Nelze naladit dvb-t2 na TV Samsung

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FrancekRnK 16. 1. 2020 19:50

Dobrý den, mam problém naladit na TV samsung dvb-t2, na tv sony jede bez problému a píše kvalita signálu 100, jedná se o dvě tv samsung na kterých to nejde jsou to modely(ue55ru8002uxxh , UE43RU7092UXXH) na tv se ani nenačtou programy. Na tv sony vše vpohodě. Tv jsem přehazoval abych vyloučil vadný kabel/zdířku). Děkuji
Případně se omlouvám za duplicitu.
Naposledy upravil MgX dne 16. 1. 2020 21:29, celkově upraveno 1
Důvod: Doplněn/zpřesněn název vlákna.
FrancekRnK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 16. 1. 2020 21:28

To je zvláštní chování. Jediné vysvětlení by bylo, že TV Samsung má výrazně sníženou citlivost ladící části a anténní systém pro DVB-T2 není zcela v kondici (informace o plném signálu nemusí odpovídat realitě).

Nicméně - nedošlo náhodou při ladění k proladění nejen DVB-T2 části? Tam by stačilo pouze přehodit prostřednictvím EPG/resp. seznamu stanic aktuální TUNER, který sledujete. Jednoduše napsáno... naladil by se JAKO satelitní tuner a k němu i DVB-T2. Nyní by televizor byl přepnut na satelitní části, nikoliv na části pro pozemní vysílání.

Dále pak je možné zvolit namísto automatického rychlého ladění i úplné ladění. U některých TV i ruční proladění konkrétní frekvence.

Dle popisu, který sem dáváš, předpokládám, že jsi tyto zlobivé TV připojil na anténu, kterou jsi předtím odpojil od TV Sony a přímo na této koncovce, tohoto anténního svodu telky proladil. Tj. tam, kde víš, že vše funguje.

Některé TV také na počátek listu kanálů naladí radiové stanice a technické stanice. TV programy jsou až dál v listu kanálů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod spyko 17. 1. 2020 03:04

NU 8002 má pozemku s kabelem v kupě,satelit je jinde,i tak se musí určit tuner v menu,vždy doporučuji vyhledávání ručně i u kabelu,u pozemky předem zjistit kanály nebo Hz-přepočet,obejdete se bez naladění šíleného množství nesmyslů,zdvojení a nefunkčních kanálů,radia jdou naladit zvlášť.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod frutisek 21. 1. 2020 11:24

Zdravím, podařilo se nějak vyřešit? Mám úplně stejný problém na UE40NU7192 v Brně. Bohužel nemůžu ani potvrdit, že na ostatní TV to jde...protože jinou nemám.

Vyhledá mi veškeré kanály DVB-T, pokud dám ruční hledání, na kanálu 26 mi nehlásí ani ťuk
frutisek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod spyko 21. 1. 2020 14:00

V seznamu kanálů-do prava na kabel "antena",uplně poslední položka dole,zpět na ladění-ruční,digitální prog./pozor na analogové/,bohužel nemám teď tabulku převodů a nevím které konkretní kanály kde jsou-Havířov,26,28,31,,nebo zkusit automat,ale ty dvě položky antena+digitální musí být nastaveny.
spyko
Mírně pokročilý