Satelitní přijímač HD - Skylink

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fyddaa 4. 2. 2016 16:31

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by mi někdo neporadil ve výběru HD přijímače pro kartu Skylink. Hledal bych přijímač, který by mi nabídnul nové technologie za rozumnou cenu.
Jaké využití má připojení k internetu na přijímačích s vlastním OS ?
Poslední otázka :-D Má dnes využití satelitní přijímač s HbbTV nebo s linuxem ?
Pokud znáte nějakou stránku s aktuálními recenzemi nebo testy přijímačů prosím přiložte URL.
Děkuji za odpověď :-)
fyddaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod starší 4. 2. 2016 17:09

starší
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod farnell 4. 2. 2016 17:29

Otazke chyba podstatny udaj. Aka karta Skylink to bude?

Je to karta ICE ci Irdeto 01 alebo este len kartu zvazujes kupit a potom to bude M7?

Ak kartu mas tak je to jednoznacne vyhoda, nakolko sa Ti ponuka sirsí vyber zariadeni.
Pokial este len zvazujes nakup karty tak rozhodne Ti neostane ine ako si zadovazit Skylink Ready prijimac alebo Skylink Ready CI Card Reader.
HbbTV som skusil a mna osobne tato ficura dako nenadchla. Ja osobne v nej nevidim prinos.

Linux jednoznacne vyznam ma, no problémom su karty M7 s ktorými si vzhladom k pouzitemu kryptovaniu nerozumie. Zaroven vsak linux aspon podla mna ponuka vacsiu flexibilitu.

Uzavrety OS ponuka sice "dost" moznosti, ale len malo prijimacov je dotiahnutych k dokonalosti(ale to nie je aj Linux). Mozno tak Technisat a zopar mne neznamych znaciek.
Mam doma AB Cryptobox 650HD na ktory mnohy nadavaju a je casto predmetom reklamacnych konani, no mne uz sluzi takmer rok ku spokojnosti.
Obrazovo nic moc, hlavne v pripade 40" LCD no v spojeni s 32" LCD je to celkom prijatelne az uspokojive zariadenie
Otazne je co kto od toho ocakava.

Ja momentalne pouzivam na radu známeho Gigablue HD X1.
https://satelity.ellano.sk/gigablue-hd-x1_33474.html
Je to vlastne vylepsene VU+ Zero. Lenze ako upozornuje aj Ellano tieto zariadenia karty M7 nepodporuju.

Ak chces stranky s recenziami tak tu si cosi najdes.
https://digitalne.ellano.sk/recenzie-a-testy-2
V podstate vsetky produkty predavane ellano su na vyssie uvedenej stranke recenzovane.

Este dodam ,ze vela aj cesky hovoriacich zaujemcov nakupuje v tomto eshop. To nie je reklama to je fakt.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod spyko 4. 2. 2016 18:32

Kartu ICE koupíš /aukro,parabola bazar/-jednoznačně linux s enigmou2,ovšem sranda to není,M7-BER JEDINĚ SKYLINK READY,-AKCE za 1kč i s montáží,ja nakupuji na gsmobil s velkou podporou a s předinstal.sw!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod fyddaa 4. 2. 2016 23:46

Máme doma starý přijímač Topfield TF6000CR s kartou Irdeto.
Známý co nám to asi před 5 lety dělal říkal, že letos končí podpora mnoha programů v SD kvalitě, tak jsem říkal, že když už se to jednou zase na delší dobu kupuje, ať je to trošku "do budoucna" a jelikož musíme koupit přijímače dva (pro každou televizi), tak aby to bylo za rozumnou cenu.
Mám rád nové technologie, tak se ptám i na OS atd.
Moc děkuji za reakci :-) jsem mile překvapen :-)
fyddaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 5. 2. 2016 10:13

Rád bych aby se nám to zde nezvrhlo v reklamní přehled - děkuji za pochopení. Uživatel starší dobře ví, že „only link“ příspěvky také nejsou žádoucí.

fyddaa píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda by mi někdo neporadil ve výběru HD přijímače pro kartu Skylink. Hledal bych přijímač, který by mi nabídnul nové technologie za rozumnou cenu.
Jaké využití má připojení k internetu na přijímačích s vlastním OS ?
Poslední otázka :-D Má dnes využití satelitní přijímač s HbbTV nebo s linuxem ?
Pokud znáte nějakou stránku s aktuálními recenzemi nebo testy přijímačů prosím přiložte URL.
Děkuji za odpověď :-)

Vzhledem k tomu, že HbbTV dnes již má ČT, Óčko, ale zkouší ho třebas i Prima, tak bych se mu nebránil. Záleží na způsobu a četnosti využití. Pro lecjakou domácnost bude HbbTV bližší, než nějaký extra složitý moderní přístroj s operačním systémem. Hodně lidí nejdříve chce co nejvíc funkcí, přičemž nakonec využívají základ. Jenže když mají někde něco nastavit - dojde k problému. Je třeba také vycházet ze situace v rodině. Kdo všechno bude přístroj ovládat, jak je zdatný, co vše se od něj očekává.

Ne, nechci hanit stroje s OS, ale ne každému podobné řešení bude vyhovovat. Už jsem zaznamenal několik případů, kdy se nakonec uživatel s podobným strojem rozloučil a raději koupil klidnější variantu „pro každého“.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 5. 2. 2016 11:15

Aby to neznelo ako reklama tak to berte ako dobru radu...
Ellano ponuka uz nastavene a odladene zariadenia.
Staci vlozit kartu a sledovat.... Aj tak vela odsudzovany linux je potom "brnkacka"
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 5. 2. 2016 12:16

Pohled každého může být odlišný. V každém případě bych si dnes nekoupil přístroj bez CI slotu na modul s kartou.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 5. 2. 2016 12:20

Presne ako pises o tom "pohledu"...
Moj je zas iny a prijimac s absenciou CI nevidim ako hendikep. :-)
Naposledy upravil farnell dne 5. 2. 2016 13:21, celkově upraveno 2
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 5. 2. 2016 12:35

Ano, stačí změna a zatímco uživatel s CI slotem si dokoupí modul a jede dál, uživatel bez něj může mít smůlu. Ta rezerva se vyplatí, o tom diskutovat skutečně nebudeme.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 5. 2. 2016 12:39

Ako za cias komunizmu.
Ked strana a vlada rozhodne tak je iny nazor nepripustny.
A ja takisto nediskutujem!
Ja nechapem, kde beriete tu istotu, ze buduci majitel takehoto zariadenia bude neschopny, alebo sa casom nenauci zvladnut aj taketo zariadenia. Navyse v pripade linux a CI s M7 tato diskusia straca uplne vyznam.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod marts 5. 2. 2016 13:14

farnell píše:Moj je zas iny a prijimac bez absencie CI ja nevidim ako hendikep. :-)


No bodejť by to měl být problém (tedy hendikep) :-)

Česky "přijímač bez nepřítomnosti (absencie) CI" což je tedy přijímač který má CI :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farnell 5. 2. 2016 13:22

Samozrejme, mas pravdu.....
Uz som to opravil :mrgreen:
Darmo nie je Expert ako Expert a v tvojom pripade je to zasluzeny rank.
--- lekár sa pýta pacienta "Vy ste sprostý, alebo sa robíte?"--- pacient odpovedá "Nie ,nie som sprostý , prečo by som sa robil?"--- Pravda prenosná a aplikovateľná na kohokoľvek.
farnell
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod MgX 5. 2. 2016 15:43

farnell píše:Ako za cias komunizmu.
Ked strana a vlada rozhodne tak je iny nazor nepripustny.
A ja takisto nediskutujem!
Ja nechapem, kde beriete tu istotu, ze buduci majitel takehoto zariadenia bude neschopny, alebo sa casom nenauci zvladnut aj taketo zariadenia. Navyse v pripade linux a CI s M7 tato diskusia straca uplne vyznam.

Nechej si ty psudopolitické výhrůžky někam jinam. Většinou se k nim přiklání uživatel, který nemá, co by doplnil.

Až se uklidníš, tak si laskavě přečti znovu, co jsem psal, zvláště v předchozím příspěvku, kde píšu, že nebudu diskutovat o tom, že chybějící CI slot pro modul s kartou může uživatele v budoucnu mrzet. A na tom trvám. Můžeš se rozčilovat, ale já na tom trvám. Je to můj názor, o kterém prostě nebudu dál diskutovat. Je na každém, zda ho vezme do úvahy, nebo ne.

Já v onom příspěvku již nepsal o přístrojích s operačním systémem. Tam je to zcela odlišné. Každý, nechť zvolí, co jemu blízké je. Já nejsem ani prodejce, ani kamarád nějakého prodejce, tudíž nepotřebuji dělat reklamu čemukoliv a komukoliv. Chci jen, aby uživatel věděl, že i takovéto řešení má svá úskalí... a není všechno zlato, co se třpytí. A tudíž platí, že se musí SVOBODNĚ rozhodnout, zda si podobný přístroj vybere, nebo ne. Já mám v okolí lidi, kteří něco podobného koupili a jsou spokojení, ale také takové, kteří prostě přestřelili a nakonec přijímač s OS prodali a koupili „obyčejný“.

Takže vážený uživateli - já tazateli nepíšu - jak je mi Vámi podsouváno, že nebude schopen podobný přístroj zvládnout, já mu píšu, že je třeba takovou volbu z určitých důvodů zvážit. A na tom - opět - trvám. Předpokládám, že ani Ty tazatele neznáš (pokud toto není „fake vlákno“), a proto ani Ty nemůžeš vědět, zda bude/nebude s podobným výběrem spokojen.

//BTW: pro přípomenutí...
MgX píše:Ano, stačí změna a zatímco uživatel s CI slotem si dokoupí modul a jede dál, uživatel bez něj může mít smůlu. Ta rezerva se vyplatí, o tom diskutovat skutečně nebudeme.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyko 5. 2. 2016 16:30

Přístroj bez CI-NIKDY,člověk nikdy neví co se vys.ere,taky jsem nevěřil linuxu a uni-zvykl jsem si,modul má i tak výhody-TNK a podobně,není to závislé na operátorovi,cena navíc je bezpředmětná!
spyko
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků