Zkušenosti se SAT tunerem u TV LG

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2012 09:46

OK. Kluci zde psali, jak některé nové FW u určité TV způsobují - třeba - problémy s obrazem. Myslím, že Dagy2 něco podobného uváděl. Nutno vyhledat. Tudíž, jestliže zjistíš, že zrovna Tvé TV se to netýká, nebo tam už onen soft (novější) máš nahraný, ale není úplně nejnovější - zaktualizuj ho. Následně udělej reset celé TV do továrního nastavení.

(Pokud je TV v servise, možná to za Tebe udělají tam).

No a pak nedávej prvotně manuální ladění (pokud již nyní víš, že tam máš nějaké problémy), ale zvol automatiku. Jen nastavíš, které družice chceš naladit a nastavíš na nich filtr - pokud tam je. Tedy Astra 23,5°E - kódované (zřejmě tedy vše), Astra 19,2°E - jen volné TV ... třeba (jedná se o příklad).

Pak by TV měla osahávat LNB a zjišťovat co kde na družicích visí. Teoreticky by mělo dojít k naladění všeho tam. Ano, bohužel budeš mít naladěno i 1000 programů, které nechceš, tak je necháš na závěr program listu.

Kdyby se nenaladilo vše, uděláš, pokud možno, co jsem psal v minulém příspěvku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romv 19. 12. 2012 15:18

Dobrý den,
chtěl bych jsem se Vás zeptat na radu ohledně ladění LG-LM760S. Mám kartu pro satelitní příjem od skylinku. Tv mi zítra přijde domu.Stačí tedy jenom kartu vložit do slotu v TV nebo musím dokupovat ještě nějaký modul? Adalší dotaz je ohledně satelitního přijímače. TV má DVB-S tuner, ale jeden kolega mi radil koupit externí satelitní přijímač, jednak z důvodu lepšího ladění a uspořádání kanálů, ale i z důvodu lepšího signálu. Přijímač pak zapojím do AVR a z něho HDMI do TV. Jaký je na to váš názor. Děkuji.
romv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 12. 2012 19:49

Většina - zřejmě všechny - TV mají šachtu pro modul (nikoliv jen slot pro kartu). Modul do kterého patří karta. Proto bude nutné přikoupit i kompatibilní modul (kompatibilita musí být jak s typem karty, tak televizorem).

Externí satelitní přijímač dává rozsáhlejší a klidnější možnosti v úpravě programové nabídky. Přesto - doporučuji nejdříve vyzkoušet integrovanou součást TV a teprve následně kupovat další výrobek. Neznamená to, že zrovna Vám bude integrovaný DVB-S2 tuner vadit, pokud vadí dalším.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strico 1. 1. 2013 20:49

Zdravim,
Som vlastnikom TV LG 32LS570S dokupil som modul "CA modul IRDETO CI+ SMIT Skylink ready" a kartu Skylink HD. Zial zakodovane programy nejdu. Volne, ktore nie su zakodovane idu bez problemov. V TV som aj nainstaloval najnovsiu verziu firmweru. Pri zapnuti TV by malo prejst 5 bodove parovanie zariadeni. Zial v tretom bode to nejde dalej. Neviete v com moze byt problem? Kombinacia modul+karta v satelitnom prijamci funguje bez problemov.
strico
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2013 23:39

Pokud je v TV aktuální software, zkusil bych jiný modul, či modul s jiným FW.

A ještě ... po aktualizaci FW je dobré provést reset do továrního nastavení. Následně vše naladit znovu. Překontrolujte i to, zda je modul dobře a správně zasunut. Předpokládám, že karta v něm je umístěna správně, pakliže - jak píšete - v sat. přijímači jde vše dobře.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strico 2. 1. 2013 18:42

Takze stacilo TV restartnut do vyrobneho nastavenia a uz vsetko bezi tak ako ma. dakujem za odpoved
strico
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Minco1 3. 1. 2013 22:44

Zdravim, zakupil som si LG LM620S a mam takyto problem so satelitnym tunerom. Zakupil som si CA modul Smit v ktorom mam kartu Skylink Vymena. Po nastaveny satelitu (pouzivam len jednu druzicu Astra 3AB 23,5°)som dal ladit programy automaticky. Vyhodilo mi 1000 programov asi ako kazdemu. Vsetko fungovalo ako ma, upravil som si zoznam podla seba a tesil som sa ze to ide bez problemov. Ale problem vznikol az vtedy ked som telku vypol a po chvili zapol. Po zapnuti mi vyhodilo ze su zakodovane programy a ze nemam pravo a bla bla, tak som chvilu pockal, potukal po ovladaci na ine cisla kde boli stanice a satelit sa rozbehol a aj stanice, ale az na to, ze nesli vsetky tak ako boli naladene na zaciatku a to napr. Markiza HD, Nova HD, CT sport HD atd. Zistil som ze tieto programy su na frekvencii 12109H, tak som dal manualne ladenie na tuto frekvenciu a spustil. Programy po naladeny zas fungovali ako mali, az kym som zas nevypol telku a znovu nezapol a zas tam neboli a takto to robi stale. Ostatne programy na ostatnych frekvenciach bez problemov. Ale vzdy pri zapnuti mi hodi hlasku ze su zakodovane programy a az po chvili sa to rozbehne (divne). PS: Kvalita a sila signalu na onej spominanej frekvencii su OK. Viete mi niekto s tymto poradit? Dakujem vam velmi pekne za rady...
Minco1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pchudoba 4. 1. 2013 15:44

To Minco1: Nevím, jestli je to aj u této televize, ale zkusil bych někde v nastavení najít volbu "Aktualizace seznamu programů" a nastavit ji na Vypnuto. Mohlo by to pomoci.
pchudoba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Minco1 4. 1. 2013 16:14

Ano v tomto modely LG tato funkcia je a mam ju na Vyp. Ale robi to stale :(. Dnes idem skusit vratit/vymenit CA modul a uvidim ci to pomoze. Dam urcite vediet ako som dopadol...
Minco1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 5. 1. 2013 16:40

Minco1 nevím, zda někdo přímo zde na fóru neřešil, že mu TV přehazuje programy. Nakonec to bylo něco se základní deskou - pomohla její výměna ... reklamace.

Zkus pohledat a taky možná namířit dotaz do servisu, třeba je nějaká vadná várka ZD v těchto TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rejpal 5. 1. 2013 17:22

Kup modul od Mascomu a bude klid.
Nedělejte to jako já a v ničem se zbytečně nerýpejte!!! RejpalX
rejpal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Minco1 6. 1. 2013 09:50

No uz som to vyriesil, v elektre mi tipek poradil, aby som telku dal do obnovy vyrobnych nastaveni a znova dal naladit programy. Tak som tak urobil a naladil a aj pomohlo. Uz mi nemiznu programy :) vsetko je tak ako ma byt. Len nerozumiem preco to neslo hned od zaciatku takto, mozno aj preto lebo som aktualizoval SW a neurobil som obnovu? bohvie ale ide to tak na to dlabem :) .
Minco1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 6. 1. 2013 15:53

samozrejme po každom update FW je doporučené urobiť výrobné nastavenia.
akurát straíš všetky naladené programy, takže špeciálne u LG (a u SAT-u) by som doporučil neupdatovať SW. Nič nové totiž zatiaľ neprináša, len bezpečnostné blokácie proti užívateľom.
Naposledy upravil Dagy2 dne 6. 1. 2013 15:55, celkově upraveno 1
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 1. 2013 15:53

Ano - toto uvádím opakovaně. Bohužel na to málokdo slyší...viz citace z výše uvedeného příspěvku.
MgX píše:A ještě ... po aktualizaci FW je dobré provést reset do továrního nastavení. Následně vše naladit znovu. Překontrolujte i to, zda je modul dobře a správně zasunut. Předpokládám, že karta v něm je umístěna správně, pakliže - jak píšete - v sat. přijímači jde vše dobře.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pchudoba 7. 1. 2013 10:53

Ještě se vrátím k tomu problému s televizí LG 37LS570S a nemožnosti zadat vlastní hodnoty TP, což mi tvrdili i na jejich zákaznické lince. Včera jsem měl konečně čas něco zkusit a povedlo se. A pak jsem přišel ještě na jednodušší způsob. Ten první úspěšný pokus byl, že jsem v Nastavení dal přidat nový satelit, který jsem dal typu "Další" (čili jsem všechny parametry musel zadat ručně) - tím pádem byla tabulka přednastavených kombinací TP prázdná a kliknutím na tlačítko Přidat se objevil formulář pro zadání vlastního TP. Zadal jsem tedy požadované parametry, tím pádem se v tabulce objevilo toto nové TP a pak už nebyl problém jej použít pro naladění nových programů. No a pak jsem zjistil, že to šlo udělat úplně snadno i u přednastaveného satelitu - stačilo v té tabulce s přednastavenými variantami TP žádnou kombinaci nevybrat a doklikat se až na tlačítko Přidat - pak to nabídlo opět ten formulář pro vložení vlastního TP... Takže je to úplně jednoduché. O kvalitě zákaznické podpory u LG si tedy udělejte obrázek sami.
pchudoba
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků