Vadné LNB nebo nastavení paraboly?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Julinaa 3. 11. 2019 17:10

Taky zápisím s LNB pro 2 přijímače.Pár let jsem měl LNB pro 4 Tv, ale využívali jsme jen dva vstupy. Po nějaké době dva vstupy odešly a asi 2 roky jsme jeli na fungující 2 vstupy. Teďka už ani oni nefungují....konektory jsou teplé a venku je cca 10°C, takže jsem zakoupil jiné a modernější LNB pro 2 přístroje, jenže jakmile připojím souseda, tak nám úplně vypadne signál a jemu to ale funguje. Zkoušel jsem vše možné a občas se signál na pár minut chytne, ale z 99% mně to nejde. Pokud můj přístroj připojím na jinou parabolu tak funguje normálně.
Ještě bych zmínil,že já mám v cestě k LNB 2 přepínače kvůli jiným parabolám, ale jakmile připojím souseda signál u mě spadne, ale soused v pohodě.

Dřív na staré LNB byl občasný problém,že přijímač běžel na stejnou fázi jako rychlovarná konvice ( po jejím zapnutí výpadky signálu) to jsem vyřešil prodlužkou a zapojením přijímače na jinou fázi, ale te´dka nepomáhá nic.
Julinaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 3. 11. 2019 17:47

Nechápu, proč při takto sestaveném dotazu, nepopíšeš komplet celý řetězec, aby se mohlo více přemýšlet. Nenapíšeš typ LNB, velikost paraboly, typ přijímačů, délku vedení, jeho stáří atp. Nepíšeš, zda využíváš nějaké monobloky, či jaké máš třeba DiSEqC přepínače...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dagy2 5. 11. 2019 10:41

Taky nepíšeš co to je soused? Je to v paneláku nebo dva rodinné domy vedle sebe? Jaké jsou napěťové soustavy u tebe a u souseda - třeba starý dům s dvojvodičovou soustavou 1PEN nebo nový dům 1NPE ?
Pravděpodobně napěťová soustava na kterou je napojen tvůj SAT přijímač a soustava druhého přijímače mají jiný zemní potenciál a proud který se uzavírá přes střední resp. ochranný vodič a vnější vodič koaxiálního kabelu dělají problém. Proto možná výstupy LNB také odešli resp. jsou teplé. Levný čínský šrot-přijímač může mít také zdroj napětí který jiné zařízení připojené koaxem na ten samý potenciál nesnášejí - brum, výpadky napětí a pod.
Dagy2
Pokročilý

Předchozí stránka