DVB-T2 a HbbTV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jannk 13. 7. 2020 14:09

sorry, jestli uz to tady je, ale:
uz vazne musim zrusit skylink (eurosport!) a prejit na set top box - ALE hodne pouzivam HbbTV ... a na prvni dobrou jsem nasel jediny set top box, ktery hbbtv umi a stoji ~10000Kc

To jako s beznym set top boxem nemuzu pouzivat hbbtv?? To by doma nerozchodili :)
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 13. 7. 2020 14:34

Co to je "běžný setopbox" a co je to prosím za STB za 10 000 Kč?
HbbTV je aplikace, která potřebuje pro svoje spuštění připojení na internet. Takže "běžný setopbox" za 300 můžeš zkusit ale HbbTV ti asi na něm nepojede.
Za 10k to zrovna přístroj nemusí být, třeba Technisat za ca 100 EUR HbbTV kromě hormady dalších věcí umí taky.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 13. 7. 2020 15:06

bezny stb beru ten, co je dneska v kazdem krame a stoji do 1000Kc. S HbbTV jsem v rychlosti nasel jen TechniSat Digit ISIO STC 4K Ultra HD - tj hodne dalsi funkci, ale pro me zbytecne drahy (9999Kc)

nasel jsem i treba https://www.czc.cz/technisat-digipal-is ... 07/produkt ... ale porad mi prijde divne, ze jen hbbtv by melo zdrazit stb z mene nez 1000 na 3500+ Kc ... ?
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 13. 7. 2020 15:33

Tak si to vyřeš novým televizorem a nemusíš se zajímat o nadlimitní cenu STB s HbbTV. Cest je přeci více.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 13. 7. 2020 16:34

Set top boxů s Hbb moc není, podívejte se:
https://set-top-boxy.heureka.cz/f:18121:1/
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jijirka 13. 7. 2020 17:50

Každý novější přijímač Vu+ a Dreambox mají možnost nainstalovat plugin s HBBTV. Jen si musíte vybrat verzi přijímače s pozemním tunerem.
Jijirka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jannk 13. 7. 2020 18:24

A jo - to je zajímavý tip! To bych nahradil i moje obstarozni HTPC s Kodi! Prozkoumam, děkuji
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spyko 13. 7. 2020 20:05

Nejlevnější a nejsolidnější je Octagon 138,s enigmou2,tzn.musí se s tím umět,VU+zero-totéž,drahý je Technisat-ale výborný na obsluhu,určitě bych nebral spatlaniny do 1500-neskutečně pomalé,u enigmy je problém s více druhy a s instalací pluginů-většinou firma nainstaluje,po tom Octagonu šilhám i já-odešel mi DM525/mají stejný procesor/.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 13. 7. 2020 21:49

Jannk, nevím kde teda hledáš. Technisat STC je kombo satelit/terestriál/kabel a ještě twin tuner.
DVB-T2 s HbbTV box je například Technisat DigiPal ISIO HD za 95EUR.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 14. 7. 2020 08:46

TechniSat Digit ISIO STC nachazim jen jako 4K za 9999Kc. HD verzi jsem proste nenasel (ta asi bude za min, a fakt, ze 4K nepotrebuji)
Neprohledal jsem vsechny eshopy, ale ani bych moc nechtel si nechat poslat nejaky zapomenuty kus od nezname firmy z druheho konce republiky
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2020 08:58

1. Chceš STB na satelitní nebo pozemní vysílání?
2. Jestli hledáš STB s podporou HbbTV a pozemního vysílání, tak tu máš link od dalšího uživatele, kde jsou ty STB nasázeny a jejich cena určitě není 10k
3. Technisat má vyšší cenu, protože jsou to kvalitní výrobky se stabilním softwarem atp.

Momentálně Ti tak nějak moc nerozumím a možná nejsem sám.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 14. 7. 2020 09:10

o satelitu jsem ja nikdy nic nepsal! (jen to, ze ho musim zrusit:)

Chci set top box na pozemni dvbt2 s hbbtv a timeshiftem ... a diky tipum jsem dosel k tomu, ze by mohl umet i prehravat videa/fotky z meho domaciho NASu, tj nahradil bych sve stare domaci HTPC
Ano, ten link je relevantni (diky!), ted zvazuji neco z neho vs Octaggon/VU+/atd ... ale to si nejdrive musim najit videa jak vypada graficke rozhrani. Kdyz o tom premyslim, tak by se mi asi nejvice libilo neco na Kodi, protoze to znam ... ale to je zase jina otazka
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 14. 7. 2020 11:17

Tak zrovna Tebou jmenovaný Technisat za desítku je kombo s DVB-S2 tunerem, ale OK. Teď už je to jasnější.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannk 14. 7. 2020 12:25

vim o tom, taky jsem psal, ze jsem predtim nasel jen drahe zarizeni s mnoha extra funkcemi, ktere nepotrebuji :)
Aktualne to vypada na Octagon SF 138 ... ale jeste delam pruzkum co to umi a jak jsou s tim lidi spokojeni.
jannk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod spyko 14. 7. 2020 17:44

Octagon 138 je slušný stroj s broadcomem-obraz v pohodě,kodi asi v enigmě2 nepujde,některé strímy jdou v pluginech,existují ale stroje dvb-t2+androit-musíš pohledat,nemám zkušenost.
spyko
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků