Porovnání kvality obrazu orig. DVD a MKV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod artam 9. 1. 2012 16:28

paulo78:
blu-ray alebo dvd prehravac neoklames, aby prehral klasicke dvd uz kluca. O to sa postaral vyrobca daneho prehravaca a ty s tym nic neurobis.
Jediny sposob je film si z dvd prekonvertovat do takeho formatu, ktoremu ten dvd alebo blu-ray prehravac rozumie - a to sa docitas v dokumentacii k danemu prehravacu. Nic viac nevymyslis, len to, co je v dokumentacii uvedene.

Co sa kvality filmov tyka, tak ta priamo nesuvisi s formatom profilu High@L5.0 alebo 4.1. Suvisi to len s tym, ze vo vyssom profile je mozne video rovnakej kvality skomprimovat do mensieho objemu dat.
Je to dane okrem ineho napriklad aj tym, ze profil 5.1 umoznuje viac ref frames oproti 4.1 - a cim viac ref frames, tym menej je treba key frames, ktore su datovo objemnejsie (ref frame = rozdielovy snimok, ktory sa komprimuje len ako rozdiel - referencia - voci key frame, alebo voci predoslemu ref frame; key frame = klucovy snimok, ktory sa komprimuje cely).
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Burina 9. 1. 2012 17:57

paulo78 píše: BurinaAko po dlhšom čase si spokojný z prehrávaním roznych formatov? Si spomínal,že nejaké .avička ti nejdu. Nie je to v tom že player nedokáže asi prehrať DVIX-.avi,ale iba XVID-.avi??? nedokáže to asi ani tvoj Sony LCD(teda ani moj),takže nastáva väčší problém,ne?

Kvalita obrazu ve formátu MKV je oproti formátu AVI o hodně lepší.
Filmy v AVI co mám postupně mažu, po tom co je stáhnu v MKV. :-)

Snažím se tahat filmy jen v 1080p, s Overal bit ratem nad 10 Mbps a max Format profilem 4.1.
Většina filmů je pak o velikosti 15 GB ( dle délky filmu).

Zkoušel jsem i přehrávat kopii BLU-RAY filmu přes externí disk a USB port, ale neúspěšně. Ale toto asi neumí žádný přehrávač ( co jsem hledal na internetu), protože asi nestíhá rychlost USB portu.

Nejvyšší Overall bit rate co jsem na tomto přehrávači vyzkoušel ve formátu MKV a přes USB port je - : 18 Mbps.

Jak nebo čím převést soubory AVI ( u mne zatím jsem zjistil jen celý seriál COLOMBO ) , který přehrávač nepřehrává z důvodů nepodporovanéhé formátu nevím - takže neporadím.
Burina
Junior

Odeslat příspěvekod marts 10. 1. 2012 19:25

možná by to šlo překonvertovat programem SUPER http://www.erightsoft.com/SUPER.html
má sice poněkud bizarní uživatelské rozhraní, ale funguje docela úspěšně (a je zadarmo).
Pak jsou různé nástroje za peníze které jsou uživatelsky o něco přítulnější, např. DVDfab Video Converter http://www.dvdfab.com/video-converter.htm
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert

Odeslat příspěvekod artam 10. 1. 2012 21:55

Burina píše:Zkoušel jsem i přehrávat kopii BLU-RAY filmu přes externí disk a USB port, ale neúspěšně. Ale toto asi neumí žádný přehrávač ( co jsem hledal na internetu), protože asi nestíhá rychlost USB portu.

To urcite nebude rychlostou USB portu, ta je naprosto dostacujuca, BD norma stanovuje maximum data transfer rate 54 Mbit/s (z coho audio a video dokopy moze byt maximalne 48 Mbit/s).
Problem je len v prehravaci alebo softveri az "za" tym USB portom. ;-)
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Glock17 22. 1. 2012 11:33

paulo78 píše:ani mna 3D určite nenadchne,ale myslel som,že original Blu-ray Harry potter v kombinácii z z BD 3d playerom,a 3d sony TV ma viac nadchne. Ako uplny nováčik sa pytam: vystupuje vobec obraz zo súcasnych 3D bluray diskoch a na 3D edge led?

Avatar 3D je super a většina dokumentu, hlavne ty pod vodou ;-))
Glock17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 22. 1. 2012 22:33

vela mkv filmov ma iba okolo 5 GB,a su to bluray rippy. Chcem sa spytat,že film v mkv ,napr. 5 Gb, bude mat väčšiu kvalitu vždy,ako naprikald originalne dvd 8,5GB ? Platí to na 99%?
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yco_ 23. 1. 2012 07:38

Glock17 píše:Avatar 3D je super a většina dokumentu, hlavne ty pod vodou ;-))

Toto je zatiaľ najlepší 3D film, čo som videl: The ultimate wave Tahiti. Obraz z obrazovky naozaj "vystupuje".

-- 23. 1. 2012 06:44 --

paulo78 píše:vela mkv filmov ma iba okolo 5 GB,a su to bluray rippy. Chcem sa spytat,že film v mkv ,napr. 5 Gb, bude mat väčšiu kvalitu vždy,ako naprikald originalne dvd 8,5GB ? Platí to na 99%?
Záleží od kvality použitého video a audio kodeku. MKV je "iba" obálka. Ak to bude Advanced Video Codec s bitrate -om rovnakým a vyšším ako predmetné DVD video, tak určite áno. Ide totiž o oveľa vyšší stupeň kompresie.
Samozrejme, závisí to hlavne od zdroja, z ktorého sa MKV vyrobí. (Do MKV môžeš prekódovať aj starý AVI či VOB a tam to kvalitatívne lepšie nebude, lebo už zdroj bol "slabý". Bude to "menšie".) Choď, ak existuje, pod BlueRay ripoch.
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 1. 2. 2012 00:04

Stiahol som už asi štvrtý film MKV,všetko nejake bluray rippy, cca od 8 GB do 12 GB a ani jeden nejde korektne pretáčať na prehrávači BD.
Jeden film nepretáča dopredu po kapitolach,iný áno,ale po viacnasobnom stlaceni tlačidla na ovládači,a teraz som dopozeral film,ktory nejde nielenže posuvat po kapitolach,ale ani zrychlene posuvat dopredu,ani do zadu.
Pripomínam,že tieto filmy pozearám na USB flash klúčiku (16GB) z BD prehrávača.
Bude problém v prehrávači,v usb klúči,v stiahnutom filme,alebo je to pri MKV filmoch "normálne" ?
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yco_ 1. 2. 2012 15:48

Nemám osobnú skúsenosť s BR prehrávačmi. Ja prehrávam z PC a z TV. Tam to beží. Predpokladám, že je to ako u multimediálnych prehrávačov. Pozri, aký je tam chipset. A vygoogli si, ktorý multimediálny prehrávač ho obsahuje. Tak máš šancu zistiť, či je to v prehrávači. V samotnom ripe je to vtedy, ak Ti to robí aj na dostatočne výkonnom PC.
Určite Ti niekto poradí lepšie, ale ja by som to v BR prehrávačí prezeral v BR formáte...

Jo, a ako prvé skontroluj Format_Profile prostredníctvom MediaInfo. Ak je vyšší ako 4.1, tak je s najväčšou pravdepodobnosťou chyba v nekompatibilite. Máloktorý prehrávač dokáže vyšší level prehrávať.
Yco_
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 1. 2. 2012 17:25

no vsetky filmy mkv zatial stahujem v profile 4.1.
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod artam 2. 2. 2012 12:26

paulo78 píše:Stiahol som už asi štvrtý film MKV... ...Jeden film nepretáča dopredu po kapitolach,iný áno,ale po viacnasobnom stlaceni tlačidla na ovládači....

Aby si to všetko pochopil, musíš si uvedomiť jednu zásadnú vec - MKV je len kontajner (čosi ako igelitka) a závisí len od človeka, ktorý ten MKV vyrába, čo a akým spôsobom do neho nasype (do igelitky sa vysypú video stopy, audio stopy, titulkové stopy, definície kapitol a ďalšie veci, ktoré je ten typ igelitky schopný uniesť).
Ak nejdú filmy skákať po kapitolách - tak tvorca toho MKV sa na to vykašľal a do toho MKV kontajnera tie kapitoly nenasypal - t.j. ak chceš mať skákanie po kapitolách tak do toho MKV si musíš tie kapitoly pridať sám. ;)
paulo78 píše:....teraz som dopozeral film,ktory nejde nielenže posuvat po kapitolach,ale ani zrychlene posuvat dopredu,ani do zadu....

Toto môže byť spôsobené formátom videa, ako je kódované a s akými všetkými možnými parametrami a je vecou prehrávača, ako sa videom vysporiada - napríklad tým, že neumožní zrýchlený posuv proste preto, že je napríklad vyšší počet ref. frames, alebo makroblokov, atď. a dekóder by nestíhal obraz za zrýchleného chodu dekódovať.
paulo78 píše:....Bude problém v prehrávači,v usb klúči,v stiahnutom filme,alebo je to pri MKV filmoch "normálne" ?

Definuj pojem "normálne", pretože to, ako sa bude ten-ktorý MKV na tvojom prehrávači prehrávať závisí len od obsahu vnútri MKV a schopnosti prehrávača si poradiť s formátmi videa a audia vnútri toho MKV, čo by malo byť popísané v dokumentácii k prehrávaču.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod paulo78 2. 2. 2012 22:12

no prehrávač podporuje prehravanie .mkv,tak ako to má napísane aj v špecifikaciach. Viac sa neviem dočítat,či dokaze posuvat .mkv zrýchlene atd. Uz som stiahol po sebe vela filmov .mkv,avc,a naozaj skoro kazdy jeden nejde posuvat po kapitolach,a čo je pre mna uplne sklamaním,mnohé nejdú ani posuvat zrychlene dopredu,dozadu,čo reálne znamená že to je nepouzitelné,pretoze film,ktory sa neda pri pozerani vobec "hýbať" je nepouzitelny(,nemoznost prejst na pozadovane miesto!).
Inak myslím,že "chyba" bude asi aj v tom samotnom mkv,pretoze niektore tieto filmy ked vyskusam v PC,tak tam tiez nejdu po kapitolách,ale zrýchlene posúvať idú vždy,ale na BD playeri nie vždy! Tu bude pravda asi to,že naozaj moj player nie vzdy dokáže zrychlene posuvat vsetky .mkv.

A trochu zasa aj pochybujem o tých mkv z netu,že by ich uzivatelia zle "vyrobili". Že by siedmy film mkv mal tieto "neduhy"? Bol som zvyknuty v poslednych rokoch na dvd-5/9,tam vsetko islo v pohode,aj rozne dvd-5 z netu,ktore pouzivatelia "vyrabali" z originalov, dokazali VŽDY posúvat po kapitolach a zrychlene pretáčat,preto mozno som z toho mimo :-)
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod artam 8. 2. 2012 14:45

A trochu zasa aj pochybujem o tých mkv z netu,že by ich uzivatelia zle "vyrobili"

Si moc velky idealista a musim ta vyviest z omylu. Zhod si ruzove okuliare a ber to tak, ze tomu, kto vyraba mkv rip sa skratka nechce stracat s kapitolami cas, kedze je to robota "navyse" bez naroku na mzdu. :)

U drvivej vacsiny mkv filmov stiahnutych z netu (>95%) som kapioly nikdy nevidel a musel som si nejake doplnlt sam. Nie je to nic zlozite, vyrobi sa textovy subor s kapitolami v intervaloch napriklad po 5 minut a cez mkvmerge sa to domuxuje do mkv. Navody how-to si pohladaj na nete.

Pokial ale chces "realne" casy kapitol, musis si ich niekde vydolovat na internete, ak tam su. ;)

A ked sa ti mepaci, ze si to musis robit vsetko rucne sam, tak si kupuj originaly, tam kapitoly urcite budes mat a ani s posuvom nebudes mat problemy. 8-)
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Odar 8. 2. 2012 14:59

Kapitoly maju zmysel jedine pri koncertoch, kde si mozem posunut na dalsiu pesnicku.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paulo78 12. 2. 2012 02:28

chapem, ze kapitoly sa daju dorobiť. Ale opakujem, ze som stiahol filmy,ktore nemali ani kapitoly,a nešlo regulerne ani posuvat zrychlene film,co je nepozeratelne,hlavne vtedy,ked sa chcem vfatit na urcity cas filmu. Inak co sa tyka "komfortu" pri mkv,a "komfortu" pri dvd,tak musím povedat,že 99% filmov v DVD bolo v tomto super,a 99%filmov v mkv má problemy z kapitolami a aj posuvanim....
paulo78
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka