UPC Horizon na chalupě přes internet

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jhappy 24. 9. 2019 14:23

Ahoj potřeboval bych poradit jak zprovoznit televizi na chalupě.

Doma mám UPC kabelovou TV s internetem a mediaboxem.
A na chalupě mám internet, od někoho jiného, ale rád bych UPC televizi (Horizont go)na televizi také používal. Jak nejlépe by to šlo provést? Případně jaké jsou možnosti?

Jako jedna moznost mě napadá Chromecast a Horizont go. Ale šlo by to i jinak? Například jiným mediaboxem a na něm přihlásit a používat jako doma?

Děkuji za každou radu a pomoc.
jhappy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 24. 9. 2019 14:35

Noťas


Záleží co máš za TV
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jhappy 24. 9. 2019 15:01

polda píše:Noťas


Záleží co máš za TV


Panasonic VIERA TX-L42E30E
jhappy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 24. 9. 2019 16:00

Chromcast bude nejlevnější. Mediabox nejpohodlnější, záleží kolik do toho chceš dát peněz. A jak často přepínáš.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jhappy 24. 9. 2019 16:26

polda píše:Chromcast bude nejlevnější. Mediabox nejpohodlnější, záleží kolik do toho chceš dát peněz. A jak často přepínáš.


Asi by bylo nejlepší nejpohodlnější varianta, takže stačí od UPC koupit médiabox a připojit ho netu a k televizi a mělo by jít, nebo je třeba i ta jejich dekódovací karta nebo se stačí nějak přihlásit jako na horizont go?
jhappy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 24. 9. 2019 16:35

?

Pokud máš net od někoho jiného těžko to napojis stejně.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 24. 9. 2019 17:51

Normálně v webovém prohlížeči otevřeš HorizonTV a zrcadlit do TV,nebo propojit HDMI kabelem do TV.
Mediabox od UPC nepotřebuješ a cizí poskytovatel připojení nic blokovat nebude.
Nějaký např.Android box ano,ale u některých je problém s kompatibilitou apky od UPC.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 24. 9. 2019 21:07

Ja si myslim, ze Mediabox, alebo DVR Mediabox musis pripojiť do sieťe UPC cez koaxialny (anténny) kábel, aby ti fungoval. A predpokladám, že potrebuješ aj kartu, v Mediaboxe nie je Horizon Go a nikde sa neprihlasuješ. V sieťi sa identifikuješ práve kartou...

Osobne by som použil Chromecast, na chalupu mi to príde pohodlnejšie riešenie, ako Settopbox. A popri Horizon Go si cezeň možeš pustiť aj inú streamovaciu video alebo hudobnú službu. A tiež inú mobilnú TV, ak si niekde zoženieš prístup.
Ja používam Chromecast aj doma, TV mam od UPC, takze používam hlavne Horzon Go, ale od rodiny mam aj pristup k mobilnemu Skylinku, a taktiež ho používam na Netflix, HBO Go, Spotify, Deezer... Pride mi to ako ovela univerzalnejsie riesenie ako Mediabox.
A tiež je po kúpe UPC Vodafonom v CR možne, že sa budu časom menit settopboxy, predpokladam, že platforma Horizon pod Vodafone nezostane.
Je jednoduchsie zacat pouzivat na telefone inu aplikaciu na TV, ako menit cely STB. Samozrejme za predpokladu, ze Vodafone TV apka bude podorovat Chromecast :)
V sucasnosti ma Vodafone mobilnu TV v spolupraci so Sledovani.TV a ich aplikacia Chromecast podporuje...
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 25. 9. 2019 09:18

Jak píše @jito,normálně přes webové stránky.Funguje na 100%.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod jhappy 26. 9. 2019 20:15

Díky všem za rady použijí tedy notebook ( přes webový prohlížeč) a nebo Chromecast.

Ještě jednou diky
jhappy
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků