3D Filmárna

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 13. 3. 2012 15:50

Protože nám tady roste počet 3D TV a protože jsem se čerstvě zařadil do jejich řad a okamžitě propadl kouzlu 3D, zakládám tohle téma..

Pojďme společně povyměňovat zkušenosti s jednotlivými 3D filmy, dokumenty, koncerty, TV programy a podobně..

Začnu:

High TV - dá se na to koukat a občas dávají i pěkné věci, na druhou stranu ne vždy je kvalita obrazu opravdu 100% a trochu to kazí 3D efekt

Avatar - klasika, 3D je spíše do hloubky, než že by něco vyskakovalo z TV

Jak vycvičit draka - v 3D pěkné pokoukání, prostor je tam opravdu dobře podaný a občas i něco vykoukne z TV

Ocean Wonderland - co by dokument slabší, ale obrazově a hlavně prostorově vynikající - rybyčky si plavou po obyváku

Imax Mummies Secrets of The Pharaohs - docela pěkný dokument, ale 3D je spíše do hloubky a někdy to působí i dost ploše

Chystám se na: Já Padouch, Alenka v říši divů, Cesta do středu země, Sea Rex, IMAX Space Station, IMAX Legends of Flight, láká mě i nějaký ten Harry Potter, ale všude píšou, že je tam 3D dost slabé..

Bohužel není zas tolik času na sledování filmů.. :hm

Napište své osobní favority v 3D a doporučte další filmy..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 13. 3. 2012 19:52

Hodnocení v této kategorii bude nepříliš vypovídající ze dvou důvodů. Prvním je rozdíl mezi pasivní a aktivní 3D technologií. Druhým bude možnost vnímat stereoskopický obraz konkrétním člověkem. Jsou lidé, kteří 3D nevidí vůbec, jiní pouze náznakově ... Zde tedy může nastat rozdíl, že jeden vychválí do nebes určitý 3D film, přičemž ostatní po něm budou plivat.

Chápu však, že Ti jde spíše o určité náznakové doporučení na co kouknout, než že bys uváděné hodnoty bral smrtelně vážně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 13. 3. 2012 20:24

Přesně tak jsem to bral.. Normálních filmových recenzí je všude po netu tuny, ale hodnocení 3D filmů tak trochu chybí, tak si to pojďme zasuplovat alespoň tady na fóru..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 15. 3. 2012 19:59

Sanctum - môžem odporučiť po všetkých stránkach (subjektívne) *****
- 3D efekty OK. V niektorých momentoch je to fakt "von" z obrazovky, hlavne potápačské kúsky v uzavretých chodbách jaskyne
- zápletka - dá sa. James Bond to ale nie je
- zvuk 5.1 s dobrými efektami

Tron: Legacy - vyhodené prachy *
- zápletka veľmi lacná až detinská
- 3D efekty - moc ich tam nie je

Zelený sršeň - no, nič moc **
- zápletka veľmi lacná
- 3D efekty - moc ich tam nie je
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod remaxik 26. 3. 2012 21:15

Taktez jsem se zaradil mezi vlastniky 3D Tv a mam jen jeden dotaz, stahl jsem si avatara v 3d a kdyz sem jej pro ukazku poustel v kompu tak to vypadalo tak, ze byl obraz rozdelen na dve casti a v kazde bezel film, myslim ze takto by 3d vypadat nemelo, je to tim, ze muj pc 3D nepodporuje, a a na TV to pujd v poradku? Mam pasivni 3D. Diky
Duncall->Aklcatel OT DB->Phillips Savy->5110->3310->M35i-> GD35->S M55->SE k500i->Rokr E1->V360->T230->2610->5610 XM->6234->K750i->KP500->5800->Sam. Jet->6300->S Wave->HTC Desire S
remaxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 27. 3. 2012 00:15

Poprosím moderátora zmazať dotaz od remaxika resp. presunúť do vlákna s technickou problematikou 3D.
Tu bolo jasne napísané že vlákno je narecenzie 3D filmov a volá sa 3D filmárna!

Odpoveď remaxíkovi: ak máš 3D TV tak si si musel všimnúť, že po stlačení tlačítka 3D sa objaví voľba: 2D->3D, vedľa seba, nad sebou, prekladane, prekladane.
Takže z toho vidíš že 3D signál/nahrávka môže mať rôzne formáty. SAT vysielanie beží "vedľa seba".
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 27. 3. 2012 07:26

Tak konečně byl čas zase na nějaký ten filmík..

Cesta do středu země - už jsem to viděl snad stokrát, ale tentokrát poprvé s pořádným 3D a zážitek byl úplně nový - ten film má opravdu efektní 3D

Tintinova dobrodružství - ve srovnání třeba s "Cestou do středu.." je tady 3D takové decentnější, pouze dotváří film do hloubky, ale musím říct, že je to moc pěkná podívaná


Jinak dotazy s 3D házejme klidně semhle, beztak tady těch 3D témat zas tolik není..

remaxik: To co jsi pouštěl bylo, podle toho jak to popisuješ, SBS (tedy side by side). Když to pošleš do TV, tak jenom vybereš 3D mód a obraz vedle sebe, nasadíš brýle a sleduješ..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladox789 27. 3. 2012 08:34

3D som zatial mal:
Sanctum,Tron legacy,Captain America,Rio,Resident Evil(Afterlife),
Perla Oceanov,Sea Rex,Kazatel,Guliv.cesty,Zeleny srsen,Piranha,
Najlepsie 3D efekt Perla oceanov(ale čím viac obraz ide von, tým je viac neostrý).
Väčšinou je to 3D do hlbky("babkove divadlo").
Niektore true3D ked porovnam so simulovanym 3D (ten isty film),
tak fakt malý rozdiel.
Na predaj mám: Sanctum,Guliv.cesty,Zeleny srsen á 14€+postovne,
alebo vymenim za ine (Avatar).
Tiez mi vadi ze väčšinou je format 21:9, a neda sa menit teda su tam hore a dole pasy.
Pouzivam TV Sony 46" HX800
vladox789
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 27. 3. 2012 16:00

vladox789: Nerozumín. Když je film širší než obrazovka, jak jinak to udělat, než s pásy nahoře a dole, aby obraz nebyl rozměrově zkreslený? Leda tak uříznout kraje, ale toho už myslím bylo v minulosti v TV dost :-(
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod japonec_cz 27. 3. 2012 17:43

mám dotaz, stáhl jsem si 3D mkv Rip. Docela mě zaskočilo že obraz nebyl rozmazanej bez použití brýlí ale byl vedle sebe. Pak jsem si všiml že je to nějekej formát SBS 3D. Dotaz zní. Jakej je rozdíl ve výsledným 3D efetku? Dalo by se říc že je jeden lepší. Nebo je to na jedno brdo? Dodám že zatím nejsem vlastníkem3D TV . V brzké době budu kupovat. Ptám se jen ze zvědavosti :)

V dubnu má do kin vplout Titanic 3D. Jak tipujete že dopadne? Já tomu moc nevěřím. Ale rád bych se mýlil :)
japonec_cz
Junior

Odeslat příspěvekod 111a111 6. 4. 2012 15:38

rozdiel v 3D efektoch nebude, ale film ma polovicne rozliesenie takze je menej ostra a ma menej detailov (porovnaval som to na avatarovi hned na zaciatku je taky makro zaber na kvapky)

A pre vsetkych co sa vam zdaju efekty slabe alebo len do hlbky- mate male TV.
Na 3D je 50" uplne minimum. Preco myslite ze su filmy v IMAX kine tak uzasne vystupujuce z platna? Lebo je velke. Efekt moze vystupit len potial kde je medzi vasim okom a obrazovkou. Takze cim vycsia obrazovka tym viac pokryje vase zorne pole a tym viac budu efekty vystupovat. Dobre je to vidiet napr. v avatarovi na konci ked ho ozivuju a lietaju tam tie semena.

No a konkretne najlepsie filmy na pocet efektov su animaky, napr. Yogi bear.
Detailna hlbka je bezkonkurencne v IMAX dokumentoch (napr. uzasny Space station, alebo Hubble, a rozne podmorske)
Najslabsie a casto az neprijemne na pozeranie (akoby L a R obrazy boli posunute) su Harry potter, Drive angry, Jackass...

Osobne sa najviac tesim na star wars v 3D
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod navsok 6. 4. 2012 18:13

I já si dovolím přidat s hodnocením.S hodnocením výše uvedených filmů souhlasím.Navíc mám film Nezvratný osud 5-když vynechám jeho obsah,tak na efekty ve 3D je působivý a dále se mi moc líbila pohádka od Wericha Fimfárum 3.
Souhlasím s názorem,že na 3D efekty je zapotřebí co největší obrazovka,bohužel,s jejich velikostí roste kvadraticky cena.Nakonec jsem si koupil 3D projektor za 40 tisíc a promítám si tyto filmy na plátno o rozměrech 2,2m na asi 1,3m.
Jindřich
navsok
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 4. 2012 17:01

REC (Nahrávej) - okrem toho že je takmer bez 3D efektov (aspoň rip čo som videl) je to najväčší grc aký kedy kto natočil. Proste totálna katastrofa.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Madlas 2. 5. 2012 01:54

Také jsem novopečeným majitelem pasivního 3D od Panasoniku 47 palců. Jakmile něco zkouknu, tak napíšu. Jen se chci optat, zda-li nemáte zkušenosti s kompaktibilitou 3D brýlí pasivních mezi výrobci. Podle mě v tom není rozdíl, jenže každý výrobce tvrdí, že se jedná o brýle právě k jeho pasivnímu 3D TV a jinak mlčí! Na dotaz i u internetových prodejců odpovídají, že nevědí a není možno zjistit.
Madlas
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků