Neplynulost videa - věčně mírné cukání

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Koby 23. 5. 2011 21:19

Zdravím,

mám problém s neplynulostí videa mkv na svým notebooku. Jde o tento model : http://www.alza.cz/hp-probook-4525s-d200722.htm

Zkoušel jsem jak akceleraci přes grafickou kartu - která to umožnuje, zkontrolováno díky návodu tady na stránkách a odkazy na ruzné utilitky... Tak přes procesor díky aktivaci kodeku Core avc profesional.

A to v přehrávačích MP HC, VLC a naposledy KMPlayer.. Opravdu už nevím, v čem může být chyba... nenapadá mě nic.

Je to znatelný hlavně při jízdách kamery v horintálním směru - těch je u koncertu opravdu hodně a sekající lidi u kamery opravdu překážejí, ale je to vidět i třeba v závěrečných titulkách - vertikální směr....

Pokud pustím v MP HC ten test CTRL + T tearing test - tak už tam je vidět, že ty dvě čáry jedou sekaně.... nejsou rozložený, takže ta vertikální synchronizace funguje a video na sebe navazuje dobře.. ale nejde prostě plynule...

Napadá někoho něco? Problémy se zvukem atd nepozoruji, mám to vyvedené přes SPDIF do zesilovače...

Díky všem za odpovědi.
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 24. 5. 2011 08:59

Mas v pripade pozerania HD videa power management nastaveny na vysoky vykon? Ak nie tak si ho nastav na tuto hodnotu.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Koby 24. 5. 2011 20:13

mám to na vysoký výkon no.. Procesor to vytěžuje tak kolem 60%
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 24. 5. 2011 20:23

Pouzivas aj ine kodeky??? Mam na mysli akykolvek externy balicek. Ak ti procesor takto vytazuje tak HW akceleracia podla mna nie jen "funkcna".
Pokial tam mas akykolvek externy balicek s kodekmi tak ti prioritne aj MPC HC bude hrat cez ne. Co sa pamatam tak v nastaveni externych kodekov treba taketo "vybrat" a blokovat ich.
Osobne instalujem MPC HC len samotny spolu s DirectX 9 z juna.2010 a nemam ziaden problem.
Samozrejme bez akehokolvek All in One ci K-Lite alebo ffdshow.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Koby 24. 5. 2011 22:42

Kodekpack žádný nemám, ale pokud otevřu program Insurgent, tak mi to zobrazí uplně vpravo 80kodeků, filtrů... Tak leda, že bych je všechny vymazal? :-) a pak jen nainstalovat MP-HC? nebo je to nebezpečný?
Koby
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nolwendil 25. 5. 2011 01:09

Mě to v MPC-HC vždy šlo nastavit tak, aby fungovalo DXVA, tedy přehrávání s akcelerací přes GK. A při tom sekání je zátěž procesoru 60%? Jestli ano, tak to je zvláštní. Pouštíš filmy z lokálního disku, nebo ze sítě? A pokud ze sítě, tak přes drát, nebo přes WiFi? Mám zkušenost, že přes WiFi, a někdy i přes drát se filmy sekaly, zatímco z lokálního disku běžely v pohodě.
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod armaman 25. 5. 2011 05:37

Pokial to mas tak ako pises tak z mpc hc nic nemaz.
Mozno je to tak ako pise Nolwendil. Skus si na nete najst na nete player Splash Lite v nom v nastaveniach spustis hw akceleraciu jednym klikom. Pokial mas funkcnu hw akceleraciu a pouzijes akylolvek subor s dxva tak sa ti na spodnej liste plejeru musi objavit GPU.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Koby 25. 5. 2011 08:11

Díky. Ale mě to přehrává s podporou DXVA. Mám to nastavené přesně podle návodu na highdef.cz a i dole u timecode se mi objeví dxva, takže to by mělo jít a ted jsem to i zkoušel a vytíženost procesoru je obyčejně tak 30% u full hd.. Tamto byl asi nějaký blbý soubor, ale stejně se to seká. Mě totiž příjde, že se seká fakt i avi... :-( prostě určitě to neni plynulý, to neni. Jakoby tam bylo mín fram mi to přijde prostě. Je to tak 5x mírný seknutí za vteřinu, bych nejradši natočil ten monitor kamerou a uploadnul sem :-)

-- 25. 5. 2011 08:12 --

jinak to spouštím i z lokálního disku... tak to by taky neměl být problém.
Koby
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 25. 5. 2011 09:37

Takze asi ti je zbytocne vraviet o dakych drivers ku GK.
Ja osobne by som skusil kompletny a cisty reinstall pc iba s tym najnutnejsim co k funkcnosti treba tak aby sa mi nic nemiesalo a nesposobovalo kolizie.
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marts 25. 5. 2011 19:24

Tady by bylo na místě zeptat se jaká je snímková (vertikální) frekvence video karty a jakou snímkovou frekvenci má přehrávané video. Pokud nejsou totožné anebo snímková frekvence karty nebude celočíselným násobkem frekvence videa tak výsledek nikdy nebude úplně bez trhání.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Koby 25. 5. 2011 20:22

aha, a jak to zjistíme? je to ati mobility hd 5470 :-)
Koby
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod armaman 25. 5. 2011 21:16

Tak ja neviem....
Mam tento NB
http://www.shark.sk/notebooky/asus-a52j ... num-klv-0/
a GK je ATI HD 5470 512MB vRAM DDR3 ako u toho Koby-ho a HD video zvlada s prehladom dokonca s HW akceleraciou. Zatazenie proc na cca 20% bez trhania. :hm
armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod marts 26. 5. 2011 23:37

Koby píše:aha, a jak to zjistíme? je to ati mobility hd 5470 :-)

no v ovládacím panelu videokarty - možná tam máš někde ATI Catalyst nebo jak se to jmenuje
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod Koby 27. 5. 2011 09:06

tak v info o hardware v catalystech tohle není. Ani jinde jsem to nenašel. Našel jsem tam funkci ještě LCD overdrive pro plynulost videí, zapnul jsem to a stejně nic... :-(
Koby
Mírně pokročilý