Signál dvb-t

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lukyman 20. 10. 2011 00:01

Dobrý den,
bydlím v Praze Modřanech v panelovém domě. Máme společnou anténu. Na jedné televizi mám signál 70%-80% a vše v pořádku (nechytám jen mux4 - škoda), pak dále 20m kabelu a druhou televizi, ale zde je signál pouze kolem 30-50% a jde pouze mux 1 a mux 3, ale mux 2 ne. Myslíte, že by pomohl nějaký zesilovač napojený na kabel u mě doma, případně který??? Díky za rady
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 10. 2011 08:22

Předně bych prověřil ten kabel, jestli není možné vyměnit za kvalitnější.
Zesilovač samozřejmě může pomoci také (lépe na začátku kabelu (než bude docházet k útlumu), než na konci), ale přidá do signálu vlastní šum a jelikož je DVB-T mimořádně citlivý na kvalitu (více, než na sílu), tak to nakonec může být horší, než lepší.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 10. 2011 18:13

U společných rozvodů by měla/mohla fungovat nějaká firma, která vykonává i servis. Možná by nebylo od věci si nechat vše vyřešit právě od nich.

BTW: čím je ten signál rozbočen v bytě?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukyman 24. 10. 2011 22:14

Tak jsem se o tomto tématu bavili na shromáždění družstva. Ti nemají zájem zatím cokoli na anténě měnit. Prý je nád málo co máme zájem o úpravu antény.
Systém zapojení je následující. Od společné zásuvky je veden koax kabel 10m(na protější straně místnosti), kde jsem udělal další zásuvku. Ude je napojena první televize. Dále jsem přímo v zásuvce napojil další kabel, který vede přes celý byt cca 25m a zde je už signál slabý.
Lukyman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 25. 10. 2011 07:59

Ta dodělaná zásuvka má vhodné parametry, hlavně minimální průchozí útlum? Jinak jak už psal Patrik, problém může být i v nevhodném kabelu a jeho velkém útlumu.
Pokud nejsou možné úpravy na anténě, tak bych zvážil dvě varianty řešení:
- použít nízkošumový zesilovač s malým zesílením zapojený hned u společné zásuvky.
- použít aktivní rozbočovač, zapojený buď do společné zásuvky a tahat 2 kabely odtud nebo zapojit místo té dodělávané zásuvky.

Ideální by bylo najít někoho, kdo by signál v bytě proměřil a navrhnul vhodné řešení.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 25. 10. 2011 08:28

Pokud jsi tam dodělal zásuvku TV+R,tak máš jistotu v tom,že je průběžná?
Zásuvky jsou průběžné a koncové:
http://www.tipa.eu/cz/ucastnicke-zasuvky/c-954/
Ty potřebuješ průběžnou....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 10. 2011 18:31

Asi bych se obětoval za vlast, zavolal nějakému servisnímu specialistovi na anténní svody a následně si zapůjčil klíče, abych se s ním mohl vydat vstříc dobrodružnému zážitku s názvem - Jak možná nemá vypadat anténa a svod pro pozemní digitální TV. Řečeno slovy volně sedícího psa - nechal bych ho alespoň shlédnout stav a situaci, aby vůbec mohl posoudit, zda a co řešit u vás doma.

Ano - bude to stát peníze.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EKKAR 25. 10. 2011 19:06

Vidím to tak, že Lukyman nerespektoval zvláštnosti koaxiálních kabelů a vůbec vysokofrekvenčního rozvodu, zvané "potřeba přizpůsobení impedance" a ten další koax napojil surově "na tvrdo" k přívodu do té své první přidané zásuvky. Tím dochází k nepřizpůsobení impedancí, k odrazům energie a ke ztrátám - a velice pravděpodobně i k negativnímu ovlivnění dalších uživatelů společného rozvodu. Koupil bych hybridní širokopásmový rozbočovač a zapojil bych ho tak, aby obě koncové zásuvky u TV měly stejný signál. Rozdíl v úrovních by pak nepřekračoval hodnoty dané útlumem těch pár metrů kabelu a ani na druhé TV by pak nebyl nadměrně oslabený.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků