DVB-T Ostrava 4/2011

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod George_Couser 30. 4. 2011 14:05

Vysílají už Hošťálkovice/Hladnov na 37. a 48. kanále? Podle všeho měly začít vysílat v dubnu, ale nic doma nechytám, tak chci vědět, jestli opravdu ještě nevysílají (až o půlnoci?) nebo je chyba na mé straně. Díky.
George_Couser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 30. 4. 2011 16:48

Dneska v noci dojde ke změně. MUX 2 přejde na 37. kanál a MUX 3 na dočasný 51. kanál, kde bude až do 11/2011, kdy teprve přejde na finální 48. kanál.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod George_Couser 30. 4. 2011 16:56

OK, díky. Takže se tak stane až o půlnoci. To jsem právě chtěl vědět.
George_Couser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 30. 4. 2011 17:57

O půlnoci dojde k vypnutí analogu z Lysé na k.37 a vypnutí Hladnova. Až do 6.00 ráno jsou plánované výluky těchto vysílačů. Jestli to zapnou dříve, netuším. Možná by mohli zapnout dříve Hošťálkovice, které už jsou snad připraveny.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod George_Couser 30. 4. 2011 19:05

OK, díky...
George_Couser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 30. 4. 2011 20:07

Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod George_Couser 1. 5. 2011 13:51

Tak konečně všechno chytám. :tleskani
George_Couser
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 2. 5. 2011 10:35

Ahojte,

mám menší problém. Po dvou dnech jsem zjistil, proč mi nejedou některé programy... Ale teď jde o to, že na staré televizi, kterou mám připojenou přes pokojovou anténu a napojenou na settop box EVOLVE jedou všechny programy na kanále 37, to je samozřejmě v pořádku. Kvalita signálu je 98% a síla signálu je 80.

Tak a teď ten problém. V obýváku mám plazmu Panasonic TX-P42X20E a když chci naladit na kanálu 37 nějaké programy, tak mi to nic nenajde a kvalita signálu je téměř nulová... Jak je to možné, když na jiné televizi mám signál téměř 100%

Nevíte někdo co s tím? Přece nebudu na 107 Plazmu instalovat settop box, aby mi to jelo....

Díky za případné rady co s tím
Popenec
Michal.Kili
Junior

Odeslat příspěvekod krovak_cze 2. 5. 2011 11:12

a mas zapojenou antenu?
krovak_cze
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 2. 5. 2011 11:59

Michal.Kili: A na jakou anténu máš zapojenou tu plazmu? Pokud na nějakou STA, tak asi tato nebude uzpůsobena pro 37.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 2. 5. 2011 12:01

Jasně, že mám. Každopádně už jsem na to přišel... U té plazmy jsem zapomněl zmínit (což byl docela důležitý údaj :roll: ) že anténa je společná na střeše. Bydlím totiž v paneláku. Provedl jsem pokus a to ten, že tu pokojovou anténu jsem napojil do té Plazmy a ejhle.... Načteny všechny programy i na kanále 37. Takže problém je jasný, asi ta naše anténa neumí chytit ten signál na 37 kanále (teda tak si to jako naprostý laik představuji, že to je) Radost z toho nemám, ale asi budu muset koupit další nesmysl, aby mi jela televize. Tak televizi za 15 000tis. a k tomu mít zapojenou pokojovou anténu je už fakt síla >:-(
Michal.Kili
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 2. 5. 2011 12:15

Tak tohle by měla vyřešit firma, která se stará o tu společnou anténu. V podstatě pouze nahradí kanálovou propust pro původní 39. kanál za novou pro 37. kanál. Chce to zatlačit na domovníka nebo koho tam máte, ať to zajistí.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal.Kili 2. 5. 2011 13:37

O.K. Díky za informaci.

Ještě jeden postřeh, kterému nerozumím. Jak je možné, že když vytáhnu tu pokojovou anténu z elektriky a mám pouze zasunutý ten konektor (anténu) do televize, tak to pořád všechno hraje? Neměl by se automaticky ten signál ztratit pro ty stanice jako je Nova, COOL, Prima atd...?
Michal.Kili
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 2. 5. 2011 13:45

Pravděpodobně je ten signál tak silný, že nepotřebuje ani ten zesilovač, co je v pokojové anténě. Nebo druhá možnost, že je v televizi zapnuto napájení antény a ten zesilovač v pokojovce se napájí z televize.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 2. 5. 2011 17:53

Já jen doplním, že zbytečně vysoké přizesílení digitálního pozemního signálu, může být spíše v neprospěch věci. Tudíž, nic se nemá přehánět.

Jednoznačně bych požadoval, aby se anténní systém předělal na modernější, a to tak, aby se dalo běžně chytit kompletní pozemní digitální vysílání z okolí. K čemu bude anténa pro analog, když analog už nebude?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků