Jaké kombo DVB-S2/T2/C pro Pioneer PDP-427XD?

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 10. 11. 2019 16:18

S ohledem na brzký přechod na novou normu TV vysílání, hledám nějaké kombo DVB-S2/T2/C pro Pioneer PDP-427XD (plazma 1024x768 pixelů s CI). Hledám něco spolehlivého, co zvládne jak nové pozemní vysílání, tak i nahradit satelitní přijímač a umožní i připojení k Internetu (hlavně Youtube) přes LAN i WiFi. Na Internetu jsem našel hromadu různých různých přístrojů, ale netroufám si odhadnout, který by byl pro mé potřeby nejvhodnější: https://www.videotech.cz/hd-kombo-prijimace-c1019/ nebo https://eshop.sapro.cz/satelitni-techni ... s_c16.html . Cenově tak 1.500 - 3.500 Kč, v odůvodněných případech i více.

Kromě dosavadního satelitního přijímače, paraboly a venkovní antény pro pozemní TV vysílání, máme i centrální STA, který se nedávno opravoval a modernizoval, ale nevím, co všechno tam je, jak to bude fungovat po vypnutí starého typu vysílání a jestli nějak konvertuje novou normu na starou.

Další možností je nějaký modul do do CI slotu v TV, ale netuším, jestli by takhle šel vyřešit aspoň příjem DVB-T2.

Poslední variantou je UPC TV, od kterého mám kabelový internet a jelikož mám v PC TV kartu, tak jsem zjistil, že jsou tam dostupné i nějaké TV kanály, ovšem PC a UPC modem mám na jedné straně bytu a TV na druhé. Dodatečné kabely tahat nechci, ale v bytě mám dost složitý TV rozvod, abych měl SAT a TV signál ve 4 místnostech a rozbočení je v předsíni, takže není problém přesměrovat nebo rozdvojit UPC signál na opačnou stranu nebo na obě strany bytu. Šlo by prostě UPC signál rozdvojit a mít UPC Internet na jedné větvi a UPC TV na opačné nebo na obou větvích? Popřípadě sehnat ještě jeden UPC modem a mít i Internet na obou větvích (kdysi dával UPC automaticky 2 IP adresy na jedno odběrné místo, ale netuším, jak je to nyní).
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 11. 2019 13:10

Cl slot v TV nic neřeší, žádný kódování pro DVB-T/T2 nepotřebuješ. Pokud satelit a DVB-T2 tak mám dobrou zkušenost s combem Fergusson Ariva - třeba Ariva 254 Combo. Kvalitní obraz,jednoduché ovládání, LAN, po dokoupení adaptéru také Wi-Fi, CI/CI+ slot pro dekódovací modul, dostupné aktualizace firmware, slušná cena...konečně posuď sám. Najdeš na netu...
S UPC zkušenost nemám, mám satelit + DVB-T2, takže tady neporadím. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagy2 13. 11. 2019 14:30

ad: Cl slot v TV nic neřeší, žádný kódování pro DVB-T/T2 nepotřebuješ.
Zatím....to přijde.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod spyko 13. 11. 2019 16:26

Formuler F4combo za 3000,VU+DUO combo 6.5-7000,VU+ je 4k,enigma2,s netem,DREAM BOX 900,DM525-používám pro dvb-t2+kabel upc,nemá satelit,toho jsem se zbavil,Formuler nemá 4k!,DM 525 combo 4000kč!Arivu nebrat,CI SLOT MAJÍ VŠECHNY.
spyko
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků