Anténa Yagi nebo síto, pro 5TV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Komec2000 12. 9. 2018 21:56

Dobrý den

Dům kde chci řešit příjem Tv vysílání je v obci Rudlice u Znojma. Potřeboval bych poradit jakou anténu zvolit (síto nebo Yagi / ze zesilovačem nebo bez). Dle map pokrytí mi nejlépe vychází vysílač Jihlava Javořice (vzdálenost vzdušnou čarou 61km). Také bych potřeboval poradit jak nejlépe rozbočit rozvody pro 5 TV (aktivní nebo neaktivní rozbočovač). Případně ještě jakou anténu na Znojmo - Deblínek a jaký slučovač s anténou na Javořice. Vím že na dálku se to radí špatně a bylo by nejlepší pozvat si odborníka a nechat si to změřit, ale chtěl bych to řešit zatím příbuzným sám a tudíž bych chtěl nějakou odbornou radu.


Děkuji
Naposledy upravil Nick Cave dne 12. 9. 2018 22:13, celkově upraveno 1
Důvod: upraven název tématu
Komec2000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 13. 9. 2018 12:05

Komec2000 píše:...pozvat si odborníka a nechat si to změřit...

Vím, že si tuhle radu nechtěl slyšet, ale myslím, že v tomto případě je to nejlepší řešení. Zvlášť, když to není pro Tebe, ale pro příbuzné. Vyhneš se otravování při každém sebemenším problému a nebudeš v tom utápět peníze, nejdříve příbuzných a pak své, když něco nepůjde na první dobrou. Pokud by to byl jenom jeden vysílač, tak ještě možná, ale slučovat blízký vysílač se vzdálenějším, navíc různé kanály DVB-T2 (nebo i DVB-T), teď ještě mnohde přechodné, které se mohou měnit s přechodem na DVB-T2.
Raději se to mu vyhni.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod merhaut 22. 12. 2018 16:33

Coby anténní technik se stovkami instalací STA na triku doporučuji jediné: pozvat a zaplatit odborníka. Ušetří to čas, nervy a v důsledku i peníze. Už jen dotaz signalizuje, že tazatel neví o problematice zhola nic.
merhaut
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků