TV - zdroj vysílání

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Drazer 6. 1. 2020 16:21

Muj dotaz zní - co všechno je dnes možné spustit v TV?

Chci koupit TV a zjištuju že vlastně nevím co chci neb vůbec netuším, co si dnes můžu v TV spustit.
Nyní mám Kabelovku a k tomu si přehrávám přes přehávač DVD, filmy/seriály z flešky, pevnej internet O2 20Mbps a přípojku na centrální satelit v domě (zatím jsem nevyužil). Prostě sem 20 let neřešil jaký jsou možnosti. Samotné vysílání v TV ani moc nesleduji - občas nějakej seriál nebo něco přírodopisnýho, ale i to si raději stáhnu a sleduju když mám čas a ne když ho zrovna vysílaj.

Jaký jsou dnes v době internetu možnosti? Jaký možnosti mám zdarma, jaký možnosti jsou placený a jestli se to tu může uvádět, tak i něco z tý šedý zoony.

Za případné odpovědi či odkazy předem děkuji.
BTW - nevím jestli jsem dotaz dal do správný kategorie - snad ano.
Drazer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 6. 1. 2020 18:25

Nějak nechápu otázku.
Vynechal jsi pouze DVB-T/T2 vysílání.
Tedy-máš kabelovku s nějakou nabídkou programů,máš možnost připojení k satelitu,internet od O2 který také nabízí IPTV,máš internet.
Máš tedy skoro všechny možnosti příjmu programů.
Co ti tedy chybí,nebo co vlastně hledáš?
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 19:00

Možnosti jsou krom klasického, satelitního a kabelového vysílání přehrávání z flashky, DVD, Blue Ray, NAS, Youtube, různé ať už oficiální nebo šedé placené streamovací služby, herní konzole atd. Zdarma to můžeš tahat z torrentů, uloz.to a podobně.
Ptáš se na něco, nač ti odpoví Google za vteřinu. Něco bude dle specifikace umět tvá TV, na něco bude třeba další zařízení, jako multimediální centrum, nebo počítač připojený k TV.
Chord Mojo -> Audiosense T800
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
Pioneer SX-S30DAB -> Polk S55E
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Drazer 6. 1. 2020 19:58

Hmm.. dotaz jsem myslel tak, že bych nevyužíval ani kabelovku, sat. an. a využil pro příjem jen internet - ale nevím co potom musí TV splnovat za požadavky nebo to umí každá TV ...
Jasně, chápu - dotaz jsem možná špatně napsal - ale špatně se píše/dotazuje na něco o čem moc nevím. Co pročítám net, tak je tam hodně věcí kolem TV, který mi nic neříkaj a asi je budu řešit až TV budu mít - já jen abych něco nekoupil, nezjistil že internet do TV nedám nebo že tomu chybí nějaký tlačítko nebo něco ...
Drazer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 20:06

TV se dá sledovat i přes internet pomocí IPTV (placení poskytovatelé, něco jako kabelovka, ale jede to výhradně přes net), nebo přímo stanice mají iVysílání ČT, Nova Online a podobně, dostupné přes web, či pomocí pluginů do Kodi. Každá TV to samozřejmě neumí, stejně jako se každá TV neumí ani připojit k internetu. Pokud to TV neumí, je k ní třeba připojit multimediální centrum, například s Kodi, počítač atd., které umožní přístup na net, ke streamovacím službám atd.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 6. 1. 2020 20:06

Jasně.
O tvé TV nic nevíme,tak se budeme bavit hypoteticky.
Některé TV podporují přes své smart prostředí přehrávat IPTV,které si lze legálně zaplatit.
Záleží na OS v TV.
Zde je drobný seznam IPTV poskytovatelů,které lze legálně přijímat.Nabídku programů si projdeš sám.
https://www.xn--nejlep-8va14g.tv/
Ještě je možnost do TV nahrát Kodi,který je ale pouze na Androidu.Ale tam už začíná ta šedá zóna....
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 20:34

Nevidím v té šedé zóně takový problém. Pokud si něco předplatíš na rok, je to do 500Kč, ztráta by po odříznutí nebyla taková. A nabídka je tam dnes brutálně široká v takové kvalitě, že s tím má při streamu potíž sebelepší rychlost připojení (4K HDR).
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Drazer 6. 1. 2020 23:01

Chci TV do 15k. Ted mám širokoúhlou 80cm CRT. Co vidím tak se doporučují extra velký úhlopříčky cca 55" - nwjak nevím proč na 2 metry, tak velkou úhlopříčku. Pokud bude potřeba, tak ji propojím s PC - tedy pokud to pude.
Drazer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 6. 1. 2020 23:21

Velké úhlopříčky protože vysoká rozlišení. Full HD, nebo dokonce 4K by pozbývalo smysl, pokud by ty detaily nebylo ze dvou metrů vidět.
HiBy R3 -> TSMR3 Pro
martas38
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 1. 2020 22:05

ad "extra velké uhlopříčky 55" "
55" som kupoval v 2011, už vtedy som mal vyhliadnutú 60" ale nakoniec som kúpil vtedajší hit 3D, ktorý bol max 55". Extra veľká uhlopriečka je dnes snáď od 75" vyššie.
CRT predpokladám máš 576i ktorú s plackou 1080 (už nehovorím o 2160) nemožno zrovnávať. Pozorovacie vzdialenosti sú úplne iné.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod djkubas91 10. 1. 2020 10:14

Úhlopříčku si musíš rozhodnout sám, i kdybysme se bavili o tom, že ti nezáleží na kvalitě panelu ("nechceš šunt, ale nepotřebuješ QLED"), pak se dnes dá sehnat základní model 65" LCD např. od Samsungu, který disponuje stejnými chytrými funkcemi jako dražší verze, za 15k.

A ve chvíli, kdy se bavíme o tom, že máš k dispozici takovouto chytrou televizi, pak jsou tvé možnosti "získávání obsahu" prakticky neomezené.

Můžeš např. úplně zrušit kabelovku, kterou máš teď a pořídit si Kuki (www.kuki.cz), což je jedna z IPTV televizí, která má aplikaci. Oproti současné kabelovce tak můžeš sledovat pořady zpětně, samozřejmě v HD. Poskytovatelů je samozřejmě víc, ale u této mám na samsungu odzkoušeno, že funguje.

Můžeš si také zaplatit balíčky VOD služeb jako je Netflix, HBO GO,... Tedy za měsíční paušál obsahu na vyžádání.

Všechny nové televize mají samozřejmě USB vstup, tedy i přehrávání z flashky ti pofrčí, jen si pro jistotu pohlídej, které formáty televize umí.

Pokud máš iPhone, nebo iPad, funguje dnes i streamování obsahu z tohoto zařízení do telky - můžeš tedy jednoduše jít na některou z "šedých" internetových stránek se streamy a ty si potom odeslat na velkou obrazovku.

No a konečně, fungovat ti samozřejmě bude i "hloupé" připojení PC k televizi přes HDMI a pouštění obsahu z něj.
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Dagy2 10. 1. 2020 18:46

ešte k uhlopriečke - viď https://www.samsung.com/sk/tvs/sprievodca/uhlopriecka/
na tvoje 2 metre podľa tohto vzorca patrí jednoznačne 65" (168 cm)
Dagy2
Pokročilý