pro příjem v takové lokalitě je potřeba anténu "položit na bok" (otočit o 90°kolem osy směřující k vysílači). Pro posouzení oprávněnosti všech tvrzení bych musel jednak vědět, kde tazatel bydlí, druhak jaký vysílač (lokalizace = odkud) přijímá (i kvůli číslům kanálů jednotlivých MPXů a jejich polarizaci) a třeťak také jaké má "výhledové poměry" ve směru k uvažovanému vysílači - jestli není něčím stíněn. Pak teprve se dá aspoň přibližně říct, jakou anténu koupit, kam ji umístit atd.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šamša 30. 10. 2010 13:55

A to je takový problem v dnešní době si koupit anténu která stojí od 200kč?Antény se vyráběli kdysi za hlubokého totáče hlavně pro dálkový příjem a to si myslím že dnes nemá význam neboli je vše dostupné na trhu.Nebo že by tazatel škudlil? A co takhle pokojová anténa? Vždyť ty si vůbec nic ale nenapsal o tom co máš za přijímač a když to fungovalo na starou anténu tak by to mělo fungovat znova.
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 10. 2010 14:04

Budeš se divit - ale koupit KVALITNÍ ANTÉNU (ne polsko-čínskou sr**ku) je dnes problém. DVB-T totiž na rozdíl od starého dobrého analogového signálu nemá rádo levné "megaziskové zešilovače" se ziskem dosahujícím až 30dB, kterými ve spojení s málo kvalitním a téměř nesměrovým provedením antén tito levní výrobci zaplavili trh. Anténa za 200,- může hodně vylepšit - ale taky hodně zmrvit. Já se svým vyjádřením radši počkám na odpověď tazatele na moje otázky, než abych dával polovičatou radu, která se může ukázat k ničemu.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šamša 30. 10. 2010 14:17

Myslím tím antény z " Kovoplastu Chlumec" o nich lze říci že jsou jedny z nejlepších-jiné testerické já nekupuji a už ne ty jak si napsal.
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 10. 2010 14:34

Dej link.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šamša 30. 10. 2010 14:38

http://www.kovoplast.cz/anteny.html -to si doufám myslel.

Já používám asi už možná 25 let Color XL eště staré provedení/akorát občas vyměním prvky ulámané větrem-stojí okolo 7ká kus/.Takže antena zůstala, Panasonica jsem jednoduše naprogramoval , k staré televizi jsem koupil settobox a taky to maká.Ale testeriku zásadně nepoužívám zásadně jedu na satelit+skylink. Pozemní je pouze záloha akorát se na starou televizi chodí dívat povinně moje drahá polovička-to když jde sport a ona se zrovna "musí" taky dívat na něco jiného.
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 30. 10. 2010 17:38

"-to"
v tom odkaze vymaz inak je ten lin k nicomu
dobre to je takto
http://www.kovoplast.cz/anteny.html
:)
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod šamša 30. 10. 2010 19:25

Ten link je snad jasný.Normální člověk to snad pochopí co je link a co dodatek.A jestli si to nepochopil tak za to já nemůžu.Bez urážky.
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 10. 2010 19:39

Šamšo - ale měls to napsaný tak, že na to sice šlo kliknout, ale protože jsi neudělal mezeru před tou pomlčkou, hodilo to každýho kamsi do ----.
Konec OT. Počkáme, co odpoví originalkulda.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod šamša 30. 10. 2010 19:44

ok-chybička se vloudí, na tu mezeru jsem si ani nevzpoměl. :-D P.S.Teďka na ten link xkráte klikám a pokaždá se dostávám do "kovoplastu", ale nebudem to řešit.
šamša
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EKKAR 30. 10. 2010 19:55

Jo, tam kam jsi chtěl - protože jsem udělal "moderátorskej zásah" a tu mezeru jsem tam doklepnul...
A už dost OT.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků