Help, propojeni full hd tv a pc- zvuk

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Spectr 19. 1. 2011 17:42

ok, kdo mi poradi? mam propojenou TV (full hd lg plazma) s pc pomoci hdmi-dvi kabelu, tim padem obraz je v pohode, ale zvuk mi to nebere. Tak jsem se zvuk snazil resit kabelem 3.5 jack-2xcinch ale po propojeni s tv mi to bere bud jenom obraz bez zvuk a nebo zvuk bez obrazu.... poradi nekdo co s tim? nebo nejakou jinou variantu na propojeni? v pc jsem mel na integrovane gk i hdmi vstup, tim padem by to bylo bez problemu, ale hodil jsem tam novou grafickou kartu, ktera ma jiz zmineny dvi, ktery pouzivam a stara gk je odpojena, hdmi mi tam vubec nefunguje... nejake napady co s tim zvukem?
Spectr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod -Bambulka- 28. 1. 2011 20:43

Podobný problém jsem řešil s propojením TV SONY Bravia fullHD s ntb ASUS přes HDMI tak i s deskopem, také přes HDMI. Pokaždé byl problém v ovladači zvuku na pc. Na NTB byl problém v Realteku, posílal mě zvuk pořád analogově. Stačilo poslat zvuk přes digitál a TV už to přehrála. Deskop, tam bylo to samé. Řadič zvuku posílal přednostně signál analogově, stačilo si pohrát a poslat zvuk do TV a už tam na fullHD pařím :D Bohužel přesný postup si nepamatuji, většinou zkouším pokus, omyl. Třeba někdo další vědět bude. A nebo ti postačí tenhle návod. S NTB byl pak ještě problém, že mě i po vypojení HDMI posílal zvuk přes digitál. Vyřešil to reinstal ovladačů.
SONY VAIO Fit15A Multi-flip, i7-4500U, GeForce GT 735M 2GB, 16GB RAM, 256GB SSD, 15" 2880×1620 touchscreen, Windows 8 64bit -> CAD aplikace, 3D modeling, grafika.
Phone SONY XPERIA T. ß
-Bambulka-
Kolemjdoucí