Jak naladit DTV na TV Brandt

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod El Carlos 10. 3. 2013 16:33

Zdravím,

snad je to správně umístěné... koupil jsem rodičům přítelkyně (Havířov) TV Brandt B3216HD a žil v domnění, že prostě připojím anténu a naladím. Jenomže anténa (doposud zapojená v PC do TV karty) nějak nedodala žádný kloudný signál. Po připojení zpět do PC chytne všechno možné + Poláky.

Zkusil jsem TV přenést do druhého pokoje, kde běží jiná TV docela normálně (vč. Smíchov, Fanda,...). Zde na nové TV chytnu opět ty samé kanály (Nova, Nova Cinema, Prima Family, Prima Cool a Barrandov). Ačkoliv obraz i zvuk dobrý, je to prostě trochu málo :-/

Zjistil jsem si, že výše zmíněné kanály, které jediné se daří naladit jsou v Multiplex 2. Nevím, zda-li to hraje roli. Tuší někdo, proč se mi nedaří chytnou nic jiného, když na stejném kabelu jiná TV chytne přes 20 programů? Je to na reklamaci?

Díky za každou radu

EDIT: Ještě taková zajímavost, co jsem teď zjistil. Když je TV (Brandt) zapnutá ve vedlejším pokoji, tak nejede signál do PC. Jakmile vytáhnu anténu z TV Brandt, tak se PC s TV kartou vedle rozjede. :-( Asi jim to vezmu zpět do Datartu
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krásný starý stroj 11. 3. 2013 08:56

Brandt dělá mizerný pračky,ale že by dělal dobrý televize,o tom jem fakt neslyšel.
Co se týká naladění,je to fakt střelba od boku např.málo citlivý tuner-mezi jednotlivými výrobky jsou fakt velké rozdíly.Vyzkoušet u někoho,kdo má zaručeně dobrý příjem,nebo v Datartu.Máte doma dobrý příjem všech multiplexů?
Audio-Yamaha MCS1330b,walkman Panasonic,iRiver T9,Sen HD239,
sub Velodyne,DAC box S usb Project,
Video-Panasonic TX-L47DT50,BDT-220,sat MASCOM MC5300,Topfield 7700,
Pc-HP ProBook4520s
Historia magistra vitae
Krásný starý stroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod El Carlos 11. 3. 2013 13:49

Já od toho nečekal ani žádný zázrak. Je to TV do pracovny :-)

Vzali jsme do Datartu a naladili co šlo. Sám prodejce z oddělení naznal, že to může být slabým tunerem a protože nemá informace o tom, ve kterém modelu se jaký tuner nachází, dali nám zpět peníze.

Možná doufat, že renomované značky tento problém mít nebudou...?
Superb 2.0 TDi 4x4 125 kW DSG
HTC Sensation
ASUS Eee Pad Transformer
El Carlos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 11. 3. 2013 20:03

Zřejmě bude záležet model od modelu. Základem je vždy správně udělaný anténní systém. Už jsem to psal mnohokráte. Lidé kupují TV za desítky tisíc, ale zavolat technika, aby jim udělal anténu nechtějí. Přeci stačí hodit „toto“ na střechu/za okno ... no vlastně kamkoliv. Ano, jsou jistě oblasti, kde se cosi podobného dá aplikovat.

Vždy to lze řešit externím DVB-T, ale ... jedná se o kus HW navíc. A je to opět investice.

BTW: neladili TV v Datartu na kabelovém rozvodu? :hm
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor