Porovnání kvality obrazu orig. DVD a MKV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Burina 23. 12. 2011 13:42

V současné době používám DVD přehrávač PIONEER DV 410 a LCD SONY 32EX720. ( 1920×1080 )

Ježíšek přinese nový BLU-RAY přehrávač SONY BDP-S 480, která umý přehrávat přes USB i formát MKV.

A mne by zajímalo zda bude lepší obraz pokud budu přehrávat originál DVD film v BLU-RAY přehrávači nebo pokud si z netu sosnu onen film ve formátu mkv ( 1920×1080 ) a budu ho přehrávat přes externí disk a USB vstup onoho BLU-RAY přehrávače.
Burina
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 23. 12. 2011 13:53

Pokial si stiahnes BluRay rip vo formate x264 z internetu s dostatocnym bitrate (bezny BluRay rip v MKV ma okolo 8 GB), tak obraz bude samozrejme uplne niekde inde, ako ked budes prehravat DVD.
Porovnanie:
http://www.zonadvd.com/imagenes/articul ... 2_comp.jpg
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Burina 23. 12. 2011 15:36

Dík za odpověď.

Budu upřednosťovat kvalitu, stahování z internetu nebude problém ( mám rychlé připojení ), ale už teď je mi líto nakoupených sběratelských edicí DVD co mám.
Burina
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 25. 12. 2011 21:50

Burina: no mne ježiško tiež kupil SONY BDP-S 480,a k tomu KDL-40EX720,teda máme podobných ježiškov...
Ako si spokojný s tým BDplayerom,a z TV?
Inak, dvd-rippy(4,5GB) prehrá ten BD player v super kvalite!
Ale skúsil som aj originalne 3D Harry Potter,a tu som silno sklamaný z 3D efektov. Bud mám o ničom oči,ale je to nič moc,obcas sa to rozostruje,a hlavne nič nevystupuje z obrazovky.Viem že 3D v TV nikdy nebude 3D,ale myslel som,že niečo aspon z obrazovky vystúpi.Je to normálne,alebo ide aj o samotne BD médium(Harry potter)?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 25. 12. 2011 21:52

Nie som fanusikom 3D (aj ked uznavam, predvadzajuce dema vyzeraju fajn). Urcite zavisi od konkretneho filmu, ako je tam 3D efekt spraveny. Treba ich skusit viac a potom si vytvorit nazor.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paulo78 25. 12. 2011 23:50

ani mna 3D určite nenadchne,ale myslel som,že original Blu-ray Harry potter v kombinácii z z BD 3d playerom,a 3d sony TV ma viac nadchne. Ako uplny nováčik sa pytam: vystupuje vobec obraz zo súcasnych 3D bluray diskoch a na 3D edge led?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Burina 26. 12. 2011 11:42

paulo78 píše:Burina: no mne ježiško tiež kupil SONY BDP-S 480,a k tomu KDL-40EX720,teda máme podobných ježiškov...
Ako si spokojný s tým BDplayerom,a z TV?

Zatím se poznáváme. :-)

Co se týče 3D filmů, tek zatím jsem nic nezkoušel, ale zkusil jsem porovnat "Den nezávislosti" v klasickém avi ( asi 1,5GB ) a rip blu-ray 1080p ( 14 GB ) a rozdíl je veliký.

Jen mne překvapuje a dosti mrzí, že plno filmů co mám staženo ve formátu *.avi ( velikost 600MB až 2 GB ) mi nejde přehrát. Třeba celý seriál COLOMBO mi nejde spustit. Prý nepodporovaný formát. Moc to nechápu jiné filmy s koncovkou avi přehrává bez potíží. A přitom v některé recenzi tento Blu-ray přehrávač ( BDP-S 480 ) chváli coby velmi dobrý co se týče přehrávání těchto formátů

Přehrávání z externího disku naformátovaného na NFTS funguje. Stará DVD uměl jen FAT-32.

Škoda, že není čeština v BDP-S 480, LCD je počeštěná v pořádku.
Ovladače jsou pohodlné, ten od (BDP-S 480 ) je menší, ale stačí.

Dotazy:
1.) Kdyby někdo věděl jak univerzálně zprovoznit avi, tak bych byl rád. :-)
Stahovat například celého COLOMBA ( asi 69 dílů ) ve formátu mkv ( rip blu-ray ) se mi moc nechce, bych musel zas kupovat nevé disky.

2.) Na co mám hlavně hledět při stahování ripů z Blu-ray. Datový tok nebo rozlišení ( 1920×1080 ).
Burina
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 26. 12. 2011 11:47

Problematiku formatov som vcera trochu rozviedol tu viewtopic.php?p=8572228#p8572228
To iste plati pre *.AVI. Moze to byt DivX, XviD . . . a tam bude pes zakopany.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paulo78 26. 12. 2011 12:15

mna dosť mrzí na BDP-S480 nemožnosť prepnúť na displeji minutáž filmu,že kolkoo film ešte bude trvat,teda odpočítavanie casu,je tam defaultne iba jeden čas filmu od začiatku.Myslel som,že takato "blbosť" tu bude samozrejmosťou,ved čo som mal od doby vekov rozne playere každy to zvládal.
No a k tomu avi- dosť to zamrzí,ked má clovek doma zbierku takýchto formátov,ale zasa po pravde avi a kombinácia LCD TV moc k sebe aj tak kvalitou nejde! A Sony TV nezvláda toho Colomba(teda samozrejme z USB iba,nie z médií)? Lebo aj pri tejto od SonyTV je obmedzená možnosť mnohých formátov
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hexxisek 26. 12. 2011 12:28

no já si myslím že pokud žádný 3D efekt nepozoruješ a jen se ti to občas rozmaže tak máš problém s očima, bez úrážky. Jsem na tom stejně. Doktor mi řekl že mám jedno oko o chlup slabší a to druhý vnímá o chlup víc..tudiž mozek pak nespojuje oba obrazy stejnou mírou ale jedna strana má "navíc". Jinak přítelkyně když zkoušela v obchodu koukat na panasonic 3D tak říkala že to vystupuje atd.
Zkus nějaké 3D demo od výrobce popř. Avatar (ten má podle všeho všudy jedno z nejlepších 3D efektů)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Burina 26. 12. 2011 12:41

paulo78 píše: A Sony TV nezvláda toho Colomba(teda samozrejme z USB iba,nie z médií)? Lebo aj pri tejto od SonyTV je obmedzená možnosť mnohých formátov

Toto jsem zatím nezkoušel.

Odebírám televizní signál od UPC, a signál HD programů je nádherný.

U televize je však tovární nastavení mizerné. Hledal jsem po netu optimální nastavení pro řadu xxX720, a našel jsem plno doporučujících nastavení, ale bohužel dosti rozdílných. Tak nevím. Budu muset zkoušet, co mi bude vyhovovat.
Burina
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 26. 12. 2011 13:02

ale čo myslíš že, je na Tv zlé továrenske nastavenie? možeš sa pozriet aj na toto? viewtopic.php?f=1703&t=1157721
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Burina 26. 12. 2011 14:19

Zlým tovární nastevením myslím, že podání barev, jasu a podsvícení nelahodí našim očím.

Jsme zvyklí za poseldní 4 roky na starší model LCD taky od firmySONY, a tam mi podání barev přichází lepší, přestože se jedná o model 4 roky starší. A nebylo třeba na něm nic po prvním zapnutí v nastavení obrazu nic měnit.

Na tomto novém modelu musím přidat jak podsvícení, kontrast, změnit teplotu barev, atd. To co je továrně nastavené není prostě to pravé.

-- 26. 12. 2011 13:21 --

paulo78 píše:.. možeš sa pozriet aj na toto?..

Tento problém nepozoruji. Ani z blízka.
Burina
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 27. 12. 2011 21:54

Burina- no,tak ako si poskočil v zistovaní prehravania formátov na tomto BD? mvk v pohode?

Burina- nenašiel si v menu tohto BD ukázat na displeji zostávajuci čas filmu?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Burina 28. 12. 2011 08:36

paulo78 píše:Burina- nenašiel si v menu tohto BD ukázat na displeji zostávajuci čas filmu?

To jsem nenašel, ale popravdě, zatím jsem to ani nehledal. ;-)

paulo78 píše:Burina- no,tak ako si poskočil v zistovaní prehravania formátov na tomto BD? mvk v pohode?

Zatím staženo a vyzkoušeno 8 filmů. O velikosti 10 GB ( Matrix ) až 22 GB ( Avatar) . Zaměřuji se na to, aby byly FULL 1080p a měly českou jazykovou stopu.

Samotná změna jazykové stopy nebo vypnutí titulků je velmi jednoduché - jedním tlačítkem na dálkové ovladači.( několikrát stisknout )

Kvalita obrazu moc pěkná. Jen to stahovaní není zas tak rychlé. A musel jsem nakoupit premiové účty na různých serverech pro rychlejší stahovaní. A je třeba hledat po různých fórech, kde co leží.

Ale ještě se mi nestalo, že by přehrávač nějaký nově stažený mkv ( film ) nepřehrál. Narozdíl od starých avi, kterých mi nepřehrává poměrně dost. Což mne vcelku mrzí.
Burina
Junior

Další stránka