Jaký Satelitní komplet ?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mirbrzobohaty 3. 5. 2013 21:42

Ahoj, chtěli by jsme koupit tátovy k narozkám satelit, nebo spíš celý komplet. Vůbec se v tom nevyznám, jen vím že sháním HD , nejspíš SKYLINK . Nevím jestli využiji 2 družice, je to o tolik lepší ? A ještě by mě zajímalo, zda-li by šlo do budoucna dokoupit příjímač pro druhou TV.Děkuji za odpovědi, tipy a rady. Moc mi pomůžete
mirbrzobohaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2013 08:49

Začnu tím, že pokud se občasně díváte na cizojazyčné programy, byť jen třeba na hudební stanice nebo sport - pak bych určitě zvolil příjem ze dvou Aster (23,5° a 19,2°). Na druhé pozici je totiž řada FTA (volně dostupných) programů (včetně HD a 3D demo), které mohou potěšit.

Když už budete systém dělat, není problém ho nachystat pro více televizorů - záleží na konečném počtu. Vše se připraví, jen následně napojíš TV (STB).

Co se týká satelitních přijímačů, tam záleží jaké jsou vaše očekávání. Můžeš mrknout na Technisat (řešení pro lidi, kteří chtějí naladit a koukat). Velikost paraboly bych nedával méně než 80cm (více znamená rezervu pro nepřízeň počasí - což se hodí).

... a nezapomeň na to, že u Skylinku se nyní musí povinně platit měsíční ser. poplatek 29,-Kč.

Až něco vybereš, znovu přijď upřesnit výběr.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod mirbrzobohaty 4. 5. 2013 08:56

Aha tak to bych asi určitě volil 2 družice, ať to má smysl..A je jedno jaký koupím komplet, nebo můžu narazit ? A u toho Skylinku, dá se koupit balíček třeba jen na měsíc, nebo musím uzavřít smlouvu.? Děkuju za trpělivost.. :-)

-- 4. 5. 2013 09:57 --

A kdybych nechtě teda ten Skylink, jaké jsou ještě možnosti?
mirbrzobohaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 4. 5. 2013 09:35

Tak asi nejběžnější variantou bez smlouvy je právě Skylink. Je tam v nabídce ještě T-Mobile ... což je jen Skylink v jiném kabátě a UPCčko ...

Osobně bych zvolil Skylink. A ano - člověk si předplatí balíček na měsíc a hotovo. Není nutné řešit smlouvu. Nabídka DIGITAL pak jede vždy, když mám zaplacený ser. poplatek. Více viz skylink.cz

A k výběru satelitního přijímače. Ještě máte možnost koupit novou TV (pokud taková situace hrozí), která má integrovaný satelitní tuner. Zde ale jsou u většiny TV trochu omezení pro obsluhu.

Důležitá věc ... když satelitní STB, pak určitě s CI slotem pro modul. Ne aby tam byla jen škvíra pro kartu !!! Jak jsem psal. Případný vybraný model sem nahoď, ať se kucí vyjádří.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod mirbrzobohaty 4. 5. 2013 10:33

Tak vybral jsem tohle : http://www.eltasat.cz/satelitni-komplet ... -2-druzice
Jestli je to správná volba nevím .A kdybych chtěl do budoucna dokoupit další přijímač na druhou TV, tak je to možné u toho kompletu ?
mirbrzobohaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 4. 5. 2013 10:37

Osobně bych doporučil podobný komplet:
http://www.eltasat.cz/satelitni-komplet ... -2-druzice
Cena je za dva přijímače a dvě karty.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod mirbrzobohaty 4. 5. 2013 10:45

Nenapsal jsem rozpočet, a ten jsem počítal tak max do 6000. Proto spíš asi něco kvalitního na 1 TV ,případně rozšířitelné na 2 do budoucna kdyby chtěly.

-- 4. 5. 2013 12:12 --

Takže nejspíš tohle bude nejlepší volba..? http://www.eltasat.cz/satelitni-komplet ... -2-druzice
mirbrzobohaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 4. 5. 2013 11:14

Výši rozpočtu chápu.
Ale následný nákup druhého přijímače s kartou a nutná výměna konvertoru bude v součtu dražší,než nákup celého kompletu.Ale pokud to je otázka hodně vzdálené budoucnosti,tak v současné době bych koupil tohle:
http://www.eltasat.cz/satelitni-komplet ... -2-druzice
Mezi tvým výběrem a mím je minimální rozdíl,rozhodni se sám.
Zde je recenze na ten "můj" přijímač:
http://www.parabola.cz/clanky/4618/tech ... -prijimac/
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod mirbrzobohaty 4. 5. 2013 11:33

Tak děkuji.. Pochopil jsem že bude nejlepší si nechat udělat sestavu s twin konvektorem aby to bylo připravený. A investici do druhého přijímače s kartou už nechám na tátovy.

-- 4. 5. 2013 12:44 --

Asi tak? Nechybí mi nic.?
http://www.eltasat.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=12227
mirbrzobohaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 4. 5. 2013 13:22

dovolím si urobiť sumár a komentár. Čo potrebuješ:
Ten link na konfigurátor totiž neukazuje čo si vlastne zvoli

1/ parabolickú anténu.
vyber 80÷85cm, môžem smelo doporučiť Gibertini (po 5 rokoch stále ako nová) alebo EmmeEsse - je lacnejšia. Na webe parabola sa dočítaš, že má ale problémy s povrchovou úpravou - lúpe sa farba.

2/ držiak antény na stenu alebo balkon
podľa toho kam to umietsniš. Musíš mať výhľad na južnú stranu. Vrele doporučujem okamžite vylúčiť myšlienku dať ju na strechu (to je posledná možnosť), ale vybrať miesto v závetrí a tam, kam dosiahneš metlou - v zime občas treba omiesť mokrý sneh

3/ LNB
podľa počtu družíc a počtu prijímačov, ktoré chceš pripojiť.
Vybral si si tu družicu Astra 23.5E pre skylink a 19.2E (doporučujem tiež) pre voľné HD programy vo vynikajúcej kvalite. Z cenového hľadiska je určite výhoda zvoliť monoblok 19.2/23.5E, t.j. LNB s dvomi "čumákmi". Trochu sa potrápiš možno s nastavením, pretože nastavíš jeden ideálne a druhý je kompromis, tiež občas majú ľudia problém s pochopením ako to funguje - ale poradíme.
Pre dva prijímače teda budeš potrebovať TwinMonoblok. Ak by si uvažoval do budúcna napríklad pre teba s prijímačom, ktorý vie naraz nahrávať a súčasne pozerať niečo iné, potreboval by si 4-vývody z monobloku. Takýto monoblok sa volá Quad.

4/ kábel koax
potrebuješ stiahnuť ku každému prijímaču sólo kábel = 2 koaxy pre 2 prijímače. Ak by jeden prijímač bol pre nahrávanie a sledovanie iného programu (twintuner) potrebuje takýto prijímač dva koax prívody

5/ F-konektory pre pripojenie kábla do LNB a do prijímača

6/ dekodovacie karty
ak hovorime o Skylinku, máš 2 možnosti:
- 2ks Skylink karta -> tieto budú nezávislé, na každej pobeží po zaplatení ser poplatku základný balík ca 30 ČR/SR programov a ďalších povedzme 30÷80 neplatených cudzojazyčných programov.
Tu si môžeš predplatiťi kedykoľvek cez internet akýkoľvek balík na jeden mesiac. ak to urobíš kreditnou kartou, beží ti zaplatený program za 5 minút od zaplatenia (24hodín denne, 365 dní v roku). Toto je základná výhoda skylinku oproti ostatným. Po mesiaci sa zablokujú zaplatené stanice a zostane zase základný balík.
- 1ks skylink hlavná karta + skylink NEXT karta
toto funguje tak, že máš hlavnú kartu, ktorú si kúpiš a potom objednáš cez web next kartu. Za túto je mesačný poplatok ca 100Kč (?) a sú na nej aktívne rovnaké programy ak ona základnej. Ak teda zaplatíš balík HBO, automaticky sa aktivuje tento balík aj na next karte. treba si spočítať čo je cenove výhodnejšie

7/ dekodovacie moduly
ak kúpiš prijímač s čítačkou Irdeto, nepotrebuješ tento modul (napr. prijímač Technisat Technistar SIR). Ak si vyberieš TechniSat Technistar S2 potrebuješ ešte CI-modul Technicrypt Irdeto

8/ Technisat Technistar S2 vs. SIR vs. digit SIR
-Digit SIR vylúčme ihneď. toto nie je Technisat ale ďalší nepodarený krám ktorý si túto značku požičal

- Technistar SIR - je certifikovaný (na to môžeš vykašľať) a má tri nevýhody oproti Technistaru S2:
-- má funkciu FastScan, ktorá bola pôvodne vymyslená na uľahčenie naladenia programov Skylink a FTA družiíc 19.2E a 23.5E. táto funkcia je však nesprávne implementovaná. (Z menu sa nedá vypnúť, len pomocou fíglov, na ktoré prišli užívatelia). Po každom novom poslaní zoznamu FastScan od firmy Skylink sa programy naladia podľa ich predpisu a nie podľa želania užívateľa
-- má funkciu FastScan, ktorá zlou implementáciou kompletne zblbne nastavenia EPG. Dá sa to opäť vypnúť ale len pomocou ďalších fíglov - nič zložité, ale prečo za to platiť keď funkcia je taká aká je.
-- vďaka certifikácii nie je možné prehrávať nahrávky z tohto prijímača na inom prijímači.
výhodou je teda čítačka Irdeto a tým zostane voľný ďalší slot na vsunuite akejkoľvek inej karty v budúcnosti, napr. Cyfra+

. Technistar S2 - je osvedčený prijímač bez všetkých nezmyslov ktoré sú u Technistar SIR.
cena s modulom je snáď ešte nižšia. Funkčnosťou sú úplne identické.
-- Prijímač musíš napoprvé ladiť "ručne" ale to je záležitosť pol hodiny a urobíš to len raz.
-- Druhý prijímač naladíš prehratím settingu cez USB z prvého prijímača za 5 sekund.
-- Nahrávky je možné kopírovať na USB kľúce a prehrávať napr. priamo v TV alebo v druhom prijímači Technistar S2
-- bezchybne funguje EPG
-- máš k dispozícii aj funkciu "FastScan", ktorá sa tu volá ISIPRO - odskúšaná funkcia ktorá beží u Technisatu niekoľko rokov, dá sa vypnúť ale obsahuje len družice 19.2E a 13E
-- po zastrčení karty Skylink do CI-modulu a šachty v prijímači ti zostane už len čítačka COnax. Táto je použiteľná v našich podmienkach max. pre predplatné MTV alebo pár bezvýznamných programov poľskej platformy NC+
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mirbrzobohaty 5. 5. 2013 16:08

Tak děkuji moc ..Hodně mi to pomohlo.. :-)
mirbrzobohaty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod speedy1607 10. 5. 2013 12:43

My jsme nedávno kupovali také nový satelitní komplet. Dlouho jsme vybírali, pak nám ale soused poradil značku BENsat. Po jeho dobrých zkušenostech jsme si přijímač téhle značky taky koupili a zatím jsme spokojení....máme bensat 250, který automaticky hledá nové programy, ladí je a řadí podle logického systému (nějak podle žánru programu - vyhovuje nám to, že nemusíme sami ladit). Určitě bych si koupila celý komplet s parabolou, kartou a monoblokem. Myslím, že 80cm parabola je naprosto dostačující.
Skylink volit nebo ne? To nevím...celkem mě štvou všechny nové poplatky, takže bych to zvážila. Nemám ale zkušenosti s ničím jiným, takže nemůžu srovnávat. Rozhodně ale kupovat přijímač S CERTIFIKOVANOU ČTEČKOU IRDETO - aby se vám pak nestalo, že jednoho krásného dne vám vše přestane hrát. My jsme teda nakupovali tady http://shop.emos.cz/kategorie/satelitni ... lety-hdtv/ - super bylo, že nám poradili s výběrem a vše vysvětlili (komunikace přes chat). Můžu jenom doporučit, my nemáme výhrady a plánujeme potěšit i babičku ;-)
speedy1607
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 10. 5. 2013 13:45

trochu by som polemizoval len s tým "štvou mne všechny nové poplatky".
Veď máš možnosť zmeniť na UPCfreesat, DigiTV tam nemáš žiadne nové poplatky - tí všetci platia pravidelne odvždy :mrgreen:

Kto myslí trochu a predáva normálne svoju prácu a vie si spočítať koľko musí zarobiť aby mal na chleba každý deň, musel vedieť že zadarmo nie je nič. A teda to bola len otázka času dokedy to skylinku vydrží. ale to je otrepaná téma...
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bikufdikuf 16. 5. 2014 13:56

Cokoli, jen ne DIGI!!!!!!! DIGI je drahý, programový výběr velmi omezený a při případném odhlášení musí zákazník odstoupit několika měsíční martýrium s obvoláváním nedostupného a neochotného technika k odisntalaci talíře, odesíláním settop boxu v původním balení apod. Kdybych věděl co bude s DIGI trápení, raději se střelím do nohy a místo satelitu namontuji na komín záchodové prkno.
bikufdikuf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quido56 27. 5. 2014 08:06

mirbrzobohaty píše:Ahoj, chtěli by jsme koupit tátovy k narozkám satelit, nebo spíš celý komplet. Vůbec se v tom nevyznám, jen vím že sháním HD , nejspíš SKYLINK . Nevím jestli využiji 2 družice, je to o tolik lepší ? A ještě by mě zajímalo, zda-li by šlo do budoucna dokoupit příjímač pro druhou TV.Děkuji za odpovědi, tipy a rady. Moc mi pomůžete

Hledej komplet multiroom s openboxem s2 a vic to neres
http://olmi.tv/d/komplet-multiroom-openbox-s2-1000526/
Quido56
Junior

Další stránka