IPTV STB Amino 110 (120). Umí někdo nastavit?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gooorila 8. 8. 2011 18:48

Zdar
V tuto chvíli mám IPTV STB od Motoroly, poskytovatel Riomedia. Pro druhou TV jsem si chtěl zakoupit ještě jeden IPTV STB a proto jsem využil nabídky staršího zařízení Amino 120, k němuž jsem navíc jako dárek dostal fungl nový STB Amino 110.

Před nákupem jsem zjišťoval, jakým způsobem se STB nastavuje a pochopil jsem, že si všechny potřebné údaje vycucá z DHCP serveru. Bohužel, nepovedlo se mi ani jeden z přístrojů zprovoznit. Verze 110 nezobrazuje na televizi vůbec nic (pouze černý obraz). Dioda po zmáčknutí DO bliká, takže nějak reaguje. Verze 120 na televizi zobrazuje bez problémů, ale je zde nastavení pro televizi od společnosti 802.cz (IP si z DHCP vezme, prohlížeč internetu funguje, takže nastavení by mělo být OK).

Předpokládám, že je potřeba přenastavit některé údaje přímo v zařízení natvrdo. Postup pro defaultního nastavení s pomocí dálkového ovladače mi nepomohl a IR klávesnici nemám, takže v úvahu pravděpodobně připadá jen nastavení pomocí telnetu. Do zařízení se telnetem dostanu, ale jak postupovat dále netuším.

Čekám ještě na help od riomedia, ale púvodní odpověď byla jen ona "Vše se nastaví samo pomocí DHCP", takže v první řadě řeším alespoň to, jak pomocí telnetu zrušit nastavení od 802.cz. Kdyby s tím měl někdo zkušenosti, pomohlo by mi to.
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 8. 2011 18:42

Nevím, zda jsi to udělal. Zařízení bych napojil na PC ... předpokládám, že je to možné, a koukl do nastavení všech zařízení. Porovnal případné rozdíly.

Ale jinak si myslím, že 802.cz by Ti měli poradit, tudíž bych na toto spoléhal.

Rád bych poprosil...jakmile zařízení zprovozníš, dej vědět kde byl problém. Díky :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gooorila 11. 8. 2011 07:42

Bohužel, tohle jsem chtěl vyzkoušet, ale nepovedlo se mi to.
Do verze 110 se nemohu dostat ani telnetem (to je to zařízení, které sice reaguje blikáním diody při zmáčknutí DO, nebo při zmáčknutí klávesy na klávesnici, která je připojena do USB, vezme si IP adresu od DHCP serveru, což vidím ve statistice routeru, ale telnet nefunguje, obraz na TV je černý bez jakékoli reakce).
Do verze s 120 se telnetem dostanu a zde je ono nastavení od 802.cz, vygoogloval jsem si defaultní hesla pro připojení telnetem, což funguje, ale jak se říká "skončil jsem na té blikající čárce" :o). Zařízení je na bázi linuxu, tak jsem zkusil jen ifconfig, ale vypsalo mi že tento příkaz nezná. Jak zjišťovat a měnit nastavení, to už netuším.

Uvažoval jsem ještě sehnat nový firmware od těchto zařízení a zkusit jej přehrát. Předpokládám, že je to cesta k vymazání veškerých údajů, které jsou nastaveny od minulého poskytovatele a vše by si pak měl natáhnout z onoho DHCP, kam mě odkazuje Riomedia. Návod jsem našel, firmware už ne, ale stejně je postup docela složitý a budu jej brát asi až jako poslední možnost. Zkusím napsat do 802.cz, zda mi nebudou umět pomoci.
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 11. 8. 2011 17:45

Gooorila přes webové rozhraní to asi taky nejde, že? On ten telnet by měl být TEORETICKY bezproblémovější ... co se týká přístupu, ale ...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků